Kapat

Topraktan daire alıp satmak

Anasayfa ek iş - Ek gelir Topraktan daire alıp satmak
topraktan daire alip satmak

özellikle Marmara depremi sonrası patlayan konut sektörü farklı iş kollarını da piyasaya sundu, daire alan kişiler veya bu işten kendilerine ek gelir elde etmek isteyen kişiler topraktan daire alıp satma işine girmişlerdir. Daireleri proje aşamasında iken almak hem riskli hemde karlı bir iştir, sizler için Topraktan daire alıp satmak ile alakalı inceleme yaptığımız yazı hakkında bilgiler sunacağız.

Topraktan daire alma avantajları

  • Tapu harcı gibi ciddi bir gideri, daire bitmeden satarsanız, bu harcı ödemeden hatta hiç bir vergi ödemeden dairenin te üm karını hesabınıza atmış olursunuz.
  • dairenin %25 gibi bir kısmını ödeyerek daireyi alabilir, böylelikle daire bitine kadar daireyi bağlamış olursunuz. daire bitmeye yakın iyi bir alım gerçekleştirmiş iseniz, belkide koyduğunuz sermaye kadar da kar elde edebilirsiniz.
  • piyasa fiyatının altında dairler alınır, satış amaçlı olmasa da topraktan daire almak, paranızı daire artış endeksine karşı korur.
Bu da ilginizi çekebilir  Ek gelir fırsatları - ek işler

Topraktan daire almanın riskleri

  • En büyük risk müttehit kaynaklı risktir firma sahibi batabilir veya kaçabilir, bu durumda dimyata pirinç almaya giderken elinizdeki bulgurdan olabilirsiniz.
  • Daireler yeteri kadar değer almayabilir, daha kötüsü daire değerleri düşebilir.
  • Beklendiği kadar daireler tutmayabilir (site vb. için)
  • inşaat uyuşmazlıklardan dolayı mahkemelik olabilir.
  • Ekonomik durumunuz bozulabilir, daireyi satın alamayabilirsiniz veya satılmayabilir.

Aldığınız Topraktan daireyi ne zaman satabilirsiniz.

Siz daha fazla kar elde etmek için büyük ihtimal ile daireyi topraktan alacaksınız, siz firma olmadığınız için müşterileri ancak daire bitme aşamasına yaklaşınca veya tamamen bittikten sonra satabilirsiniz. Daha hızlı satışını gerçekleştirmek için bölgede hizmet veren emlak ofislerinden satış desteği almanızda fayda var.

Topraktan daire alıp satmak karlı bir iş mi?

Bölgeyi iyi biliyor ve artabilecek fiyat endeksini doğru analiz edebiliyorsanız, çok ciddi karlar elde edebilirsiniz. Bölge hakkında pek bilginiz yoksa birden fazla emlak ofisine giderek çapraz bilgiler alarak yatırımınızı değerlendirmelisiniz. iyi bir analiz ile çok yüksek karlar elde edebilirsiniz, hatta çoğu zaman yüklenen firmalardan bile daha fazla gelir elde edilebilir.

Bu da ilginizi çekebilir  Evde Balık Tutma malzemeleri yapıp satma iş fikri

 

Bir önceki içeriğimiz olan6 adet ilginç iş fikirleri başlıklı güncel makalemizde 2018 ilginç iş fikirleri, 6 adet ilginç iş fikri ve ahşap oyuncak satışı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

1 0 0 0 0 0

“Topraktan daire alıp satmak” üzerine 1 yorum

  1. dikkatetmeklazim@yandex.com.tr says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status