Kapat

Köpek Oteli Açmak

Anasayfa
iş fikirleri Köpek Oteli Açmak
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Evcil hayvanların hayatımızda çok önemli bir yere sahip olmaya başlamasıyla birlikte, özellikle köpekler için çeşitli hizmet alanları oluşmaya başlamıştır. Köpek oteli, köpek pansiyonu ve köpek kuaförü gibi çeşitli hizmetleri bulabilmek mümkündür. Özellikle köpek otellerine bu konuda duyulan ihtiyaç fazla oluyor. Zira ev ortamında köpek besleyen bir kişi, tatile ya da bir seyahate gittiği zaman köpeğini emanet edecek bir yer arayabilir. Bu bakımdan köpek oteli açmak oldukça aranan ve kazançlı bir hizmet alanıdır.

Köpek Oteli Açmak İçin Gerekenler

Köpek oteli açmak için öncelikle konuyla ilgili uzmanlığı belirten bir diploma ya da sertifika gerekir. Ayrıca işi kurmak için gerekli maddi desteğin nereden alınacağına dair bir belge de sizlere gerekecektir. Eğer kendi birikimleriniz mevcutsa, banka üzerinden bunu yine belgelemeniz gerekiyor. Bu evraklar devlet kontrolü esnasında istenecek olan belgelerdir. Sonrasında ilk adım olarak bir bina kiralamanız gerekiyor. Ancak köpek oteli konusunda gerekli ekipmanları toplamak oldukça zor bir iştir. Bu konuda, profesyonel hizmet veren çeşitli kişilerle anlaşmak gerekiyor. Zira köpek otellerinde bulunan ekipmanların bazıları yurt dışından getiriliyor.kopek-oteli-acmak-1-1024x576 Köpek Oteli Açmak

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Evden Pazarlama Yapmak

Köpek Oteli Açmak Kazançlı mı?

Köpek otellerinde günlük fiyatlar en düşük 30-40 TL’den başlıyor. Özellikle büyük şehirlerdeki evcil hayvan sayısını düşünecek olursak, bu iş oldukça kazançlı diye düşünebiliriz. Elbette köpek otelini küçük bir semtte açmanız durumunda çok fazla iş yapmayabilir. Zira bu hizmet özellikle gelişmiş büyük kentlerde ya da lüks semtlerde tercih ediliyor. Doğru mekan analizi yapıldığı takdirde bu işten kısa sürede büyük paralar kazanabilirsiniz.

Köpek Oteli Açmak İçin Kaç Para Gerekiyor?

Köpek oteli açmak için elinizde hazır bir bina varsa, 60-70 bin TL’den başlayan fiyatlarla gerekli ekipmanları temin edebilirsiniz. Ancak söz konusu binayı kiralayacaksanız, aylık olarak belirli kira masrafınız da olacaktır. Elbette köpek oteli açmak için gerekli olan binayı doğrudan satın almak istiyorsanız, bu masraflar doğrudan ikiye katlanır.

Bir önceki içeriğimiz olanOto yıkama dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Oto yıkama dükkanı açmak, Oto yıkama dükkanı açmak kaç para ve Oto yıkama dükkanı açmak ne kadar hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Mobilya Mağazası Açmak

“Köpek Oteli Açmak” üzerine 3 yorum

  1. Köpek oteli kosgeb says:
    • Köpek sahibi vatandaş says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir