Kapat

Self oto yıkama dükkanı açmak

Anasayfa
iş fikirleri Self oto yıkama dükkanı açmak
self oto yıkama

Self oto yıkama müşterilerin, kendi araçlarını oto yıkama hizmeti aldığı yerde çalıştığı yerin imkanlarından faydalanarak yıkama işlemler topluluğudur. Fiyat olarak daha makul olduğundan müşteri yoğunlu fazla olma ihtimali daha yüksektir. Self oto yıkama dükkanı açmak isteyen kişiler için Bu tarz bir iş yerinin maliyeti, kar marjı gibi konuları inceledik.

Self oto yıkama Ucuz olduğu için tercih ediliyor.

Kullanıcılar self oto yıkamaları diğer oto yıkamalara göre daha uygun olduğu için tercih ediyor. Standart bir otomobil için yıkama ücreti 20 ila 30Tl arasında değişirken self oto yıkamada kendisi bu yıkamayı çok da enerji kayıp etmeden 5TL’e mal edebiliyor. Müşteriler doğal olarak bu uygun seçeneği tercih ediyor. Müşterilerin diğer tercih sebepleri

  • Dikkatsiz çalışanlar aracı güzel temizlememe ihtimali var, kendi işinizi kendiniz yaptığınızda daha iyisini yaparsınız.
  • fiyat olarak self yıkama diğer oto yıkama hizmetine  göre daha uygun olur.
  • araç içinden eksilme ihtimali olan (çalınma) eşyalarınız asla kayıp olmaz
  • self oto yıkama normal oto yıkamaya göre daha az zaman alır.

Kar marjı yüksek giderler az

Self oto yıkamalar, standart bir oto yıkama dükkanına göre daha uygun fiyatlara mal olur. Oto yıkama dükkanlarında ki en büyük sıkıntı, personel gideri ve personel yönetiminden kaynaklıdır. Genellikle oto yıkamada çalışan personeller iş memnuniyetsizliği dolayısı ile işi bırakabilirler. Self oto yıkama işinde çok fazla personel çalıştırmak gerekmez, vardiya sistemi ile bütün dükkanı 24 saat çalıştırsanız bile 2 personel ile idare ettirilebilir. toplamda 5TL Hizmet verdiğiniz bir müşteriden %100 yakın kar edilir.

Self oto yıkama dükkanlarına Kosgeb Destek veriyor

iyi bir iş planı hazırlamanız halinde self oto yıkama dükkanı açmak isteyen kişiler, kosgeb den destek alabilirler. Kosgeb hibe ve destek kredilerinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle Kosgeb girişimcilik eğitimi alıp sertifika almanız gerekiyor. Daha sonra işi açtıktan sonra Destek kredisi için iş planı çıkarıp kosgeb’e başvuruda bulunabilirsiniz. Site içi arama yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Mobilya Mağazası Açmak başlıklı güncel makalemizde Mobilya, mobilya mağazası açmak ve Mobilya sektörü hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar