Kapat

Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek

Anasayfa
Meslek Rehberliği Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
Teşekkürler

Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek

Türkiye’de en çok kazandıran meslekler hakkında kabaca bilgi verdiğimiz yazımızda birkaç meslek tavsiyesi ve en çok kazandıran meslekler hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Günümüzde gençlerin en çok merak ettiği şeylerin başında, meslek seçerken gelecek korkusunun da vermiş olduğu baskı neticesinde.. Yıllarca tahsil hayatını devam ettirdikten sonra yapmış olduğu meslekten ne kadar kazanç elde ederim sorusunun karşılığıdır.
Bir an önce hayata atılma olan gençler, hatta üniversitede belirli bir bölümü bitirip hala gelecekte hangi işi yaparım, yaptığım işten ne kadar kazanırım düşüncesi içersine kapılıp gidebiliyor. Tavsiye: Yapacağınız işin kazancı kadar onu yapabilirlik beceriniz ve o işte gerçekten Mutlu olup olmayacağınızı, boş kaldığınız zamanlarda sadece internet üzerinden değil de direk yapacağınız iş ortamına girerek test edin.. Yıllarca okuyup emek verip avukatlık mesleğini yerine getirmeyen, doktorluk mesleğini yerine getirmeyen örneklerden olmayın!
Kazançları Türkiye şartlarında değişse de ortalama gelirleri aşağıda belirttiğimiz meslekler, kazanılması zor fakat standartların üzerinde olması ve prestij sahibi olması nedeni ile en çok yapılması istenilen ve kazandıran meslekler aşağıdaki gibidir. Not: Yazdığımız meslekler içersine, çok fazla göreceli kazançların sergilendiği, ve Sürekliliği herkes için geçerli olmayan dizi sinema oyunculuğu, futbolculuk ve Müzik sektöründe çalışan kişilerin mesleklerini istisna tuttuk, bu meslekleri gelecekte sitemizde kazançları ve Nasıl yapıldığı hususunda detaylı açıklama yapapacağız.

Bu içeriği hemen okumalısınız  LCW Çalışma şartları

içindekiler

cerrah

cerrah mesleğini gerçekleştirene kadar ne zorluklar çekildiği ve Meslek zorlukları hakkında ki sitemizdeki makaleleri inceleyebilirsiniz, Cerrahlar yaptıkları ameliyatların zorluklarına göre ciddi kazançlar elde edebilmektedir. Bir cerrah min: yıllık 100.000Tl ile 1500,000Tl arasında kazanç elde edebilir. İnsanlar hayatları söz konusu olduğunda feda edemeyecekleri şeylerin olmayacağı gibi, Bu kritik ve zorlu meslek kazançları az bile sayılabilmektedir.

uzay mühendisliği

Pek yaygın olmasa da Gelecekte uzay teknolojilerinin gelişmesi ile çok revaçta olacak olan bir meslektir uzay mühendisliği Yıllık kazancı şuan için yaklaşık 150bin dolar civarında olan uzay mühendisleri, Önü açık ülkemizde de gelişmesi ve bu alanda beyinler yetiştirilmesi umudu ile ..

Kimya Mühendisliği

özellikle ilaç sektöründe işin bel kemiği olan, kimya mühendisleri aylık 5000TL ile 15.000Tl arasında kazanç sağlamaktadırlar. Mesleklerinin zirvesini yaşıyan ve üst düzey gelir elde eden kimya mühendisleri vardır fakat onlar istisna olduğu için ortalama kazançları yazmaktayız.

Bu içeriği hemen okumalısınız  Hemşire nasıl olunur

Web geliştiriciliği

özellikle mobil ve kurumsal firmalara hizmet veren web tasarım ve geliştiriciler bugün işe ilk başladıkları zamanlarda 1500Tl gibi rakamlara çalışıyor olsalar da pazarlama kabiliyetleri arttıkça ve işi iyi öğrendikçe iyi kazançlar elde edebilmektedirler aylık gelirleri minimum 5000Tl civarında olan ve Ülkemizde rağbetin arttığı bu meslek, Herkesin bir şekilde kendi işini kendileri yapmaya başlamaları ve hazır sistemlerin çok kolaylaşması nedeni ile gelecekte çok kazandıran mesleklerden çıkabilmektedir.

Yazılım Mühendisliği

İyi bir yazılımcı aylık 20.000Tl kazançlara rahatlıkla erişebileceği, her meslekte de olduğu gibi bu meslekte de uç kazançlar elde ederek hayal bile edemeyeceğiniz rakamlar kazanan kişiler olduğunu bilmenizi isteriz. Örneğin dünyanın en zen kişisi olan bill gates aslında bir yazılım mühendisidir.

İş güvenliği uzmanı

özellikle yasaların da desteği ile, Yattığı yerden sırf bürokrasiyi yerine getiren insanlar olarak gördüğüm, gelecekte yapılacak olan kanun düzenlemeleri ile iyi bir yere gelip, daha ciddi bir yere gelmesini planladığımız bu meslek dalı aylık 10.000TL ile 30.000Tl arasında bir kazanç elde etmektedir. ( işini gerçekten yapıp, tam manası ile kazanan kişiler bu yukarıda yapmış olduğumuz tanımdan ayrı tutulmasını rica ederiz.)

Bu içeriği hemen okumalısınız  Dünyadaki En pis Meslekler

pilot

En çok aranan ve Geleceği hiç kaybolmayacak olan mesleklerin başında olan Pilotluk mesleği, aylık 15.000Tl ile 40.000TL arasında değişmektedir. Ülkemiz koşullarını endeks alırsak hiç de hatırı

Nüklüer mühendis

Ülkemizde çok fazla olmasa da çok kazanan meslekler listesine girebilmektedir Nüklüer mühendisleri aylık 10.000Tl ile 30.000Tl arasında bir gelir elde edebilirler.

Kaptanlık

Evli ve uluslar arası bir kaptansanız Hayatınız boyunca eşinizi ve çocuklarınızı özleyebilir siniz Bir kaptan yıllık 100.000 ila 400.000Tl arasında kazanç elde edebilmektedir.


“Ençok kazandıran ve geleceği olan 10 Meslek” üzerine 2 yorum

  1. osman says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir