Kapat

Emlak Sektöründe Bayilik Alınabilecek firmalar

Anasayfa
Bayilik veren firmalar Emlak Sektöründe Bayilik Alınabilecek firmalar

Gayrimenkul sektörü ülkemizde Deprem olduktan sonra özellikle konut piyasasının ihtiyacı, Ülkemize olmayan konut finansman yöntemleri sayesinde giderek hızlanmış, Son 15 yılda Ülke Ekonomisini ayakta tutan sektörler haline gelmiştir. Emlak ofisi açmak isteyen kişiler, Bayilik alma durumu olduğunda Hangi firmanın bayiliğini almaya karar vermekte zorluklar çekmektedir. Bu yazımızda emlak ofisi Bayiliği veren başlıca firmaların isimlerini vereceğiz ve Bu firmaları seçerken hangi koşullara dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Gayrimenkul  Sektöründe Genel Durum

Gayrimenkul sektörü konut piyasasının ihtiyaçları ve 2004 sonrası uzun vadeli kredilendirme sistemleri sayesinde oldukça gelişmiştir. Uzun vadeli kredi sistemleri  daire satışlarını hızlandırıyor. Yeni konut ihtiyacını karşılanması için boş arsalara rağbeti artırıyor. Hatta öyle ki Tarla vasfında olan arazileri bile ilerde bir gün değerlenir umudu ile insanlar alıp yatırım yapmaya devam ediyor. Her ne kadar sektör zaman zaman durgunluğa uğradığı zamanlar olsa da ülke ekonomisinin temel direği haline gelmiş inşaat ve gayrimenkul sektörü her geçen gün bu alana yönelip kazanmak isteyen kişileri cezb ediyor.

Emlak ofisleri kurumsallaşarak şube açtıkça bayilik alt yapısı kuruyor ve bu alan da da hizmet vermeye başladılar. Ülkemize başlıca emlak ofisi bayiliği veren firmalar ile kurumsallık ve eğitim anlayışı ile sektöre girişler başlamış. Öncü firmaların sayesinde bu alanda Türk markaları da hizmet vermeye başlamışlardır.

Emlak ofisi bayiliği alırken Dikkat edilmesi gerekenler

Emlak ofisi bayiliği almak istiyorsanız, Dikkat etmeniz gereken şey sizin tecrübeniz. Zaten sektörde tecrübesi olan kişiler bu yazımızı okumayacağı için biz hiç tecrübesi olmayan kişiler için yazdığımızı farz ederek. Sanki hiç emlak ofisi tecrübesi olmayan. Emlak ofisi açmak isteyen kişilere önerilerde bulunacağız.

 • Emlak işinde Alaylı olarak değil de personellerin, Eğitimden geçmesi gerekiyor. Emlak ofisi bayiliği verecek olan firmalar Eğitim veriyor mu onları öğrenerek işlemlere başlamak gerekli.
 • Komisyon tutarları fazla alan emlak ofisleri ile çalışmayıp, size en iyi şartlarda komisyon bırakan firmaları tercih edin. Bazı emlak ofisi bayiliği veren firmalar her işin %48’i gibi ciddi rakamları istemektedirler.
 • Bayilik aldığınız firmanın teknolojik alt yapısı çok önemli, sizin Emlak ofisine müşteri getiren ilan sitelerine üyelikleri, kendi web isteleri var mı bu web siteleri aktif mi çok iyi araştırılmalı.
 • Müşteriler tarafından bilinirlik ve Markaya olan güven. Gayrimenkul sektöründe güven çok önemli müşteriler en ufak bir şüphe duyduklarında sizden alışveriş yapmayacaklardır. Bu sebeple müşteriler tarafından kötü intiba almış gayrimenkul firmalarının markalarını tercih etmeyin.
 • Reklam harcamaları açısından Emlak ofisi bayiliği aldığınız firma çalışma yapıyor mu?, Yoksa sadece sizden bayilik ücretini alıp aşağımı yatıyor kontrol edin. Gerekiyorsa bir kaç bayi dolaşın sistemlerden memnun kalmışlar mı araştırın.

Emlak  ofislerine bayilik veren firmalar

 • Turyap
 • Remax
 • century 21
 • ReTürk
 • kaçmaz Emlak
 • Altın Emlak
 • reality word

Yukarıda Yazdığımız firmalar Emlak sektöründe başlıca bayilik veren firmalar içindedir. Ülkemizde bu alanda hizmet veren yerel ve ülke çaplı onlarca kuruluş vardır. Yukarıdaki firmaların Bayilik şartları için site içi arama yaparak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanGüncel etkili para biriktirme yolları başlıklı güncel makalemizde para biriktirme taktikleri, Para biriktirme yolları ve para biriktirmek hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar