Ne iş yapabilirim Diyenlere Önemli bilgiler

tarafından
1665
Ne iş yapabilirim Diyenlere Önemli bilgiler

Patron altında çalışamıyorum, kendi işimi yapmak istiyorum. Ne iş yapabilirim kafasını yiyenler için harika bir içerik.

Ne iş yapabilirim şeklinde arama yaptığınızda karşınıza çıkacak içeriklerden farklı bir içerik oluşturuyoruz. Zaten sitemizde arama butonunu kullanarak yapacağınız küçük aramalar ile yüzlerce iş fikrini detaylı olarak anlattığımızı görebilirsiniz. Asıl vurgulamak istediğimiz bir kaç küçük iş fikrini anlatırken; Kolay kolay kimsenin balık tutmasını öğretmeyeceği veya istese de öğretemeyeceğidir. 

Belli bir sermayesi olup da iş kurmak isteyenler karar verememiş ise iyi fikir gibi sitelere girip, işler hakkında yüzeysel bilgiye ulaşarak fikir edinebilirler. Tavsiyemiz tamamen donanımlı  sitelere girerek bir iş hakkında tüm detayları ile bilgi sahibi olmayı umut etmemeniz. Çünkü ; bu tarz siteler yüzeysel bilgiler verir . Her ne kadar mesleklerini icra eden kişilerden bilgiler alarak konuşulup yazılar yazılıyor olsa da bir mesleği bir kaç saat konuşma yapıp biraz gözlemleme ile analiz etmek o işi yapan kişilere haksızlık olur.

Ne iş Yapabilirim?

Ekmek aslanın ağzından midesine doğru iniş yaptığı bu zamanda , tabiat, emek ve sermayenin toplanması zaten çok zor. Rekabet, yüksek vergi oranları , şanssızlık gibi yüzlerce sebebi yan yana getirdiğinde iş yapmanın zorluğu, iş kurmak isteyen kişileri öncelikle ne iş yapabilirim sorusuna itiyor. Aslında bu soruyu girişimciler kendilerine sorduklarında kafalarında  yüzlerce alt başlık düşündüren sorular olduğu için zorlanıyorlar. Yazının sonunda vereceğimiz altın tavsiyeyi ellerinizi kafanıza koyup iyice düşünmenizi de ayrıca istiyoruz.

Ne iş yapacağına karar veremeyen kişiler; her türlü araştırmayı gerek internet üzerinden gerekse de kişisel araştırmalarınız ve gözlemleriniz ile vermeniz gerekiyor.  Sadece bir iki iş yapan işletmeyi inceleyerek sonuç elde edemezsiniz.

Bir iş kurmak istiyorsanız ve kararsız iseniz ticaret yapmanızı öneriyoruz. İyi bir tacir kısa zamanda emek ile ulaşamayacağı gelirler elde edebilir. Tabi risk faktörü her zaman geçerlidir. Ticarette zarar etme olasılığı her zaman vardır. sitemizde arama yaparak onlarca iş fikirleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Normalde şu işi yaparsanız şöyle kazanırsınız gibi söylemleri bu yazımızda çok tutmak istemiyoruz fakat yukarıda yazdıklarımızı istemeyip; merak edenler için yazının başında dediğimiz küçük iş fikirleri bilgilerini yüzeysel olarak aşağıdadır.

Kimse ipten para toplamadı!

kolay para kazanmak

Türk insanı yapısı gereği patron altında çalışmayı çok sevmez. Kendi yağım olsun onda kavrulayım ister. Bize göre de bu düşünce gayet güzel bir düşünce, Lakin en büyük yaptığı hata çarşıda, pazarda veya bir internet sitesi üzerinde alışveriş yaparken. “Bu iş karlı, günde 20 tane satsam 10 lira kar kalsa oo 200TL Kar iyi para” diyerek işe girişiyor. Hayal kurduğu, gönül verdiği işi çok iyi araştırmıyor. O işin zorlukları, firmalar hangi koşullardan geçerek oraya geldi bunları iyice incelemek lazım.

İnsanlara hep şu aşılanıyor kolay yoldan şu şekilde fazlada bir şey yapmadan zengin olduk. Hayır! Hiç bir zengin ipten para toplamadı. Gerçek hayat o kadar basit değil. Şuan çok iyi durumda olan kişilerin %99’u çok çalışarak, çok mücadele vererek geldikleri noktalara. Bir örnek vermek gerekirse herkesin Gözünde hoyrat çok kazandığı ve çok harcadığı düşünülen Ali Ağaoğlu’nun günlük çalışma saatlerini hiç takip ettiniz mi? Şuan da bile günlük 17 saat ofisinde geçiriyor. Basına verdiği pozlarda havuz başında, partilerde veya güzel kızlarda gezmelerde gibi gözükse de hala çok çalışmak zorunda.

Sermayesiz ne iş yapabilirim?

Sermaye girişimciler için her zaman sorun olmuştur. Zaten çok fazla sermayesi olan kişiler yapacakları iş hakkında danışmanlar, yöneticiler tutarak daha fazla para kazanma yolunu öğrenebilir peki sermayesiz olarak ne iş yapılabilir?

Girişimci sermayeyi oluşturup değerlendiren kişidir. Onlarca seçeneği ele alan girişimci belki de hiç sermayesi olmadan işler yapabilir. yine sitemizde sermayesiz olarak ne iş yapabilirsiniz, bir kaç örnek verelim; sitemiz arama butonunu kullanarak benzeri onlarca sermayesiz iş fikirlerine ulaşabilirsiniz. Girişimci sermayesi yoksa, prestijini ve zekasını kullanarak sermaye toplayabilir fakat bu çok riskli bir davranıştır. Ticaretten zarar edilmesi durumunda tüm kredilerini bitirmiş ve kötü reklam olmuş bir insan olarak ortaya çıkmaktan daha kötü bir durum yoktur. Ticarette çek yazılması gibi bir durumdur.

  • Sosyal medya üzerinden sermayesiz gelir elde edilebilir. Artık herkes İnternete ve sosyal medyaya bir şekilde ulaşabiliyor. Hiç sermayesi olmayan ve bu konulara yatkın olan kişilere bolca emek harcayıp sosyal medya üzerinden sayfalar oluşturup fenomen hesaplar sayesinde gelir elde edip kazanmayı önerebiliriz. Youtube, facebook ve instagarm gibi popüler sosyal medya hesaplarından gelir elde etmek çok kolay fakat herkes başarılı olacak diye bir şey yok. Kimse tam olarak balığı nasıl yakaladığını söylemez diye düşünüyorum.
  • digital editörlük yaparak sermayesiz olarak iş yapabilirsiniz. Emek ağırlıklı bir iş olması zorluğu dışında serbest bir şekilde gelir elde edebileceğini bir iştir. Hiç sermaye koymayarak veya az sermaye koyarak rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Satış ortaklığı yaparak sermayesiz olarak ticaret yapabilirsiniz. Kendi performansınıza bağlı olarak harika gelirler elde edebilirsiniz. Sitemizde araştırma yaparak satış ortaklığı konusunu daha detaylı inceleyebilirsiniz. konu ile alakalı onlarca yazımız mevcuttur.

Altın Tavsiye

Ne iş yapabilirim diye arayışta olan kişilere uzun süredir, yaptığımız araştırmalar neticesinde vardığımız ortak karar şudur. İster az para kazanın ister çok fazla kazanın geçiminizi sağlıyor ve başkalarına muhtaç olmadan  yaptığınız işle mutlu olacak iseniz o işi yapın.  Mutlu olmayacaksanız para kazanmanın da hiç önemi olmayacaktır.

Örnek alınacak olay;

Gülmek için insanların yaşamlarını en etkili şekilde ortaya koyan kişilerden olan Cem Yılmaz’ın küçük bir anlatımından örnek vermek istiyoruz. WC İşi yapan bir baba ve oğlunun kendi gözlemlerine göre hikayesini anlatan Yılmaz, Aslında girişimcilikte son noktaya varan bu kişilerin nasıl işinde 1 numara olduğunu güzelce anlatmaktadır.  Burada baba ve oğlunu Cem Yılmaz’ın anlatımlarına göre incelersek ne iş yapabilirim düşüncesinde olan kişilerin işlerini hangi yönde yapmaya çalışırlarsa zirveye çıkaracağını açıkça görebiliriz.

  1. Yaptıkları iş ne olursa olsun yaptıkları işi seviyorlar.
  2. İşlerinde başarılı olmak için tüm imkanları zorluyorlar.
  3. Yaptıkları işte sadece para kazanmak için değil, zirveye oynamak için mücadele veriyorlar.
  4. Seyyar WC Bile olmuş olsalar, işlerine önem veriyorlar.

Hangi işi yapacaklarına karar veremeyen girişimcilere destek olarak sunduğumuz içeriğin sonuna geldik. Girişimcilerimizin Aşını, eşini, işini bilmesi dileğiyle..