Herkesin Yapabileceği 50 basit iş fikirleri

tarafından
4965
Herkesin Yapabileceği 50 basit iş fikirleri

iş fikirleri içeriğimizi de küçük sermayeler ve özel yetenek istemeyen Basit iş fikirlerinden bahsedeceğiz. İçeriğimiz küçük sermayeler ile veya hiç kimsenin himayesi altına girmeden gelir elde etmek isteyen kişilere yöneliktir.

Bir çok iş  herkesin yapabileceği, tamir becerisi örneği gibi özel bir beceri istemeden herkesin işe girişmesi ile başarabileceği işlerdir. Bu işler detaylarına inilmeden navigasyon niteliği ile hazırlanmıştır. İnternet üzerinden yapılacak işler, Home ofis yapılacak işler, Dükkan açıp yapılabilecek işler, Üretim yaparak ve Ticaret yaparak yapılabilecek basit işler olarak 5 ana başlıkta şimdilik 50 zamanla güncellenerek artacak basit iş fikirleri olacak.

Önemli bilgi: Unutmayın severek yaptığınız her iş  basittir. Bir işe başlamadan önce o işi yapıp ne kadar kazanacağınıza değil, öncelikle o işi severek yapıp yapamayacağınızı kontrol edin. Çok büyük gelirler elde etseniz bile severek işi yapamıyorsanız, şu kısa hayatın ne önemi var ki?

2. Önemli bilgi: Ticarete işe başlayıp da çok kısa sürede tabiri caiz ile köşeyi dönen kişi parmak ile gösterecek kadar azdır. Ticarette başarı olmak istiyorsanız çalışkan, özveri sahibi ve sabırlı olmanız en önemli noktadır.  Acele kararlar ile işletmeyi büyük zararlara uğratıp belki de çok başarılı olacak bir projeyi batırabilirsiniz.

Dükkan açıp Yapılan Basit iş fikirleri

Bir çok kişinin hayalidir dükkan açmak, fakat şartlar onu farklı şekilde çalışarak geçinmeye  itmiştir. İnsanları farklı işlere yönlendiren şartların bazıları sermaye kaynaklı sorunlar bazıları da acaba yapmak istediğim işi yapabilir miyim diye düşünürler. Bu gibi sebeple basit işler yapmak isterler, işte bu gibi düşünen insanlara bir çoğu düşük sermayeler ile yapılabilecek adresi kaydı belli dükkan şeklinde işleyecek basit iş fikirleri.

dükkan açmak
basit dükkan

Çiğ köfte Dükkanı açarak

Halkımız çiğ köfteyi yapmayı da yemeyi de seviyor olacak ki Kosgeb’in Bu zamana kadar sayısal anlamda en çok destek sağladığı iş sektörlerinden biri çiğ köfte sektörü olmuştur. Lezzeti ve uygun fiyatlı olması sebebi ile açlığını gidermek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği mekanlar haline gelen çiğ köfte dükkanları; küçük sermayeler ile açılır. Büyük oranla ustalık istemez çünkü bayilik alt yapıları gayet gelişmiştir.

Çiğ köfte dükkanı açmak isteyen kişilerin tek yapacakları müşterileri memnun ederek kaliteli hizmetler vermek. Akmazsa da damlar Hanlar hamamlar sahibi büyük ihtimalle olamazsınız ama kimseye de muhtaç olmadan işletmeyi yürütebilirsiniz. Açılan çiğ köfte dükkanları %80 oranında kapanmadan iş hayatlarına devam ederler. Çiğ köfte dükkanı açmak için çokta büyük bir sermayeye ihtiyaç yoktur. Açılacak dükkanın büyüklüğü ve lokasyonuna göre 15 bin ila 50 bin arasında bir sermaye ile rahatlıkla hizmet verilebilecek bir iştir.

Döner Dükkanı açarak

Basit iş fikirleri içine  koyduğumuz işler içine döner dükkanının da bir yeri olsun istedik. İşletme yönetme becerisi olan herkesin rahatlıkla yapabileceği işler içindedir. Biraz da sermayesi olan kişiler bayilik alarak daha profesyonel olarak bu işi yapabilir. Teknolojinin gelişmesi ile artık çok büyük ustalık istemeyen, işi öğrenerek yapan kişiler için yüksek kar marjları ile harika gelirler elde edilebilecek bir iştir.

Döner işinin sırrı müşteri memnunuyeti, paket servis hizmeti ve Kaliteli ustalar ile çalışmaktan geçer. Döner işletmeleri bu üçlü kombinasyonu iyi tutturması halinde rahatlıkla gelir elde edecek pozisyonda çalışırlar. Döner işletmeleri 20 bin ila 150 bin aralığında bir sermaye ile rahatlıkla kurulabilir.

Pide Dükkanı açarak

Basit iş fikirleri üzerine dükkan açmak isteyen kişilere verdiğimiz çoğu işin gıda üzerine olduğunu fark etmişsinizdir. Dükkan açmak isteyenlere gıda işlerinden başlamayı seçmesini istediğimiz için bu işler e önem verdik. Çünkü insanlar yemek yemeden su içmeden yaşayamazlar. Bu hizmetleri satın almak zorundalar. Pide dükkanları da yine gıda üzerine halkımızın uzun yıllardır tercih ettiği işletmelerdir. Fakat ; Çiğ köfte dükkanı ve döner dükkanı kadar basit değildir. Bu işi yapan iyi ustaları temin etmeniz veya üretimi tek başına yapabiliyor olmanız gerekiyor, aksi halde müşteriler yaptığınız işleri beğenmezse sizi bir daha tercih etmeyebilir.

Pide dükkanı açmak isteyenler kosgeb gibi destek kuruluşlarından da yardım alabilirler. 20 bin ila 200 bin arasında pide dükkanı açılabilir.

Çay ocağı açarak

Meşrubat satışı gıda işi içinde en karlı işler içindedir. Halkımızın en çok tercih ettiği içeceklerden biri de çaydır. Öyle ki her evde çay içilir, hatta günlük içilir. Sadece evde değil ufak molalarda dahi insanlarımızın tercih ettiği ilk içeceklerden biridir. Hal böyle olunca bu kadar tercih edilen bir iş yapılmayacak ta hangisi yapılacak? Çay ocağı açmak hem basit bir iştir hemde kar marjı çok yüksektir. İstikrarlı bir şekilde yapıldığında gayet güzel gelirler elde edilir.

Bir ay boyunca 20 bin çay satışı yapan bir çay ocağı ile rahatlıkla 2 aile geçinebilir. En düşük çay satış fiyatı 1 TL Civarındadır. 20 bin çay satışı yapabilmek için 5 bin liralık kira gideri dahi olsa ki bu denli yüksek kira veren bir işletme 40 bine kadar çay satışı yapabilir, 4 bin de işletme gideri olur. Geri kalan 11 bin 2 ortağın karı olur. Hesap  ve iş bu kadar basit. Giderler ve satışlar abartılmadan gördüğünüz gibi harika bir gelir kaynağı oluyor. Fakat çay ocağı açılacak işletme çok iyi konumda olmalı ve müşteriye her an ulaşılabilecek durumda olmalı. Eğer nasıl bir dükkan yeri seçileceği konusunda bilgi sahibi değilseniz, dükkan yeri seçimi isimli içeriğimizi muhakkak okumanızı tavsiye ederiz.

Cep telefonu  aksesuar dükkanı açarak

Ülkemiz nüfusu Muhacırlar ve geçici kalanlar ile beraber 90 milyon kişi olduğunu tahmin ediyoruz. ( 80 milyon  resmi + 10 milyon muacir)  Telefon hattı sayısı ise 80 milyon üzerindedir telefon hattı demek bu en az bu kadar cep telefonu var demektir. Neredeyse 3-5 yaşında ki çocukların bile elinde bulunan bu aleti halkımız seviyor. Hal böyle olunca telefon üzerine iş yapmak çok mantıklı. Telefon tamiri gibi beceri isteyen işler yerine her cep telefonu kullanıcısının ihtiyacı olan ekran koruyucu, kılıf ve diğer aksesuar satışı gibi basit işler yaparak rahatlıkla gelir elde edilebilir. 10 bin ila 150 bin arasında bir rakam ile telefon aksesuar işletmesi kurulabilir.

Bayilik alarak

Açacağınız işletmenin biraz daha profesyonel ve daha iyi yürümesi için destek almak istiyorsanız, yapmak istediğiniz iş  üzerine bayilik alabilirsiniz. Bayilik alarak ister çiğ köfte dükkanı olsun ister döner dükkanı olsun yapacağınız iş  alınan destek ile orantılı olarak daha basit olacaktır.

Bayilik alınacak firma çok iyi analiz edilmelidir. İnsanlar tarafından markanın bilinirliği, markaya olan güven ve en önlemesi markanın insanlar tarafında oluşturmuş olduğu intibaya

Damacana su satış dükkanı açarak

Su insanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için yemek yemelerinden önce gelir. Şebeke suları insanları kısa sürede öldürmez ama gerek lezzet tadı gerekse denetimsizliğin verdiği güvensizlik nedeni ile insanları daha memnun kalacakları damacanalara itmektedir. Girişimciler Damacana satış işi yaparak rahatlıkla gelir elde edebilir. Yüksek enerji ve performans sergileyebilecek kişiler için damacana işi basit bir iştir. Onun dışında 40 ve üzeri yaştaki kişiler  eğer  su taşıma konusunda kendilerine  güvenmiyorlarsa önermiyoruz, çünkü ; bu iş  onlar için basit olmaktan daha ziyade zorluklar halinde olacaktır.

Okul servisi açarak

Okul servisleri, şoförlük becerisine sahip kişiler ve kimsenin boyunduruğuna girmek istemeyenler için harika işlerdendir. Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla yapılabilir. Okulların dışında iş yerleri ve hafta sonu gezileri için özel olarak hizmet verilebilir. 120 binlik bir arabayı sicili düzgün olanlar  30-40 bin sermaye koyarak kalan kısmını kredilendirerek alabilir. Bizim önerimiz tamamı peşin alarak daha yüksek gelirler elde etmeniz olacaktır.

Okul kantini açarak

Okul kantini işine girmek için, kantin işletmeciliği ustalık belgesi almak ve bu belge ile ihaleye girmek gerekir. Onun dışında eğlenceli, karlı ve zamanı belli bir iştir. Bir takım prosedürler istense de işini severek yapacak kişiler için basit bir iş olduğu kanaatindeyiz. Sadece okul kantinleri değil, Adliye, hastahane ve devlet binaları gibi Türkiye’nin her yerinde kantin işi yapılabilir. Okul kantini açmak isteyenler detaylı olarak incelemek istiyorsa site içi arama yaparak bu konuda bilgi alabilir.

Parti ve çocuk aktivite merkezi açarak

Son zamanlarda sosyal medyada fark etmişsinizdir, masa etrafında aile pozları veriliyor. Doğum günleri, evlilik yıl dönümleri, diş  partileri, cinsiyet partileri derken onlarca isimle farklı parti kültürü oluştu. Özellikle çalışan aileler bu tür organizasyonları yapmakta güçlük çekiyor. Biraz daha profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorlar.  İster evde yapılan bir partiye organize ederek isterseniz sadece bu işe uygun bir parti evi açarak hizmet verebilirsiniz. Oldukça karlı ve eğlenceli bir iştir.

Aktar dükkanı açarak

Baharatlar binlerce yıldır alternatif tıpta kullanılır. Hatta yüzlerce yıl baharat yollarını elde tutabilmek için savaşlar dahi yapılmıştır. Günümüzde savaş çıkaracak kadar önemli olmasa da hala baharatlar önemlidir. Yemeklerde ve alternatif tıp yöntemleri ile tercih edilir. Baharat işi yapmak basittir fakat çok fazla okumak ve satılan ürünler hakkında bilgi sahibi olmayı icap edebilir. 10 bin sermaye ile 150 bin sermaye arasında bir rakam ile rahatlıkla yapılabilir.

Emlak ofisi açarak

Konut kredi sisteminin ülkemizde yaygınlaşması ile bu alandaki her iş alıp başını yürümüştür. Emlakçılar ülkenin 20 yıl sonraki halini düşünerek iş yapan ileri görüşlü insanlar haline gelmiştir. Geçmişte müşterilerini çok iyi yönlendirmeyi başaran emlakçılar yaptırdıkları yatırım ve alımlar ile müşterilerine mülk zengini haline getirmişlerdir. Emlak ofisi açıp işletmek basit bir iştir, fakat belirli bilgi beceri ve dürüstlük gerektirmektedir.

Sigorta acentesi

Sigorta acenteleri, ana bayi olmayıp alt bayi olanlar için hem az sermayeli hemde birkaç aylık mesleki eğitim ile rahatlıkla yapılabilecek bir iştir. Deprem sigortası, konut sigortası, kasko, trafik sigortası hatta ayağını sigortalayan futbolcular bile var. Çok geniş çaplı ve potansiyeli olan bir iştir. 10 bin ila 500 bin arası sermaye ile sigorta acenteliği yapılabilir. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için sigorta acentesi açmak isimli yazımızı okumanızı öneririz.

Üretim yaparak Para kazanılan Basit iş fikirleri

Bize göre üretim yaparak kazanılan bir para kadar tatlı, keyif veren bir gelir biçimi yok.  En basiti Tavuk üreticiliğinde bir canlının yumurtadan gelişip büyüyüp  size faydalı bir hale gelişini izleyip birde bunun üzerinden gelir elde etmenin bile ayrı bir tadı var. Üretim işi ağırlıklı emek işleri olsa da severek yapanlar için oldukça basit işlerdir. Aşağıda üretim yaparak gelir elde edilebilecek 11 basit iş fikrini sunuyoruz. Bunlara ek olarak yüzlerce  seçenek olsa da başlangıçta bu işleri incelemenizi istememizin sebebi gerçekten kolay olan ve gelir elde edilebilen işler olduğunu düşündüğümüz içindir.

 • Tavuk yetiştiriciliği yaparak
 • Kaz yetiştiriciliği yaparak
 • Arı Yetiştiriciliği açarak
 • Tarım ürünleri Yetiştirerek
 • Evde yapılabilecek küçük üretimler yaparak
 • Hediyelik eşya üretimi yaparak
 • Çocuk oyuncağı üreterek
 • Bez torba ve Pazar Çantası gibi üretimler yaparak
 • Evde sabun gibi basit ürünler üreterek
 • Mantar yetiştiriciliği yaparak
 • Kişiye özel çikolata üretimi yaparak

İnternet Üzerinden Yapılabilecek Basit iş fikirleri

İnternet ülkemize ADSL gelmesi ile yaygınlaşan cep telefonları yaygınlaşması ile olmazsa olmaz haline gelen bir ihtiyaç olmuştur. Artık insanlar alışverişlerini ve işlerinin büyük bir kısmını İnternet üzerinden halletmeye başladı. Girişimciler bu isteğin farkında ve internetten para kazanma yolları hakkında bilgi almak istiyor.

2018 internetten par akazanma

İnternet sektöründe bir çok yardımsever insanlara nasıp para kazanacağını anlatsa da insanlar beceriksizliği ve hiç uğraşmadan para kazanmayı hedefledikleri için İnternet üzerinden basit iş fikirlerini bile yapamaya biliyorlar. Belli tecrübe ve iyi araştırmalar ile İnternet üzerinden maaşlı kişilerin 100 katından fazla bedel ile bile gelir elde etmek mümkün. Bu girişimcilerin elinde. Biz aşağıda belli başlı ve basit olarak yapılabilecek işleri sunmaya çalıştık. İnternet üzerinde iş yapmak sanıldığından çok daha etkili hale geldi. Örneğin çiçek satışı yapan bir kişi çiçek gönder kelimesi üzerine yoğunlaşıp bu alanda sıralama alır ve kaliteli hizmet sunarsa oldukça yüksek satış yakalayabilir.

 • Web site yapıp satarak
 • Alışveriş sitesi kurarak
 • Seo Hizmeti vererek
 • Satış ortaklığı yaparak
 • Eğitim vererek
 • Aracılık yaparak
 • Tekli ürün satışı yaparak
 • Sosyal Medya üzerinden satış yaparak
 • Youtuber olarak

Home ofis Basit iş fikirleri

Daha çok bilgisayar başında, kimse ile  kurumsal olarak muhatap olmadan geçimini sağlamak isteyen kişilerin tercih ettiği işlerdir. Bir çoğu basit fakat belirli mesleki bilgiler isteyen işler dir. Nihayetinde kimse birileri evde otursun diye onlara para ödemez. Home ofis  işler sermaye ile yapılabildiği gibi birilerinin yapamadığı fakat home ofis çalışanların yapabildiği işler olabilir. Bazen çok yüksek gelirler elde edilebilir. Home ofis işlere örnek olarak aşağıdaki işleri söyleyebiliriz.

 • Adsense üzerinden gelir elde ederek
 • Editörlük ve Makale hizmeti vererek
 • Backlink ve Tanıtım Satışı yaparak
 • Web Tasarım yaparak
 • Domain alım satımı yaparak
 • Freelancer olarak çalışarak
 • Telif hakkı Alımı yaparak

Ticaret yaparak Gelir elde edilen Basit iş fikirleri

Basit iş fikirleri içinde  sıralama olarak en sona en kıymetli iş  fikirlerini sakladık. Aslında ticaret işi olarak sadece aşağıda verdiğimiz işler değil geniş çaplı düşünen tacirler her türlü basit şekilde yüksek kazanç elde edebilir.  En basiti Hiçbir ticari beceriye sahip olmayan bir kişi halden 2 kilo kiraz alıp çarpıda satışa koysa yine evine ekmeğini götürür. Ticaret böyle bir şey, zaten Hz. Muhammed “Rızkın 10’da 9 luk kısmının ticaretten geldiğini” söylemektedir.

Ticaret ile uğraşıp basit işler yapmak istiyorsanız, aklımıza gelen en basit iş fikirlerini yazmak istedik. Tabi geniş çaplı düşünerek binlerce ticari faaliyet bulunabilir. Ticaret ucu açık bir iştir ve 1 gün bir ayı bir ay bir seneyi kurtarabilir veya 10 yıllık kazancınızı çok riskli davranırsanız kayıp edebilirsiniz. Bu girişimcinin alacağı risk ve  yapabilme becerisi ile sınırlanan bir iştir.

Ticareti yapacağınız yıl fark etmez! ister iş fikirleri 2021 yılında değerlendirilsin, isterse 2100 ticaret her zaman kazandıracaktır.

 • Al sat yaparak
 • Çiğ Süt satışı yaparak
 • Seyyar Satıcılık yaparak
 • Araba alım satımı yaparak
 • İcradan ve Mahkemeden mal alıp satarak
 • 2. El eşya alıp satarak
 • Cep telefonu alım satımı yaparak
 • Çin’den ürün getirip satarak
 • Toptancılık yaparak
 • İş yerlerine Yemek üretimi yaparak