Evde teraryum (minyatür bahçe) yapıp satmak

Sermaye sıkıntısı yaşayıp küçük de olsa bir şeyler yapıp gelir elde etmek isteyenlere harika bir önerimiz var. Evde Teraryum yapıp satmak! Bayanların evde ek iş yaparak gelir elde edebileceği bir iştir. Minyatür bahçe yapıp satmak, güzel bir hobi olmasının yanında sizin ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Ev hanımları bir kaç küçük malzemeyi birleştirerek minyatür bahçe üretimi yapıp ek gelir elde edebilir. Hemde bu işi akşamları evde bir kaç saatinizi ayırarak yapabilirsiniz.  Evde ürettiğiniz minyatür bahçeleri özellikle İnternet üzerinden satışını sizin yapmanızı öneririm. Yaptığınız ürünleri sahibinden,gittigidiyor, sanalpazar, facebook, instagram gibi satış kanallarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar çok kanal vasıtası ile müşterilere ulaşmaya çalışırsanız o kadar çok müşteri edinirsiniz. Yine yaptığınız ürünleri hobi ürünleri satan mağazalara toptan olarak verebilirsiniz. Toptan olarak vermeniz kar marjınızı bir miktar düşürecektir.

minyatür-bahçe-yapıp-satmak Evde teraryum (minyatür bahçe) yapıp satmak

Minyatür Bahçe kar marjı

Kar marjı tamamen size kalmış çünkü, bir minyatür bahçenin içindeki objeleri kendiniz üretirseniz maliyetiniz düşecektir. Eğer teraryum içinde kullandığınız küçük süsleri satın alarak yaparsanız doğal olarak kar marjınız düşecektir. Eğer içindeki objeleri de büyük ölçüde üretirseniz en fazla 20-25Tl civarında üretim maliyetiniz olur. Bugün iyi bir teraryum’u 80-100TL Arasında rahatlıkla satabilirsiniz. direkt olarak perakende müşterilerine siz sunmanız halinde kar marjınız minimum 60-70TL arasında olur ki günde bir teraryum satışı bile yapmış olsanız neredeyse asgari ücret kadar bir ek geliriniz olmuş olabilir.

Bayanlara az sermayeli iş olarak önerdiğimiz minyatür bahçe yapıp satmak, ilk başlarda çok küçük bir sermaye ile teraryum için gerekli malzemeleri alabilirsiniz. 1000TL gibi küçük bir sermaye ile bu işe rahatlıkla başlayabilir ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer güven ilişkisini tutabilirseniz. Belkide hiç sermaye harcamadan üretim yapacağınız ürünleri toptancılardan alabilirsiniz. İstanbul da yaşayan bayanlar Eminönü toptancılarından minyatür bahçe için kullanacağınız ürünleri daha uygun fiyatlı alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Hasarlı araç alıp satma Karlı bir iş mi? başlıklı güncel makalemizde hasarlı araba ek gelir, hasarlı araç alıp satmak ve hasarlı araç kar ettirir mi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir