Yapılabilir 10 ilginç iş fikri

tarafından
153
Yapılabilir 10 ilginç iş fikri

Bu yazımızda bir çoğu az sermaye ile para kazanabileceğiniz ilginç iş fikirleri hakkında bilgiler sunacağız. Sunduğumuz iş fikirleri genel olarak her kesimden kişilerin yapabileceği işler olmasına ve süreklilik arz edebilecek işler olmasına dikkat edeceğiz.

1- Balık ızgara satışı

özellikle balık ızgara satışını söylememizin sebebi, ülkemizde genellikle ızgara satışlarında köfte ve tavuk gibi seçenekler sunulmaktadır. Belki ilginç iş fikirleri içinde asbest kaçan bir iş seçeneği fakat oldukça kazançlı bir seçenek.  seyyar olarak dolaşan balık ızgara satışı yapan pek kimse bulunmadığını dikkat ettiniz mi, ızgara araçlarına uskumru ve hamsi gibi ızgara balık satışı yapabileceğiniz uygun bir seçenek koymanız durumunda, işleriniz kat ve kat artacaktır. Balık sağlıklı ve hile yapılma durumu olmayan bir ürün türü olduğundan birçok kişi balık ızgara satın almak isteyecektir.

2- ahşap oyuncak satışı

son zamanlarda özellikle Asya ülkelerinden gelen kalitesiz ve sağlıksız oyuncaklara rakip ülkemizde el emeği göz nuru ve çok sağlıklı olduğu herkes tarafından bilinen tahta oyuncak satışı yaparak farklılık kattığınız oyuncak mağaza satışları bilinçli tüketiciler sayesinde gelirlerini arttıracaktır. özellikle online satış yapan kişilerin bu sağlıklı oyuncak türünü satmalarını ilerleyen zamanda bilinçlenen ailelerin bu oyuncak türlerine yöneleceklerini unutmayın.

Organik olarak çocuklara sunulan bu oyuncaklara kullanılan boyalarda dikkat edilirse çocukların sağlığı açısından çok iyi olacaktır, keza çocuklar bizim geleceğimiz.

3- yarasa gübresi satmak

gün geçmiyor ki dünyada ve ülkemizde Tarımdan verim alma yöntemleri artmasın, son zamanlarda patlama yapan solucan gübresine rakip olmasa da fazla yapan olmadığından ilk keşif edenler işin kaymağını yiyecektir. yarasa gübresi satmak  hem insanlara faydalı bir hizmet sunmak hemde karlılık açısından iyi ve ilginç bir iş fikri olacaktır.

kopek-oteli Yapılabilir 10 ilginç iş fikri

4- Hayvan oteli açmak

özellikle kedi köpek gibi evcil hayvan besleyen kişiler, gittikleri tatil yerleri veya iş seyahatleri sırasında, hayvanlarını bırakacakları güvenilir yerler aramaktadır. Büyük şehirlerde köpek oteli açmak çok farklı ve bu işi yapan kişiler genellikle profesyonel olmadığından ciddi gelirler elde edilebilecek bakir bir iş türüdür.

5- keçi kiralama işi yapmak

Yeni bir iş fikri olan keçi kiralama işi mantık olarak çok basittir, arazisine zarar verilmeden doğal bir şekilde yabani otlardan vb. kurtulmak isteyenler için bu hizmet sunulabilir, araziye keçileri salmanız durumunda keçiler arazideki otlar ve gereksiz otları yiyerek temizliyor, böylece doğal yollar ile arazi temizlenmiş oluyor, keçi sahibi de bu işten hem kira alıyor hemde keçilerini beslemiş oluyor.

6- Domates şişeleyip satmak

organik işi geleceğin işlerindendir, organik ve sağlığa zararsız olarak hangi işi yaparsanız yapın kazanacaksınız. çünkü son zamanlarda üretimi yapılan bir çok şey hormonlu ve insan sağlığı açısından zararlı ürünler. İnsanlar bilinçlendikçe doğal olan ürünlere yöneleceklerdir. Domates şişeleyip satmak da tam olarak gelecek de güzel gelir elde edebileceğiniz bir iş, yapmanız gereken organik domatesleri şişeleyip son kullanıcıya ulaştırmak, sitemizde bu konu ile alakalı yazılarımız mevcut detay için site içi arama yapabilirsiniz.

7- Toplantılarda Seyirci ve Misafirlik yapmak

Bazı insanları düşünün, geliri gayet güzeldir fakat zamanla mevkisine gelirken hiç dost edinmemiştir. Gerçi parası olanın dostu da olur ama, bazı insanlar parası olduğu halde dostu da olmuyor. Toplantı, düğün,cenaze gibi yerlerde bazen insanın kalabalık bir aileye ihtiyacı olabilir. Ülkemizde çok olmasa da el altından böyle bir iş yapılıyor. Dünyada daha yaygın olan bu iş şekli ile insanlar. Kalabalık göstermek için bu tarz toplantılara gidiyor. Örneğin yeni kurulan bir siyasi parti güçlü olduğunu göstermek için yevmiye ile bir kaç otobüs adam toplayıp orada gümbür kıyamet koparıyor, partiyi destekliyor olabilir.

İşi Türkiye’de daha çok yapanlar ise TV Programlarında alkış seyirciliği yapıyor. Hiç fark ettiniz mi sunucular seyirciye bir göz atıyor bütün seyirciler aynı anda şakır şakır alkışlıyor. Sizce de hepsinin aynı anda alkışlıyor olması saçma değil mi? Bir çok kişi program TV programına canlılık katılması için günlük 80-100TL Bölüm başı ücret ile çalışıyor. Hatta dikkat ederseniz bazı kişiler o program senin bu program benim dolaşarak para kazanabiliyor.

8-  Doğal otel açmak

Hizmet sektöründe sermayesi ile işe girişmek isteyenler için ilginç iş fikirleri içine koyduğumuz doğal otel açma şekli şöyle. Şehrin içinde ilaçlı, radyasyon ve doğal olmayan ürün ve yaşam şekillerinden sıkılan kişilere yönelik konaklama ve terapi sistemini içeriyor. Ülkemizde pek olmasa da dünyada bu tarz hizmetler giderek yaygınlaşıyor. Ülkemizdeki insanların bilinçlenmesi ve doğal hayata özlem duyması ile sizin de bu işten geçim sağlamanız mümkün olacaktır.

Çok büyük olmayan bu oteller 20-30 kişi kapasitesi ile hizmet veriyor. Diğer otellere nazaran burada müşteriler ağırlıklı çalışıyor. otellerde her şey doğal sigara ve alkol gibi alışkanlığı bu otellerde bu alışkanlıklarını yerine getiremiyor. Müşteriler tarlada ırgat gibi çalışıyor. ve sizin ona vereceğiniz bir tabak doğal yemeği yemek için mücadele veriyor. Üstüne üstlük bu işlerinizi yaparken size müşteriler para veriyor. Bu konu ile alakalı komik bir Türk filmi de var dilerseniz filmi de izleyerek bu iş hakkında bilgi sahibi olurken biraz gülebilirsiniz.

9 – Sanal ofis kiralama işi

Ülkemiz de de sık sık yapılması ile artık ilginç iş fikirleri içinden çıksa da yinede bilmeyenler için farklı sayılabilecek bir iş seçeneği. Bir ofis düşünün aynı anda onlarca kişinin kiracısı olduğu sekreterin hepsine birden hakkı kadar hizmet verdiğini.

Bilindiği üzere ülkemizde şirketler bir adres göstermek zorunda. Sanal ofislerde mevcut şirket adresini sanal ofis adresine gösteriliyor. Sekreter belli bir dakika her şirketin telefon karşılamasını yapıyor. postalara bakıyor, Hatta gerektiğinde bir kaç saat toplantı yapmaları için imkan tanınıyor. Böylece plzada bir ofis tutmak çok maliyetli iken harika hizmet verilen bir ofisiniz oluyor 10 da bir fiyatına.

ucu açık, insanları kandırmak isteyen kişiler bu tarz yerleri tutabilir bunda hem fikiriz ama, işini düzgün yapan insanlar evden çalışanlar yada çok fazla ofise ihtiyacı olmayanların hizmet vermesi için harika bir iş seçeneği.

10- File ve Bez Torba üretimi

File ve Bez torba üretimi ilginç bir iştir çünkü devletimiz kanun çıkarana kadar, böyle bir işi yapmayı düşünen çok fazla kişi yoktu, Marketlerde naylon poşetlerin ücretlenmesi ile birlikte kıymete bilen poşet olayı sayesinde bir anda etrafımızda bez torba ve file üretimi yapan onlarca firma görebilirsiniz.

Fırsatçı girişimciler şimdiden alışverişlerde file ve Bez torba kullanımı yapılsın diye üretimlere başladılar..