LCW Bayilik şartları | LCW Bayilik veriyor mu

tarafından
1522
LCW Bayilik şartları | LCW Bayilik veriyor mu

LCW gibi giyim mağazası açıp kurumsal bir firma ile başlangıç yapmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek. Konumuzda LCW Bayilik şartları hakkında bilgiler sunalım.

LCW Hakkında

1988 yılında kurulan firma, 1997 yılından beri Türkiye’de hizmet vermektedir. Dünyada 35 ülke ve 835 mağazası bulunan LCW Ülke çapında bilinen bir marka haline gelmiştir. LC Waikiki, 2009 yılında ilk adımını Romanya’da atarak başladığı yurt dışı yatırımları ile “2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı üç moda perakendecisinden biri olmayı’’ hedeflemektedir.  Türkiye’de “2013’te Hazır Giyim Alanında En Beğenilen Şirket” seçilen grubun temelleri, 1988 yılında atılmıştır. LCW firması vizyon olarak kendilerine“İyi giyinmek herkesin hakkı” inancından hareketle “insanları, tarzları ve bütçelerine uygun giydirerek iyi hissettirmek” tir. sloganını benimseyerek hizmet vermeye devam etmektedir.

LCW Bayilik şartları Nelerdir?

LCW Mağazaları genel olarak, AVM ve yoğun müşteri sirkilasyonu olan yerleri tercih etmektedir. Kendine has müşteri kitlesi olan mağaza genç, yaşlı , çocuk demeden çok geniş bir kitleye hitap etmektedir.

  • Öncelikle Her mağazanın yakın olan diğer LCW Mağazası ile arasında LCW Firmasının belirlediği mesafeler arasında uzaklık olması gerekmektedir. Bu mesafeler Yakın olan AVM tarzı yerler olursa bayilik almak daha kolay olacaktır.
  • lcw franchising bedeli açılacak olan mağazanın büyüklüğü, konumu gibi durumlara göre belirlenmektedir. LCW Bayilik bedeli olarak standart bir bedel uygulamamaktadır.

LCW Tahmini bayilik kar marjı

Giyim sektörü genel olarak kar marjı çok yüksektir. Fakat LCW Gibi firmalarda bu kar marjı biraz daha düşmektedir. Bu düşüşü  yüksek cirolar ile kapatarak avantaj haline getirilmiştir. Ortalama bir lwc mağazası 50-60 bin Net kar ile hizmet vermektedir.  Aylık 100.000 ciro yapan bir LCW mağazası ortalama vergiler, kiralar düştükten sonra 30-40 bin arası kar marjı ile hizmet vermektedir. Bu oran depo ve defo mağazalarında değişiklik gösterebilir.

LCW Bayilik veriyor mu?

2012 yılı itibari ile franchising vermeyi durdurduğu bilinmektedir. LCW bayilik veriyor mu sorusuna cevabımız şöyle, Yurt dışı bayilik vermeye aktif olarak devam eden firma, ilerleyen zamanlarda ihtiyaca göre bayilik verme işlemlerini yurt içinde de aktif edeceğini tahmin etmekteyiz.

Bugün, LC Waikiki Mağazacılık A.Ş. Küçük ve Dizdar aileleri tarafından yönetilmektedir.

LCW Bayilik başvuru formu için ve daha fazla bilgi almak için ;

Genel Merkez

Adres: 15 Temmuz Mahallesi Gülbahar Cad. No:41 Bağcılar, 34212 İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: +90 212 657 55 55

Adres ve telefonlarından ulaşabilirsiniz.