Kapat

Bayilik

Anasayfa Bayilik Bayilik

Bayilik: Belirli markaların, firmaların ürünlerini ve hizmetlerini doğrudan kullanıcıya Satma faaliyetidir. Tek bir ürünü kendi firmanız altında satılabileceği gibi (Buna örnek Bakkaliye Dükkanında kek markasının keklerini satmak gibi) Markanın Tüm ürünlerine yönelik satış işlemi de olabilmektedir.. örneğin çiğ köfte bayiliğinde çiğ köftenin yanı sıra içli köfte, markanın ayranı ve şalgam suyunu aynı anda ürünle beraber satmak gibi olabilir.

Markanızı Büyütmek çok kolay olmadığı için zaten oturmuş, pazara yayılmış belirli bir sistem altında işleyen bir markayı işletmenin çok fazla geçerli sebebi bulunmaktadır. Ülkemizde kişilerin eğilimleri genellikle Yeni bayilik veren firmalara daha fazla eyilim göstermektedir. Örneğin Bayilik veren firmaların yeni işletme kuracak kişilere sunduğu en büyük avantajlardan biri Şube mantığında olup, Belirli tecrübeler ile anahtar teslim iş yerini teslim ederek size müşterileri beklemek ve mağazanın günlük faliyetlerini yönetmek kalmaktadır. Bu sistem ile yeni iş kuran kişiler büyük bir ağırlıktan kurtulur, riskleri daha az Anahtar teslim bir işletme kurmuş olur. Bu sayede kanıtlanmış bir marka ile ürün veya hizmet satmaya çalışılmaktadır.

Bu da ilginizi çekebilir  ReTürk Emlak ofisi açmak isteyenlere bilgiler

Bayilik Arıştırması nasıl yapılmalı
a) iyifikir gibi sitelerden, Bu tarz web sayfaları belirli tecrübelere ulaşmış kişilerin fikirleri ve çeşitli araştırmalar sonucunda oluşmuş bir alt yapı ile bayilik veren firmaların tanıtımlarını yapmaktadırlar. Özellikle sitemiz tarzı sitelerin yorum kısımlarında belirli tecrübeye ulaşmış kişilerin aktarımlarını paylaşması sonucu oluşan yorumlara dikkat ediniz

firmaların İnternet sitelerinden, Firmalar ürünlerinin daha fazla satılması için ve ulusal ağını genişletmek için Bir takım bayilik fırsatlarını çok açıklayıcı olmasa da biraz açıklarlar bu hususta bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayim olur musun? tarzı fuarlar ile Franchising Fuarı: Bu fuarlarda firmalar yeni girişimcileri yakalamak için tanıtımlarını yapmaktadır, stantlarda bulunan kişiler daha fazla bayiye ulaşabilmek için firmaları hakkında çok fazla detayla bilgi vermektedirler.

girişimciler riski azaltmak ve fazla sermayeleri olmadığından ücretsiz bayilik fırsatlarını değerlendirmeye çalışmaktadırlar, ülkemiz de ve dünya da Ücretsiz bayilik imkanları tanıyan firmalar olmuş olsa da bu tarz oluşumlar internet üzerinden yapılmaktadır ve sermaye koyulması çok fazla olmadığı için, Girişimciler çok fazla zaman ve emek harcayarak beklentilerinin çok altında gelirler elde etmektedirler. Bu hususta yeni girişimcilere tavsiyemiz Sermayesiz bayilik değerlendirmelerini yaparken, internet sitelerinde bu bayilik sistemi hakkında detaylı araştırma yaptıktan sonra, bu işi fiilen yapan kişilerin yorumlarını da almaya çalışmanızdır.. Kimse boşa zaman ve emek kaybına uğramak istemez.

Bu da ilginizi çekebilir  Lokanta Açmak

Bu yazımızda özetle Bayilik hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuş, Ücretsiz bayiliğin avantajları ve dezavantajlarından bahsedilmiş, 2018 yılında bayilik veren firmaları ararken hangi kaynaklardan yararlanılması gerektiğin söz edilmiş, yeni girişimciler ve yeni bayilikler konularına değinilmiştir. Girişimci olarak yatırım yapmadan önce Franchising Fuarına gidilmesi ve markaların stantlarına uğramanız tavsiyemize uymanızı öneririz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir