Az sermayeli Yapılabilir 11 adet İlginç iş fikirleri

tarafından
3909
Az sermayeli Yapılabilir 11 adet İlginç iş fikirleri

Bu yazımızda bir çoğu az sermaye ile para kazanabileceğiniz ilginç iş fikirleri hakkında bilgiler sunacağız. Sunduğumuz iş fikirleri genel olarak her kesimden kişilerin yapabileceği işler olmasına ve süreklilik arz edebilecek işler olmasına dikkat edeceğiz.

İlginç İş fikirleri arayı hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız bu yazımızda bu konuyu ele alacağımız için birkaç fikir edinebilirsiniz. Günümüzde herkes para kazanmak ve bunu yaparken de en etkili yolları tercih etmek istiyor. Çok çalışıp az kazanmak elbette kimseyi mutlu etmeye yetmiyor. Her şeyin fiyat olarak yükselmesi bu konuda etken oluyor.

İlginç iş fikirleri

İlginç iş fikirleri genellikle farklı ve değişik olduğu için az kişi tarafından yapılan orijinal icat ve düşünceler ile üretilmiş ve çok para getiren keşifler oluyor. Herkesin yöneldiği iş konularına yönelmek ne kadar çok talep olsa da rekabet çok yüksek olduğu içi gelecek olan getirinin reklam gibi masraflara gitmesi nedeniyle istenilen para miktarına ulaşılması konusunu zorlayabiliyor. Bu nedenle en ilginç iş fikirleri için yazımızı okuyup işte bu tam bana göre diyebilirsiniz.

Hayvan Cafeler

ilginç iş fikirleri

Bu ilginç iş fikri dünyada birçok ülkede uygulanmaya başlamış ve oldukça rağbet görmeye başlamıştır.  Özelikle Kedi köpek, üzerine yapılan bu tarz girişimler oldukça tutuyor. Alışveriş merkezine gittiğinizde evcil hayvanınızın da sizinle beraber dolaşmasını istemez misiniz.

Siz alışverişinizi yaparken kedi veya köpek cafe’de yeni arkadaşlar edinecek olan minik dostlarınız oldukça huzurlu olacaktır.

Balık ızgara satışı

özellikle balık ızgara satışını söylememizin sebebi, ülkemizde genellikle ızgara satışlarında köfte ve tavuk gibi seçenekler sunulmaktadır. Belki ilginç iş fikirleri içinde asbest kaçan bir iş seçeneği fakat oldukça kazançlı bir seçenek.

seyyar olarak dolaşan balık ızgara satışı yapan pek kimse bulunmadığını dikkat ettiniz mi, ızgara araçlarına uskumru ve hamsi gibi ızgara balık satışı yapabileceğiniz uygun bir seçenek koymanız durumunda, işleriniz kat ve kat artacaktır. Balık sağlıklı ve hile yapılma durumu olmayan bir ürün türü olduğundan birçok kişi balık ızgara satın almak isteyecektir.

Ahşap oyuncak satışı

son zamanlarda özellikle Asya ülkelerinden gelen kalitesiz ve sağlıksız oyuncaklara rakip ülkemizde el emeği göz nuru ve çok sağlıklı olduğu herkes tarafından bilinen tahta oyuncak satışı yaparak farklılık kattığınız oyuncak mağaza satışları bilinçli tüketiciler sayesinde gelirlerini arttıracaktır.

özellikle online satış yapan kişilerin bu sağlıklı oyuncak türünü satmalarını ilerleyen zamanda bilinçlenen ailelerin bu oyuncak türlerine yöneleceklerini unutmayın.

Organik olarak çocuklara sunulan bu oyuncaklara kullanılan boyalarda dikkat edilirse çocukların sağlığı açısından çok iyi olacaktır, keza çocuklar bizim geleceğimiz.

Yarasa gübresi satmak

gün geçmiyor ki dünyada ve ülkemizde Tarımdan verim alma yöntemleri artmasın, son zamanlarda patlama yapan solucan gübresine rakip olmasa da fazla yapan olmadığından ilk keşif edenler işin kaymağını yiyecektir. yarasa gübresi satmak  hem insanlara faydalı bir hizmet sunmak hem de karlılık açısından iyi ve ilginç bir iş fikri olacaktır.

Hayvan oteli açmak

özellikle kedi köpek gibi evcil hayvan besleyen kişiler, gittikleri tatil yerleri veya iş seyahatleri sırasında, hayvanlarını bırakacakları güvenilir yerler aramaktadır. Büyük şehirlerde köpek oteli açmak çok farklı ve bu işi yapan kişiler genellikle profesyonel olmadığından ciddi gelirler elde edilebilecek bakir bir iş türüdür.

Keçi kiralama işi yapmak

Yeni bir iş fikri olan keçi kiralama işi mantık olarak çok basittir, arazisine zarar verilmeden doğal bir şekilde yabani otlardan vb. kurtulmak isteyenler için bu hizmet sunulabilir, araziye keçileri salmanız durumunda keçiler arazideki otlar ve gereksiz otları yiyerek temizliyor, böylece doğal yollar ile arazi temizlenmiş oluyor, keçi sahibi de bu işten hem kira alıyor hemde keçilerini beslemiş oluyor.

Domates şişeleyip satmak

organik işi geleceğin işlerindendir, organik ve sağlığa zararsız olarak hangi işi yaparsanız yapın kazanacaksınız. çünkü son zamanlarda üretimi yapılan bir çok şey hormonlu ve insan sağlığı açısından zararlı ürünler. İnsanlar bilinçlendikçe doğal olan ürünlere yöneleceklerdir.

Domates şişeleyip satmak da tam olarak gelecek de güzel gelir elde edebileceğiniz bir iş, yapmanız gereken organik domatesleri şişeleyip son kullanıcıya ulaştırmak, sitemizde bu konu ile alakalı yazılarımız mevcut detay için site içi arama yapabilirsiniz.

Toplantılarda Seyirci ve Misafirlik yapmak

Bazı insanları düşünün, geliri gayet güzeldir fakat zamanla mevkisine gelirken hiç dost edinmemiştir. Gerçi parası olanın dostu da olur ama, bazı insanlar parası olduğu halde dostu da olmuyor. Toplantı, düğün, cenaze gibi yerlerde bazen insanın kalabalık bir aileye ihtiyacı olabilir.

Ülkemizde çok olmasa da el altından böyle bir iş yapılıyor. Dünyada daha yaygın olan bu iş şekli ile insanlar. Kalabalık göstermek için bu tarz toplantılara gidiyor. Örneğin yeni kurulan bir siyasi parti güçlü olduğunu göstermek için yevmiye ile bir kaç otobüs adam toplayıp orada gümbür kıyamet koparıyor, partiyi destekliyor olabilir.

İşi Türkiye’de daha çok yapanlar ise TV Programlarında alkış seyirciliği yapıyor. Hiç fark ettiniz mi sunucular seyirciye bir göz atıyor bütün seyirciler aynı anda şakır şakır alkışlıyor. Sizce de hepsinin aynı anda alkışlıyor olması saçma değil mi? Bir çok kişi program TV programına canlılık katılması için günlük 80-100TL Bölüm başı ücret ile çalışıyor. Hatta dikkat ederseniz bazı kişiler o program senin bu program benim dolaşarak para kazanabiliyor.

Doğal otel açmak

Hizmet sektöründe sermayesi ile işe girişmek isteyenler için ilginç iş fikirleri içine koyduğumuz doğal otel açma şekli şöyle. Şehrin içinde ilaçlı, radyasyon ve doğal olmayan ürün ve yaşam şekillerinden sıkılan kişilere yönelik konaklama ve terapi sistemini içeriyor. Ülkemizde pek olmasa da dünyada bu tarz hizmetler giderek yaygınlaşıyor. Ülkemizdeki insanların bilinçlenmesi ve doğal hayata özlem duyması ile sizin de bu işten geçim sağlamanız mümkün olacaktır.

Çok büyük olmayan bu oteller 20-30 kişi kapasitesi ile hizmet veriyor. Diğer otellere nazaran burada müşteriler ağırlıklı çalışıyor. otellerde her şey doğal sigara ve alkol gibi alışkanlığı bu otellerde bu alışkanlıklarını yerine getiremiyor. Müşteriler tarlada ırgat gibi çalışıyor. ve sizin ona vereceğiniz bir tabak doğal yemeği yemek için mücadele veriyor. Üstüne üstlük bu işlerinizi yaparken size müşteriler para veriyor. Bu konu ile alakalı komik bir Türk filmi de var dilerseniz filmi de izleyerek bu iş hakkında bilgi sahibi olurken biraz gülebilirsiniz.

Sanal ofis kiralama işi

Ülkemiz de de sık sık yapılması ile artık ilginç iş fikirleri içinden çıksa da yine de bilmeyenler için farklı sayılabilecek bir iş seçeneği. Bir ofis düşünün aynı anda onlarca kişinin kiracısı olduğu sekreterin hepsine birden hakkı kadar hizmet verdiğini.

Bilindiği üzere ülkemizde şirketler bir adres göstermek zorunda. Sanal ofislerde mevcut şirket adresini sanal ofis adresine gösteriliyor. Sekreter belli bir dakika her şirketin telefon karşılamasını yapıyor. postalara bakıyor, Hatta gerektiğinde bir kaç saat toplantı yapmaları için imkan tanınıyor. Böylece plzada bir ofis tutmak çok maliyetli iken harika hizmet verilen bir ofisiniz oluyor 10 da bir fiyatına.

ucu açık, insanları kandırmak isteyen kişiler bu tarz yerleri tutabilir bunda hem fikiriz ama, işini düzgün yapan insanlar evden çalışanlar yada çok fazla ofise ihtiyacı olmayanların hizmet vermesi için harika bir iş seçeneği.

File ve Bez Torba üretimi

File ve Bez torba üretimi ilginç bir iştir çünkü devletimiz kanun çıkarana kadar, böyle bir işi yapmayı düşünen çok fazla kişi yoktu, Marketlerde naylon poşetlerin ücretlenmesi ile birlikte kıymete bilen poşet olayı sayesinde bir anda etrafımızda bez torba ve file üretimi yapan onlarca firma görebilirsiniz.

Fırsatçı girişimciler şimdiden alışverişlerde file ve Bez torba kullanımı yapılsın diye üretimlere başladılar..

Yeni ilginç iş fikirleri Nasıl bulunur?

Bir çok girişimci normalde var olan bir işletme yerine hiç kimsenin yapmadığı ikame rakiplerin bile olmadığı yeni iş iş fikirleri arayışına girmektedir. Bazen Dünyanın bütün iş siteleri araştırılır, bazen de gazete ve dergiler ile bu yöntemlere girişilir. Aslında Bu tarz popüler olacak iş fikirleri genellikle doğaçlama ve ihtiyaçları karşılamak amacıyla yapılırken ortaya çıkıyor.

Hangi işi yaparsanız yapın bir işe başladığınızda kendinizden bir şeyler kattığınız zaman ve kaliteli olduğunuzda zaten size özgü bir havası olacak ve o da sizden alan kişiler için yeni bir iş fikri olmuş olacaktır. İlginç iş fikirlerini seçerken Demgofik yapı, kültür ve alım gücü gibi konuları iyi analiz ederek piyasaya arz edilip edilmeyeceğini çok iyi araştırmak gerekebilir.