Evde teraryum (minyatür bahçe) yapıp satmak

tarafından
1724
Evde teraryum (minyatür bahçe) yapıp satmak

Sermaye sıkıntısı yaşayıp küçük de olsa bir şeyler yapıp gelir elde etmek isteyenlere harika bir önerimiz var. Evde Teraryum yapıp satmak! Bayanların evde ek iş yaparak gelir elde edebileceği bir iştir. Minyatür bahçe yapıp satmak, güzel bir hobi olmasının yanında sizin ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Ev hanımları bir kaç küçük malzemeyi birleştirerek minyatür bahçe üretimi yapıp ek gelir elde edebilir. Hemde bu işi akşamları evde bir kaç saatinizi ayırarak yapabilirsiniz.  Evde ürettiğiniz minyatür bahçeleri özellikle İnternet üzerinden satışını sizin yapmanızı öneririm. Yaptığınız ürünleri sahibinden,gittigidiyor, sanalpazar, facebook, instagram gibi satış kanallarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar çok kanal vasıtası ile müşterilere ulaşmaya çalışırsanız o kadar çok müşteri edinirsiniz. Yine yaptığınız ürünleri hobi ürünleri satan mağazalara toptan olarak verebilirsiniz. Toptan olarak vermeniz kar marjınızı bir miktar düşürecektir.

Minyatür Bahçe (Teraryum) kar marjı

Kar marjı tamamen size kalmış çünkü, bir minyatür bahçenin içindeki objeleri kendiniz üretirseniz maliyetiniz düşecektir. Eğer teraryum içinde kullandığınız küçük süsleri satın alarak yaparsanız doğal olarak kar marjınız düşecektir. Eğer içindeki objeleri de büyük ölçüde üretirseniz en fazla 40-65Tl civarında üretim maliyetiniz olur. Bugün iyi bir teraryum’u 90-1800TL Arasında rahatlıkla satabilirsiniz. direkt olarak perakende müşterilerine siz sunmanız halinde kar marjınız minimum 40-100TL arasında olur ki günde bir teraryum satışı bile yapmış olsanız neredeyse asgari ücret kadar bir ek geliriniz olmuş olabilir.

teraryum yapıp satmak,minyatür bahçe yapıp satmak,evde teraryum yapıp satmak

Bayanlara az sermayeli iş olarak önerdiğimiz minyatür bahçe yapıp satmak, ilk başlarda çok küçük bir sermaye ile teraryum için gerekli malzemeleri alabilirsiniz. 1000TL gibi küçük bir sermaye ile bu işe rahatlıkla başlayabilir ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer güven ilişkisini tutabilirseniz. Belkide hiç sermaye harcamadan üretim yapacağınız ürünleri toptancılardan alabilirsiniz. İstanbul da yaşayan bayanlar Eminönü toptancılarından minyatür bahçe için kullanacağınız ürünleri daha uygun fiyatlı alabilirsiniz.

Öngörümüz Tuttu Her geçen gün Firmalar teraryum işine ağırlık veriyor. Yazımızı 2017 yılında yazdığımızda teraryum satışları ve teraryum siparişleri oldukça düşüktü, şuan bir çok büyük firma ve pazar yerinde ürünlerin satışınnı yapıldığını ve büyük firmaların da bu işe el attığını kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz. Teraryum pazarı hala boş ve hala ihtiyacı karşılayacak ürünler mevcut.  Bugün yazıyı yazdığımız dönemde işe giren firmalar aylık on binlerce lira gelir elde edebilmektedir.

Teraryum sektörü ön görü

Para kazanma işi sadece beceri değil fırsatları iyi değerlendirmek ile de ilgili bir durumdur. Teraryum sektöründe ilerlemek istiyorsanız kendi websiteniz üzerinden niş bir hizmet olarak devam edebilirsiniz. Yine pazar yerleri ile de satışa devam edebilirsiniz.  Bir kaç yıl önce ki kadar boşluk olmasa da teraryum ticaretinde her zaman gelir elde edebilirsiniz.

Sisteminizi google arama motorunda yukarıda çıkacak şekilde veya reklamlar ile hızlandırabilirsiniz lakin en az 50 bin gibi bir sermaye ile girererek başarı yakalayabilirsiniz. Satış sistemi şimdi eskisinden çok daha farklı ve çok daha rekabetli hale gelmiştir. sektörde ki satış getiren belli başlı anahtar kelimeler, teraryum, teraryum siparişi, teraryum gönder ve teraryum fiyatları gibi kelimeler. Bu kelimeler üzerinden reklam ve arama motoru optimizasyonu satışları artıracaktır.

Pandemi döneminde artık elektronik ticaret firmaları %100 büyüyor, tüm şirketler ticaretlerini internete döküyor. İnternete girmekten korkmayın, zarar etseniz bile büyük bir tecrübe satın almış olursunuz. İnternet üzerinde ticaret yapmak için hiç bir zaman geç kalmadınız.