Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar

Bu yazımızda masör ve masözlük mesleğinin kolaylıkları ve zorluklarından bahsederken, masör ve Masöz nasıl olunur, Masözlerin aylık gelirleri nelerdir gibi konulara değineceğiz.

öncelikle konuya açıklık getirmek için erkek masaj yapanlara masör, bayan masaj yapanlara masöz denir. Biz konumuzda masör veya masöz derken  aynı manada  kullanacağız.

Masörlük mesleği profesyonel bir meslektir, genellikle bazı genç erkeklerin farkı düşünceler içine geçerek bu mesleği yaparım düşüncelerine katılmayarak gerçekten ekmek paraları ve sevdikleri için mesleki arayışlarına geçmeleri tavsiye olunur, Aslında öyle tahmin ettiğiniz gibi bir meslek değildir. Genellikle ülkemiz de Masözlük adı altında gayri ahlaki haneler kurulmaktadır, Yapacağınız mesleğin o evler ile bir alakası olmadığını bilmeniz gerekmektedir.


Masöz (masör ) Nasıl olunur?

Mesleğe başlamadan önce hangi alanda mesleğe başlayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. bu masaj çeşitleri şöyledir klasik masaj, Aromaterapi, Sıcak Taş Terapisi ( La Stone Therapy ),spor masajı , Shiatsu , tai ve Thai gibi masaj türleri vardır.  öncelikle masörlük mesleğini yapabilmeniz için sertifika almanız gerekmektedir, Bildiğimiz güvenilir kurumlar içersin de GSGM nin düzenlemiş olduğu spor masörlüğü sertifikaları var, Bu kurslara giderek sertifikanızı alabilirsiniz. Almış olduğunuz sertifika ile masör olabilirsiniz.

Masöz olmak için Gereken evraklar?

Sürekli Eğitim Merkezi veya  GSGM gibi kurslardan,  eğitimini alarak sertifika almanız gerekmektedir.  Bu eğitim de anatomi, fizyoloji gibi teorik derslerinin yanında uygulamalı masaj eğitimi bulunmaktadır.

Masözlerin Çalışma ortamları Nasıldır?

otellerin SPA’larına, termal otellere ya da masaj salonu olan (masaj salonlarına Burada son verdiğimiz örnekte masaj salonu bahanesi ile  farklı işleri icra eden kurumlardan bahsediyoruz Mesleğin en kötü tarafı da bu tarz kurumların mesleğin adını çıkarmasıdır.) Ya da evlere özel masaj hizmeti vererek çalışılabilir.

Masörlerin Aylık geliri Ne kadardır?


iyi bir masöz çalıştığı şirkete göre, aylık 5-6 Bin arası rahatlıkla kazanabilir, Kendi işletmesini kuran masözler daha iyi de kazanabilmektedirler. Çalıştıkları iş yerinin lokasyonuna göre değişmektedir.

Masör veya masöz olma kararını vermek size kalmış yapılabilir ve iyide sayılabilecek bir geliri var. En çok kazanan meslekler isimli içeriğide okumanızı öneriyoruz, belki kendinize gör ebir meslek bulabilirsiniz.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

13 Responses

 1. Masör dedi ki:

  Masör olmak istiyorum, çok fazla para kazanma için değil. Gerçekten seviyorum. Fakat ailem izin vermedi kötü meslek olduğunu düşünüyorlar.

 2. Isimsiz dedi ki:

  Ben 19 yaşindayim ve bayanım masöz olmak iatiyorum

 3. Elisa dedi ki:

  Merhabalar masöz olmak hedeflediğim ve yapmak istediğim iş okula ara vermek zorunda kaldığım için böyle bir arayışa girdim 20 yaşındayım çevremde çok aradıgıma ragmen bulamadım sertifika vs yok eğitimini de almadım ama çok iyi yapıyorum nere başvuru yapmam lazım =)

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Covid19 doyası ile bir yere kımıldayacağınızı sanmıyorum. Ortalık sakinleşene kadar beklemekte fayda var.

   • Ali dedi ki:

    Bu mesleği bende çok seviyorum ve keyif alıyorum ama hiç bir evragim yok yaş 32 erkegim nasıl olur bilgisi olan var mi

 4. Furkan dedi ki:

  Bende masör olmak istiyorum ama bir eğtimim yok . Bide ailem buna hep karşı çıkıyor ve nereye başvuru yapmalıyım

 5. Furkan dedi ki:

  Bende masör olmak istiyorum ama bir eğtimim yok . Bide ailem buna hep karşı çıkıyor ve nereye başvuru yapmalıyım 18 yaşındayım

 6. Cihan keliş dedi ki:

  Seneye lise mezunu olacağım ve YKS sınavına gireceğim . güzel de masaj yaptığımı söyleyen tanıdıklar da var hatta birini masaj yaparak uyuttum kendisi arkadaşım .sorum şu ne yapmam gerekiyor lise okuyorum ne olacağımı bilmiyorum ne tavsiye edersiniz masöz hakkında nasıl bir yol cizebilirim

  • Enes dedi ki:

   Hemen masör olmayı düşünme kardeşim bir yer tutturmaya çalış aklına yatan bir bölüm eğer olmadı ya da ek olarak masörlük eğitimi alırsın . Bu eğitimi Milli Eğitim Bakanlığı’nın kurslarından alırsın . Ben ilerleyen zamanlarda ordan almayı düşünüyorum .

  • Enes dedi ki:

   Hemen masör olmayı düşünme kardeşim bir yer tutturmaya çalış aklına yatan bir bölüm eğer olmadı ya da ek olarak masörlük eğitimi alırsın . Bu eğitimi Milli Eğitim Bakanlığı’nın kurslarından alırsın . Ben ilerleyen zamanlarda ordan almayı düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir