Kapat

Gayrimenkul Danışmanı nasıl olur?

Anasayfa
Meslek incele Gayrimenkul Danışmanı nasıl olur?
gayrimenkul danışmanı nasıl olunur

17 ağustos depreminin Ülkemize vermiş olduğu tek ve en büyük faydası kentsel dönüşüme verdiği ivme ile ihtiyacı karşılamak için; gereken gayrimenkul danışmanlığı bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Halk dilinde Emlakçı da denilen bu meslek hem kazandıran hemde işini iyi yapan kişileri hayal bile edemeyeceği mevkilere getirebilecek bir meslektir.

Gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

gayrimenkul danışmanı olmak istiyorum diyen herkesin rahatlıkla yapayacağı belli prostödür ve tecrübe ile işinizin hakkını vererek kazanacağınız bir meslek sahibi olmak istiyorsanız öncelikle Meslek edinme kurslarında verilen gayrimenkul Danışmanı sertifikasını almanız gerekmektedir. (işe başladığınız ilk zamanlarda bu sertifikaya almadan yapabilirsiniz, tavsiyemiz sertifikanız olmadan gayrimenkul danışmanlığı yapmamanız olacaktır.) Aldığınız eğitim sayesinde mesleki terimleri öğrenmenin yanında müşterilerinize sunacağınız yatırım danışmanlığını düzgün yaparak uzun süreli bu işi rahatlıkla yapabileceksiniz. gayrimenkul danışmanı olmak için gerekenler meslek kurslarının verdiği gayrimenkul danışmanı sertifikasıdır.

gayrimenkul danışmanı nasıl para kazanır

gayrimenkul danışmanı kazançları devletimiz tarafından belirli oranlar üzerinden alt ve üst sınırları belirlenmiştir. Buna göre Daire alım satımlarında Alıcı ve satıcıdan %3’e +KDV, konut ve iş yeri kiralamalarından ise Yıllık kira bedelinin %12 kadar hizmet bedeli tahsil edebilmektedirler. örnek verilecek olursa 100.000TL Değerinde bir ev satın aldığınızda alıcadan 3.000TL Satıcıdan 3.000TL toplamda 6.000TL +KDV tahsil edebilir emlakçılar fakat serbest piyasa olduğu için bu tutarlar üzerinden genellikle pazarlık edilerek daha makul fiyatlara indirildiği bilinmektedir.

gayrimenkul danışmanı nasıl portföy oluşturur

Bir çok gayrimenkul uzmanı, kendisine belirlediği meslek alanında sokak sokak, internet üzerinden mülk sahiplerinin verdikleri satılık kiralık ilanları ile, kendi akraba ve eş dostlarından gelen potföyler ayrıca zamanla daha önce sattığı ve kiraladığı mülklerin tekrar geri dönüşleri ile porföylerini oluşturmaktadırlar.

iyi emlakçı olmanın yolları

  • mesleğini seven hiç bir zaman yılmayan bir kişi olmak
  •  Konusunda uzmanlaşmak, arsa ise arsa ticari ise ticari konut ise konut işi yapmak, her dala konmadan kararlı bir şekilde işine sahip çıkmak.
  • Dürüst insanları aldatmayacak şekilde hizmet vermek
  • pazarladığı ürünü ve çevresini çok iyi bilmek
  • Çok iyi çevre edinmek, yaptığı işle alakalı bilinirliğini sağlamak
  • Reklam yapmaktan çekinmemek
  • kılık kıyafetine ve diksiyonuna dikkat ederek
  • Para kazanmak için insanları aldatmaya yönelmeyerek

Bir önceki içeriğimiz olan CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar? başlıklı güncel makalemizde CNC operatörü, cnc operatörü kimdir ve cnc operatörü maaşları hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Gayrimenkul Danışmanı nasıl olur?” üzerine 1 yorum

  1. ceyar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar