Kapat

Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar

Anasayfa
Meslek Rehberliği Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Ülkemizde son zamanlarda geliri iyi olması ve Severek yapanların hoşuna giderek yapanlar için eğlenceli sayılabilecek bir meslek. Bu yazımızda Masözlük mesleğinin kolaylıkları ve zorluklarından bahsederken, Masöz nasıl olunur, Masözlerin aylık gelirleri nelerdir gibi konulara değineceğiz.

öncelikle konuya açıklık getirmek için erkek masaj yapanlara masör, bayan masaj yapanlara Masöz denir. Biz konumuzda masör ve masajı aynı kelimede kullanacağız.

Masörlük mesleği profesyonel bir meslektir, genellikle bazı genç erkeklerin farkı düşünceler içine geçerek bu mesleği yaparım düşüncelerine katılmayarak gerçekten ekmek paraları ve sevdikleri için mesleki arayışlarına geçmeleri tavsiye olunur, aslında öyle tahmin ettiğiniz gibi bir meslek değildir. Genellikle ülkemiz de Masözlük adı altında gayri ahlaki haneler kurulmaktadır, Yapacağınız mesleğin o evler ile bir alakası olmadığını bilmeniz gerekmektedir.


Masöz (masör ) Nasıl olunur?

öncelikle hangi alanda mesleğe başlayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. bu masaj çeşitleri şöyledir klasik masaj, Aromaterapi, Sıcak Taş Terapisi ( La Stone Therapy ),spor masajı , Shiatsu , tai ve Thai gibi masaj türleri vardır.  öncelikle masörlük mesleğini yapabilmeniz için sertifika almanız gerekmektedir, Bildiğimiz güvenilir kurumlar içersin de GSGM nin düzenlemiş olduğu spor masörlüğü sertifikaları var, Bu kurslara giderek sertifikanızı alabilirsiniz. Almış olduğunuz sertifika ile masör olabilirsiniz.
Masöz olmak için Gereken evraklar?

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  CNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar?

Sürekli Eğitim Merkezi veya  GSGM gibi kurslardan,  eğitimini alarak sertifika almanız gerekmektedir.  Bu eğitim de anatomi, fizyoloji gibi teorik derslerinin yanında uygulamalı masaj eğitimi bulunmaktadır.
Masözlerin Çalışma ortamları Nasıldır?

otellerin SPA’larına, termal otellere ya da masaj salonu olan masaj salonlarına Burada son verdiğimiz örnekte masaj salonu bahanesi ile  farklı işleri icra eden kurumlardan bahsediyoruz. Mesleğin en kötü tarafı da bu tarz kurumların mesleğin adını çıkarmasıdır.
Masörlerin Aylık geliri Ne kadardır?
iyi bir masöz çalıştığı şirkete göre, aylık 5-6 Bin arası rahatlıkla kazanabilir, Kendi işletmesini kuran masözler daha iyi de kazanabilmektedirler. Çalıştıkları iş yerinin lokasyonuna göre değişmektedir.

Bir önceki içeriğimiz olanCNC operatörü Kimdir, CNC operatörü Ne işler yapar? başlıklı güncel makalemizde CNC operatörü, cnc operatörü kimdir ve cnc operatörü maaşları hakkında genel bilgiler verilmektedir.


“Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar” üzerine 3 yorum

  1. Masör says:
  2. Isimsiz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir