Kurumsal emlak bayiliği veren firmalar

tarafından
1337
Kurumsal emlak bayiliği veren firmalar

Gayrimenkul sektörü ülkemizde Deprem olduktan sonra özellikle konut piyasasının ihtiyacı, Ülkemize olmayan konut finansman yöntemleri sayesinde giderek hızlanmış, Son 15 yılda Ülke Ekonomisini ayakta tutan sektörler haline gelmiştir. Emlak ofisi açmak isteyen kişiler, Bayilik alma durumu olduğunda Hangi firmanın bayiliğini almaya karar vermekte zorluklar çekmektedir. Bu yazımızda emlak ofisi Bayiliği veren başlıca firmaların isimlerini vereceğiz ve Bu firmaları seçerken hangi koşullara dikkat edilmesi gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

Gayrimenkul  Sektöründe Genel Durum

Gayrimenkul sektörü konut piyasasının ihtiyaçları ve 2004 sonrası uzun vadeli kredilendirme sistemleri sayesinde oldukça gelişmiştir. Uzun vadeli kredi sistemleri  daire satışlarını hızlandırıyor. Yeni konut ihtiyacını karşılanması için boş arsalara rağbeti artırıyor. Hatta öyle ki Tarla vasfında olan arazileri bile ilerde bir gün değerlenir umudu ile insanlar alıp yatırım yapmaya devam ediyor. Her ne kadar sektör zaman zaman durgunluğa uğradığı zamanlar olsa da ülke ekonomisinin temel direği haline gelmiş inşaat ve gayrimenkul sektörü her geçen gün bu alana yönelip kazanmak isteyen kişileri cezb ediyor.

Emlak ofisleri kurumsallaşarak şube açtıkça bayilik alt yapısı kuruyor ve bu alan da da hizmet vermeye başladılar. Ülkemize başlıca emlak ofisi bayiliği veren firmalar ile kurumsallık ve eğitim anlayışı ile sektöre girişler başlamış. Öncü firmaların sayesinde bu alanda Türk markaları da hizmet vermeye başlamışlardır.

Emlak ofisi bayiliği alırken Dikkat edilmesi gerekenler

Emlak bayiliği veren firmalar hakkında bilgi istiyorsunuz, Dikkat etmeniz gereken şey sizin tecrübeniz. Zaten sektörde tecrübesi olan kişiler bu yazımızı okumayacağı için biz hiç tecrübesi olmayan kişiler için yazdığımızı farz ederek. Sanki hiç emlak ofisi tecrübesi olmayan. Emlak ofisi açmak isteyen kişilere önerilerde bulunacağız.

 • Emlak işinde Alaylı olarak değil de personellerin, Eğitimden geçmesi gerekiyor. Emlak ofisi bayiliği verecek olan firmalar Eğitim veriyor mu onları öğrenerek işlemlere başlamak gerekli.
 • Komisyon tutarları fazla alan emlak ofisleri ile çalışmayıp, size en iyi şartlarda komisyon bırakan firmaları tercih edin. Bazı emlak ofisi bayiliği veren firmalar her işin %48’i gibi ciddi rakamları istemektedirler.
 • Bayilik aldığınız firmanın teknolojik alt yapısı çok önemli, sizin Emlak ofisine müşteri getiren ilan sitelerine üyelikleri, kendi web isteleri var mı bu web siteleri aktif mi çok iyi araştırılmalı.
 • Müşteriler tarafından bilinirlik ve Markaya olan güven. Gayrimenkul sektöründe güven çok önemli müşteriler en ufak bir şüphe duyduklarında sizden alışveriş yapmayacaklardır. Bu sebeple müşteriler tarafından kötü intiba almış gayrimenkul firmalarının markalarını tercih etmeyin.
 • Reklam harcamaları açısından Emlak ofisi bayiliği aldığınız firma çalışma yapıyor mu?, Yoksa sadece sizden bayilik ücretini alıp aşağımı yatıyor kontrol edin. Gerekiyorsa bir kaç bayi dolaşın sistemlerden memnun kalmışlar mı araştırın.

Franchise veren emlak firmaları

 • Turyap
 • Remax
 • century 21
 • ReTürk
 • kaçmaz Emlak
 • Altın Emlak
 • reality word

Turyap

Turyap 1985 yılında kurulmuştur. 2018 yılı itibari ile 320 den fazla şubesi bulunmaktadır. Ayrıca Turyap bünyesinde 1500 çalışandan fazla kişi hizmet vermektedir. Türkiye geneli hizmet veren ve bilinen bir marka haline gelmiştir. İSO 9001:2008 sertifikasına sahip bir emlak danışmanlığı şirketidir.

Yukarıda Yazdığımız firmalar Emlak sektöründe başlıca bayilik veren firmalar içindedir. Ülkemizde bu alanda hizmet veren yerel ve ülke çaplı onlarca kuruluş vardır. Yukarıdaki firmaların Bayilik şartları için site içi arama yaparak öğrenebilirsiniz. ilgili yazı için tıklayınız

Remax

1973 Yılında Kurulan firma, Dünya çapında hizmet vermektedir. 97 Ülke ve Ülkemizin Hemen hemen Tüm il ve ilçelerinde hizmet vermektedir. Dünyada 100 bin üzerinde gayrimenkul danışmanı ve 6 binin üzerinde şubesi ile bu alanda ne kadar iddialı olduğunu istatistiksel olarak da görebilirsiniz. Remax Türkiye’de 1997 yılından beri hizmet vermektedir. Remax bayilik şartları ili ilgili yazımız için tıklayın

Century 21

Amerika’da 1971 yılında kurulmuş olan Century 21 Emlak Bayilik Sistemi, Dünya’da kurumsal satışında lider ve aynı zamanda alanında dünyanın en yaygın ve tanınmış franchising markasıdır.

Kapsamlı eğitim, yönetim, iş idaresi ve pazarlama gibi konulardaki destekleriyle dünyada 78 ülkede, 6.900’ü aşkın bağımsız ofis ve 101.000 den fazla danışman kapasitesine sahiptir. E-pazarlama alanında lider olarak bilinmekte olup pek çok ödüle layık görülmüştür. Centry 21 bayilik şartları için tıklayınz

ReTürk emlak

ReTürk emlak 1994 yılında emlak alım , satım hizmetine başlamış 2006 yılından itibaren bayilik sistemi ile  “Emlakçılıkta Evrensel Değerler” ilkesi ile hizmet vermeye çalışan, Kurumsal Türkiye geneli hizmet veren Emlak firmasıdır. Kendi işini kurmak isteyen kişilere kaliteli ve vizyon sahibi bir acente kurmak yolunda hizmetler vermektedir. RETÜRK, sektörel akademik eğitimlerle de bilgili ve profesyonel gayrimenkul danışmanları yetiştirmektedir. daha fazla detay için re Türk emlak bayilik şartları

Kaçmaz emlak

Kaçmaz emlak 1985 Yılında İstanbul Ümraniye’de kurulmuş Günümüz koşullarında Türkiye geneli onlarca bayisi olan %100 yerli alt yapıya sahip kurumsallaşma yolunda oldukça ilerlemiş bir emlak Ofisler zinciridir. Kaçmaz emlak 2008 yılında ilk bayiliğini vermeye başlamış. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye genelinde hizmet veren bir franchise ağı kurmuştur. Kendi online emlak otomasyon sistemi olan firma, Teknolojiye yaptığı yatırımlar ile bu alanda kendisine güvenmektedir. kaçmaz emlak bayiliği hakkında bilgi almak için ilgili konumuz