Çiğköfte dükkanı açmak İsteyenlere

tarafından
1312
Çiğköfte dükkanı açmak İsteyenlere

Çiğ köfte dükkanı satılan ürünlerin ekonomik ve  herkes tarafından sevilen bir gıda olduğu için bir çok kişinin açmak istediği  işletme çeşididir.  Türk halkının damak tadına yatkın olması sayesinde her yerde çiğ köfte dükkanı görebilirsiniz. En zengin semtlerden alım gücü en düşük semtlere kadar çiğ köfte satışı gönül rahatlığı ile yapılmaktadır.

Çiğ köfte dükkanı maliyeti sanıldığı kadar fazla değildir. Kuruluştaki en büyük giderler dükkan dekorasyonu ve şirket açılış ücreti gibi giderlerdir.  Tabi fiyatlar ve hizmet bulundukları semte göre değişiyor, günümüz şartlarında 5000TL ile 50 Bin arası Başlangıç sermayesi ile bile bu tarz bir iş yeri açılması mümkün. Yeteri kadar dekor edilmiş bir çiğ köfteci rahatlıkla açıldığı ilk günden itibaren kazanacak şekilde bir iştir.

çiğ köfte işi para kazandırır mı?

Çiğ köfte dükkanı açmak isteyenlere tavsiyeler;

Çok lüks ve çok fazla cirosu olan bir dükkan işletmesi yapmıyorsanız, bu tarz çiğ köfte dükkanlarını kendiniz işleterek daha iyi hizmet sunabilir, personelin yapacağı işleri kendiniz yaparak, şirket karlılığınızı maksimum seviyelere çıkarabilirsiniz.  en karlı yönetim için Çiğ köfte dükkanını kendiniz işletin. Tüm aşamalarında şirketinizin olumlu olumsuz yönlerini analiz edebilirsiniz. çiğ köfte bayiliği alırken bilindik, marka değeri yüksek halk nazarında olumsuz intiba almamış markaları seçmenizde büyük faydalar vardır.

  • Dükkan büyük olması zorunlu değil, keza bu tarz işletmelere gelecek olan kişiler çok fazla oturmadan gidebilir.
  • Meşrubatları kendiniz yaparsanız daha çok kazanırsınız.
  • İşlek bir yerde ise sabahları Börek,poğaça ve kahvaltılık atıştırmalıklar satılabilir.
  • Yetişmiş personel varsa akşamları paket servis yapılabilir.
  • Para kazanmak için değil, bu işi sevdiğiniz için yapın zaten para kazanırsınız.

çiğ köfte kar marjı Nedir?

Koyduğunuz sermayeyi 3-4 ayda geri alabileceğiniz ender iş türlerinden biri olan çiğ köfte dükkanı açma işi genellikle %300 civarında kar marjı ile çalışmaktadır. Kar marjını artırmak için sabahları kahvaltılık, içli köfte gibi ürünleri satmak da ciroyu dolayısı ile kar marjınızı artıracak unsurlar içindedir.

Çiğ köfte işine girmeden Bayilik araştırması yapın

Eğer çiğ köfte imalatı konusunda çok bilginiz yok ve bu işe girmek istiyorsanız hali hazırda size her konuda destek verecek bayilik anlaşmaları yapın. Böylelikle yeni iş kuruş aşamasında başınıza gelebilecek onlarca soruna destek ve çözüm yolu bulmuş olabilirsiniz.

Birçok çiğ köfte firmasının ortaya çıktığı şu günlerde en bilindik markalar ile çalışmak sizlere büyük bir kazanç kapısı elde etme fırsatını sunacaktır. Özellikle de son zamanlarda oldukça dikkat çeken firmalara olan talebin her geçen gün artması yeni isimlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Burada sizlere firma ismi vererek aklınızı karıştırmak istemiyorum, ancak ufak bir araştırma yaparak bu konuda kimlere kastettiğimizi anlayabilirsiniz.

çiğ köfte bayiliği veren firmalar bu işe uzun süredir yaptıkları için sizlere geçmişte karşılaştıkları tecrübeler ile yardımcı olacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken en büyük husus müşterilerin sevdiği markalara yönelmeniz olacaktır. çiğ köfte işine girecekler fazla sermayeleri olmadıkları için macera aramalarına gerek yok! Kendini ispatlamış markalara yönelmekte fayda var.

Çiğ köfte Dükkanı için KOSGEB Kredi verir mi?

Şüphesiz KOSGEB En fazla destek verdiği sektörlerden biri Çiğ köfte sektörüdür. KOSGEB çiğ köfte dükkanı açılmalarına kredi ve destek vermektedir. Fakat 50 bin TL olan hibe desteğinin hepsini alma şansınız çok zor. Kira desteği ve açılış desteği gibi hibe desteklerinden yararlanılabilir. Ne kadar destek alacağınızı iş planınıza bakarak ve harcadığınız tutara göre hesaplayabiliriz.