Köpek Oteli Açmak

Evcil hayvanların hayatımızda çok önemli bir yere sahip olmaya başlamasıyla birlikte, özellikle köpekler için çeşitli hizmet alanları oluşmaya başlamıştır. Köpek oteli, köpek pansiyonu ve köpek kuaförü gibi çeşitli hizmetleri bulabilmek mümkündür. Özellikle köpek otellerine bu konuda duyulan ihtiyaç fazla oluyor. Zira ev ortamında köpek besleyen bir kişi, tatile ya da bir seyahate gittiği zaman köpeğini emanet edecek bir yer arayabilir. Bu bakımdan köpek oteli açmak oldukça aranan ve kazançlı bir hizmet alanıdır.

Köpek Oteli Açmak İçin Gerekenler

Köpek oteli açmak için öncelikle konuyla ilgili uzmanlığı belirten bir diploma ya da sertifika gerekir. Ayrıca işi kurmak için gerekli maddi desteğin nereden alınacağına dair bir belge de sizlere gerekecektir. Eğer kendi birikimleriniz mevcutsa, banka üzerinden bunu yine belgelemeniz gerekiyor. Bu evraklar devlet kontrolü esnasında istenecek olan belgelerdir. Sonrasında ilk adım olarak bir bina kiralamanız gerekiyor. Ancak köpek oteli konusunda gerekli ekipmanları toplamak oldukça zor bir iştir. Bu konuda, profesyonel hizmet veren çeşitli kişilerle anlaşmak gerekiyor. Zira köpek otellerinde bulunan ekipmanların bazıları yurt dışından getiriliyor.kopek-oteli-acmak-1-1024x576 Köpek Oteli Açmak

Köpek Oteli Açmak Kazançlı mı?

Köpek otellerinde günlük fiyatlar en düşük 30-40 TL’den başlıyor. Özellikle büyük şehirlerdeki evcil hayvan sayısını düşünecek olursak, bu iş oldukça kazançlı diye düşünebiliriz. Elbette köpek otelini küçük bir semtte açmanız durumunda çok fazla iş yapmayabilir. Zira bu hizmet özellikle gelişmiş büyük kentlerde ya da lüks semtlerde tercih ediliyor. Doğru mekan analizi yapıldığı takdirde bu işten kısa sürede büyük paralar kazanabilirsiniz.

Köpek Oteli Açmak İçin Kaç Para Gerekiyor?

Köpek oteli açmak için elinizde hazır bir bina varsa, 60-70 bin TL’den başlayan fiyatlarla gerekli ekipmanları temin edebilirsiniz. Ancak söz konusu binayı kiralayacaksanız, aylık olarak belirli kira masrafınız da olacaktır. Elbette köpek oteli açmak için gerekli olan binayı doğrudan satın almak istiyorsanız, bu masraflar doğrudan ikiye katlanır.

Köpek oteli açacak kişilerin özellikle dikkat etmesi gereken şey, köpekleri seviyor olması ve köpek bakımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmasıdır. Köpekler bakımı çok zor olmayan hayvanlar olsa da zaman zaman özel bakım bilgileri isteyebilir. Hayvan sahiplerinden özel çetele tutulup örneğin köpek elma yer mi gibi ( Can Dog Eat Apple ) Ayrıca işletme açılmadan önce gerekli izinlerin, resmi evrakların tam anlamıyla alınmış olması gerekir. Aksi halde huysuz bir komşunun şikayeti ile tüm emekleriniz çöpe gidebilir.

7 Responses

 1. Köpek oteli kosgeb dedi ki:

  Köpek oteli açmak için, KOSGEB destek veriyor mu? şile civarında bir arsa kiralayıp 200 hayvanlık bir hayvan bakım oteli açmak istiyorum.
  fakat yeterince sermayem olmasına karşın işi daha iyi yürütebilmek için kosgeb’den alacağım ek hibe ve sermayeye ihtiyacım var.
  köpek oteli açarsak KOSGEB den destek ve hibe kredisi alabilirmiyim?

  • Köpek sahibi vatandaş dedi ki:

   öncelikle şunu söyleyeyim bu işi yapmak istiyorsanız köpeklere hayvan demeyin, onlar sizin ekmek tekneniz. Misafirlerimiz diyin çünkü hayvanını otele verecek kadar düşünceli insanlar genellikle bu canlıları arkadaşları, dostları olarak görmekte ve sizin onlara hayvan demeniz onları incitecektir. Kosgeb köpek oteli açmak hususunda en ufak bir sıkıntı çıkarmadan hibe ve destek kredilerini verecektir bundan yana hiç sıkıntı yaşamazsınız. yeteri kadar iyi bir iş planı hazırladıktan sonra zaten çok fazla sıkıntı çıkarmıyorlar.

  • İnci dedi ki:

   Merhaba size destek verebilirim ortak yapabiliriz

 2. Şeyma sipahioğlu dedi ki:

  Merhabalar, yönetmeliğe baktığım zaman işin boyutu değişiyor. Barınak veya köpek sahiplendirme-satış gibi konular mevcut.. ben sadece pati dostlarımıza ihtiyaç duyulduğunda kalabilecekleri ev ortamı sağlamak istiyorum. Bu nedenle tam olarak ne yapmam gerekiyor anlayamadım.. yardımcı olursanız mutlu olurum..

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Ruhsatı tam manası ile alıp işlevsel bir köpek oteli açmak çok zor. Size tavsiyemiz açmak istediğiniz belediye ile görüşüp ruhsatı talep etmeniz olacaktır.

   Aksi halde bütün bürokrasiyi yerine getirmeye çalışırsanız bir arpa boyu yol gidemezsiniz. Ülkemizde maalesef kanunlar çıkıyor ama uygulamaya uygun olmuyor. İşletmeyi açıp ruhsatlandırmasını kademe kademe açmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir