az sermaye ile yapılabilecek 8 iş fikri

tarafından
1307
az sermaye ile yapılabilecek 8 iş fikri

Günümüzde kendi işini yapmak isteyen girişimcilerin en büyük sorunu Sermaye yetersizliğidir. Müteşebbisler yetersiz sermayeden yakınarak maksimum 10 – 20binlik sermayeler ile yapılacak işler araştırmaktadır.
işte size 30 bine kadar yapılabilecek iş fikirleri ve bayilik sunumumuz. az sermaye kullanarak, fazla gelir kazanabileceğiniz 8 iş fikri 

Az sermaye ile newyork street foods

Newyork street foods Standart sunumu ile 5 farklı marka ile franchising veriyor, Paketin içinde 5 markanın kullanım hakkı bulunmaktadır. Bu sistemi  uygulayarak deneyebilirsiniz. Aylık 10-12 Bin ciro hedefleyen sistemde Kar marjı %2500lere kadar çıkmaktadır. Bayiliğin alınabilmesi için gereken ücret yaklaşık 20 bin +KDV Şeklindedir.

Fakat bu sistemde en önemli konu, ruhsat alım aşamasında gerçekleşir, Bürokrasi ülkemizde bazen aşılması çok zor olabiliyor.

Az sermaye ile Pilav satışı

Ülkemizde uzun zamandır seyyar satıcıların yapmış olduğu Pilav satışını biraz daha kurumsal hava ile yapıp, resmi sabit bir cadde üzerinde yapılabilmektedir. Günlük cadde sirkülasyonuna göre 2-3bin ciro ile yapılabilecek olan bu iş ortalama kar marjı %65dir. 20Bin Tl kadar sermaye ile rahatlıkla iyi bir caddede pilav satışı yapılabilmektedir. Özellikle öğrencilerin bol olduğu kesimlerde bu iş yapılırsa çok daha iyi bir ciro elde edilebilmektedir.

Balık ızgara Hamsi fileto satışı

Çok fazla rastlanmasa da Yapıldığında çok tutacak bir iştir. Büyük şehirlerde fazla olmaması sebebiyle seçilen mekan da iyi analiz edilmelidir. Balık sektörü %100 kar marjı ile hizmet veren bir sektördür, Hamsileri fileto şekline getirerek özel soslar eşliğinde paketlenerek sunulan bu sistem yaklaşık olarak 15 bin ile 25 bin arasında maliyet tutabilir.

Aylık kazancınız 10bin ile 15 bin arasında değişebilir. Genellikle kış aylarında iyi iş yapılabilir. Yaz döneminde balık çeşidini uskumru ve palamut olarak değiştirebilirsiniz.

Meyvemix Sistemi

ülkemizde 2007 yılından beri bayilikleri olunan bu iş fikrinde meyve suyu, smoothie ve Meyve salatası gibi ürünlerin satışı yapılmaktadır. Aylık ciro açılacak olan caddenin sirkülasyonu ile alakalı değişken olup. 50-70bin aralığındadır. Kar marjı %75lere kadar yükselen bu işte Maliyet yaklaşık 30bin Tl dir.

Çiğ Köfte dükkanı açarak

Ülkemizde son 10 yılda her yerde mantar gibi türeyen bu sistem, Çok karlı bir sistem olup, Ülkemiz vatandaşları tarafından sevilen bir lezzet haline gelmiştir. Kar marjı %100 leri bulan bu sistem tutulacak olan dükkan büyüklüğü ve alınacak bayilik  ile değişebilen  20-25 bin arasında aylık ciro yapılabilmektedir.

çiğ köfte dükkanları hala  popülerliğini devam ettirmektedir, keza ucuz yiyecek olduğundan her zaman kazanacaktır. Daha detaylı bilgi için çiğ köfte dükkanı açmak isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Fatura vizyon bayiliği

Fatura vizyon Yıllardır ülkemizde hizmet veren Fatura vizyon Türkiye genelinde hizmet veren bir markadır. kar marjı : fatura başına ortalama 1 1,5tl dir. Bayilik maliyeti ortalama 25binTl dir.

Emlak ofisi açma

inşaat sektörünün hızla ilerlemesi ile ülkemizde Her caddede hatta her sokakta neredeyse bir emlak işletmesi bulunmaktadır. Rekabetin fazla olmaması ve Meslek yetersizliği nedeniyle çok fazla açılıp kapanan bu ofisler, açım maliyeti düşük olup yapabilene çok ciddi getirileri olmaktadır. ortalama bir emlak ofisinin maliyeti 20bin Tl olup, aylık giderleri 5 ila 10 Bin  arasında değişmektedir.

Gayrimenkul sektörü giderek daralmaktadır televizyon reklamlarından da anlaşılacağı üzere gayrimenkuller satılmıyor. Bu sektöre girerken düşünmek gerekir.

Oto ekspertiz açma

Günümüzde araç alım satımı sırasında muhakkak yapılması gereken ve çok fazla bu işi iyi yapan olmayan oto ekspertiz sistemi gelecekte yasalar ile zorunlu hale getirilme olasılığı vardır. Tıpkı Mali müşavir ve birçok meslek kuruluşu gibi bir takım zorunlu sınavlar ile açılabilecek duruma getirilebilir. Şimdiden bu sektörde yerinizi almanızı tavsiye ederiz. Kar marjı ve maliyeti hizmete ve lokasyona göre değişen bu işten aylık 25 Bin ciro sağlanabilmektedir.

Az sermayeler ile yapılabilecek iş fikirlerinden bahsetmeye çalıştık, size okumanız için dükkan açmak isteyenlere basit öneriler isimli içerigi öneriyoruz.