Kapat

Tasarruf ederek de para kazanılır

Anasayfa
Girişimcilik Tasarruf ederek de para kazanılır

Tasarruf etmek, Yeni ürünler almak için harcayacağınız zamandan daha kolaydır. İyi bir tasarrufçu sadece harcamaları kısarak aylık %30 gelir elde etmiş sayılır. Fakat bu sizde bir hastalık olmasın. Tasarruf yapayım derken çevrenizdekilerin size cimri demesi hoşumuza gitmez.  Tasarruf etmenin faydaları sandığınızdan fazla olabilir, sadece 1 ay gereksiz harcamalardan kurtularak ne kadar kar edeceğinizi hesaplayın zaten hiç pes etmeden tasarruf etmeye devam edeceksiniz.

Televizyonu kapatın!

şimdi Televizyonu kapatın deyince bir televizyon keyfimiz var, onun yaktığı elektrik faturası mı bizi batıracak! bir keyfimiz televizyon ona da karışma diyen sesleri kulaklarımda hissediyorum, fakat mevzu başka! Paradan tasarruf etmenin en önemli yolu, Yaptığınız harcamaları kısıtlamaktan geçiyor. Tv Sizi aralara sıkıştırılmış reklamlar ile para harcamaya teşvik ediyor. Sadece Reklam programları ile değil! viral reklamlar sizi alışveriş yapmaya itiyor. Tavsiyemiz  izlediğiniz televizyon miktarını önemli ölçüde azaltmanız olacak. Bunun için bir çok finansal fayda var: Harcama yaratan reklamlara daha az maruz kalma, daha düşük bir elektrik faturası (ve aboneliğinizi düşürdüğünüzde belki daha düşük bir kablo tv veya digital platform  faturası) Tabi kazanacağınız tek şey para değil, Hayatın size verdiği diğer güzellikleri görmeye olanak sağlar.

tasarruf Tasarruf ederek de para kazanılır

tasarruf etmek iyidir

Kullanılmayan eşyaları satın!

İnsanların en büyük hastalıkları eski eşyaları bir şekilde hatırası var diyerek, daha sonra işime yarar düşüncesi ile ellerinde tutmaktadır. Bu eşyalar sizin hiç bir işinize yaramadığı gibi bir süre sonra kullanım alanı bittiğinden yada artık sizin hiç bir işinize yaramayacağından çöpe gidiyor.

Tasarruf etmek ve biraz da gelir elde etmek için işinize yaramayan eşyaları satın! Özellikle bu eşyalar teknolojik ürün gibi bir süre sonra hiç işinize yaramayacak bir eşya ise onu elinizden çıkarıp para kazanmak için acele edin. Bu eşyalar sizin gözünüzde hiç değeri yoksa bile birilerinin işine yarayabilir, örneğin ekranı kırılmış eski bir cep telefonu sizin hiç bir işinize yaramadığı için bir köşeye atıp onun parasal değerini zamanla kayıp etmesinine, zamanında yapmadığınız satış yüzünden tasarruf edeceğiniz paraya engel olabilir. Eşyalarınızı araştırın, Evlendiniz bir daha asla giyilmeyecek bir gelinlik sizin için hiç bir işe yaramaz. Satın , hem başkaları da bu üründen faydalanıp sınırlı olan doğal varlıklarının azalmasına fayda sağlarsınız, hemde sizi rahatlatacak bir para kazanabilirsiniz. Bu konu uzunca yazılarak kafa dağıtmak istemiyorum. Gereksiz işe yaramadığına karar verilen tüm ürünlerden kurtulun, bu konuda başkalarından da yardım alabilirsiniz.

Yapabileceğiniz her ücretsiz müşteri ödül programına kaydolun

Bu öneri aslında biraz tehlikeli çünkü, mağazaların en büyük taktikleri müşterileri alıverişe zorlamak için puan ve indirim kuponları vermek olur. Siz rüzgarı kendi istediğiniz yöne çevirerek bu fırsatı değerlendirebilirsiniz, fakat kendinize hakim olup sadece ihtiyacınız olan ürünleri takip ederek bu işlemi yapmanız gerekiyor. Tasarruf edeceğim diye mağazaların tuzağına düşmeden bu işten tasarruf edebilirsiniz. Kendinize Kampanyalar için bir mail adresi oluşturun ve nerede size kampanya ve indirim kuponu sunacak yer varsa oraya kayıt olun. Firmalar size ürün satışı yapabilmek için ellerinden geldiği kadar kupon ve kampanya yollayacaktır. Siz ihtiyacınız olan bir ürün olduğunda bu mail adresini kurcalayın. Sizin alışveriş yapacağınız ürünler ile alakalı kampanyalar var ise faydalanın. Marketlerde, kredi kartlarında size puan veren ihtiyacınız olan ürünleri alarak puan toplayın. Bu söylediğimiz tasarruf yolu uzman bir tasarrufçu olduktan sonra yapın, yoksa firmaların size uyguladıkları kampanyalar cazip gelip fazla alışveriş yapıyor olabilirsiniz.

Alışverişe başlamadan önce bir liste yazın ve ona sadık kalın.

Paradan tasarruf etmenin en kolay yollarından biri, yalnızca bir listeniz olduğunda alışveriş yapmaktır. Çünkü bir işiniz olmadığında, genelde dürtü alımı ve plansız satın alma yaparak fazla harcama yapmanıza neden olabilir.

Market gibi yerelere gitmeden önce bir liste oluşturmak özellikle önemlidir. Yemek planınıza uyan ürünleri satın almanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda atık alabileceğiniz yiyecekleri almamanıza yardımcı olabilir. Her zaman bir liste oluşturun ve daha da önemlisi ona sadık kalın.
Marketlerde bonus nakit sağlayan nakit geri ödül kartından da yararlanabilirsiniz – sadece her ay bakiyeyi ödemekten emin olun.

paradan-tasarruf-etmek Tasarruf ederek de para kazanılır

paradan tasarruf etme

Dışarı çıkmak yerine arkadaşlarınızı davet edin.

Yemek yemeye ya da “bölgenizden uzaklaşmak” için dışarı çıkmak, hem yemek bütçenizi hem de eğlence bütçenizi tamamen yok etmenin bir yoludur. Ve ne olursa olsun, arkadaşlarınızla birlikte kalmak ve kendi eğlencenizi yaratmak her zaman daha ucuzdur.

Mağazalardaki dükkanlara çarpılmak yerine arkadaşlarınızla akşam yemeğinde eğlenin. Oyun kartları, ateş topu etrafında oturun veya misafirlerinizle birlikte film izleyin. Hepiniz paradan tasarruf edeceksiniz – ve bir tasarruf patlaması yaşarsınız.

Bankanızla çevrim içi fatura ödemelerinden yararlanın

Faturaları bankalara otomatik ödeme talimatı vererek çok fazla tasarrufu aynı anda yapabilirsiniz. Bu yöntem sizi fazla iş yükünden kurtarır, Fatura ödemek için harcayacağınız zamandan ziyade fatura ödeme kuruluşlarına vereceğiniz komisyondan kurtarır. Fatura ödemek için gideceğiniz yol parası ücretlerinden kurtarır ve işin en tatlı kısmı bir çok banka siz faturalarınızı Çevrim içi olarak talimat yöntemi ile ödediğiniz taktirde size puan verir! belki de bazı faturalarınızı bu puanlar ile yaparak bir iki faturadan da kurtulabilirsiniz.

Yürüyün sağlıklı olun tasarruf edin

Tasarruf etmek için;Gideceğiniz yere yürüyerek gidin, zamanız varsa taşıt kullanmayın. Bu çok sağlıklı bir tasarruf yöntemi olacak çünkü yürümek sağlığa çok yararlıdır. Günlük aldığınız fazla enerjiyi atmakta fayda olur. Örneğin işe otobüs ile gidip gelen bir kişi aylık 200-250TL taşıt ücreti verirken, bu mesafeyi yürüyerek giden bir kişi parayı cebe indirmiş olur. Yürümenin size vereceği en büyük zarar ayakkabılarınız biraz daha çabuk eskiyecek. Onuda biraz daha iyi kullanın ki yeni ayakkabılar almak zorunda kalmayın.

Tasarruf yöntemleri Sadece yukarıda yazdıklarımız ile sınırlı değil, tek tek yapmanız gereken şeyleri yazmaya kalksak sayfalar alır, kitap yazılır. cimri biri olmadan tasarruf etmeye devam edin. Size biraz ilham vermesi için tasarruf etme konusunda uzmanlaşmış kişilerin belgeselini verelim istedik.

Bir önceki içeriğimiz olanOkul Kantin ihalesine girmek başlıklı güncel makalemizde kantin işletmeciliği, kantincilik belgesi ve okul kantin ihalesi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Tasarruf ederek de para kazanılır” üzerine 5 yorum

  1. Hüseyin Hasan TEKİN says:
    • avatar İYİ FİKİR says:
  2. Çetin Meral says:
  3. cenkyigiter says:
  4. cafer85161416 says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar