Kapat

Evin Bir Odasını Kiraya Vererek Para Kazanma

Anasayfa
ek iş - Ek gelir Evin Bir Odasını Kiraya Vererek Para Kazanma
oda kiraya vermek

Evin bir odasını kiraya vererek nasıl para kazanılır sorusu özellikle ek iş isteyen kişiler, ellerinde bulunan imkanları paraya çevirmek isteyen, geliri düzenli olarak artırmak isteyen kişiler için önemli bir konudur. Ek işlere her geçen gün daha çok ihtiyaç vardır. bunun nedeni insanların tüketime çok yatkın olması, diğer yandan üretime az eğimli olmalarıdır. Yani gelir azken çok tüketmek beraberinde ciddi sıkıntıları getirir.

Kaldı ki ekonomik açıdan kriz söz konusu olması da bunun tetikleyicisidir. Evinizin bir odasını kiraya vermek bu notada size iyi bir alternatif gelir sağlayabilir. Yani 3+1 evde tek başınıza oturduğunuz düşünülürse bir odayı bu şekilde birine kiraya vererek değerlendirebilirsiniz. Yani hem cinsinizden yabancı birine uzun süreli kira verebileceğiniz gibi arkadaşlarınızdan tanıdıklara da bu kiralamayı yapabilirsiniz.

kiralık-oda Evin Bir Odasını Kiraya Vererek Para Kazanma

evin bir odasını kiraya vermek

Kiralama Öncesi Ne Yapmalı

Evin bir odasını kiraya vererek nasıl para kazanılır sorusuna kiralama öncesi neler yapmak gerektiğini de açıklayarak devam etmek gerekir. Kiralama öncesinde ne tür bir ev arkadaşı istediğinizi bulmanız gerekmektedir. Yani gelir ne kadar bekliyosunuz, kurallarınız neler gibi durumlar belirlenmeli buna uygun profilde bir ev arkadaşı bulmak gerekir. Kiralama yapılcak kişi hakkında isterseniz bilgi öğrenmek için önceden sosyal medya kullanımı ile arkadaş olabilir, nasıl biri olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu şekilde hazırlıklı olmak, ön fikir edinmek mümkündür. Tabi ön yargılı da olmamak gerekir. Güvenlik amaçlı şekilde bu değerlendirme yapılabilir.

Ne Kadar Kazanılır

Evin bir odasını kiraya vererek nasıl para kazanılır sorusuyla ilgili bir durum da ne kadar kazanılacağı konusudur. Ne kadar kazanılacağı kiraya ne kadar süre için verileceği, eşyalı mı eşyasız mı verileceği, oda özellikleri gibi durumlara göre değişebilir. Bazı kişiler evin fatura masraflarını da buna dahil ederek kira ücreti belirleyebilir. Bazı kişiler de eşya olmadığı çin daha ucuz kiraya verebilir. Süre de eğer birkaç aylıksa buna göre ayarlanabilir. Günlük kiralama isteniyorsa biraz daha yüksek tutulabilir. Yani duruma göre değişen bir ücretlendirme vardır. kazanç miktarı ayrıca semt ve ev genel özelliklerine göre de değişecektir.

Bir önceki içeriğimiz olan Yapılabilir 10 ilginç iş fikri başlıklı güncel makalemizde 2018 ilginç iş fikirleri, 6 adet ilginç iş fikri ve ahşap oyuncak satışı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Evin Bir Odasını Kiraya Vererek Para Kazanma” üzerine 1 yorum

  1. cerevaggio says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar