İşkembe Salonu Açmak İsteyenlere

tarafından
1419
İşkembe Salonu Açmak İsteyenlere

Bu anlattığımız iş yöntemi, Hali hazırda bu işi yapan kişilere değil de sıfırdan bu işin araştırmasını yapmak isteyen kişilere yöneliktir. işkembe dükkanı açmak farklı bir iş yöntemi değildir fakat, Karlı iş fikirleri içindedir.  Herkes İşkembe ve sakatat yemez fakat yiyen müşteriler sürekli olarak işkembe salonlarını ziyaret ederler ve yedikleri ürünlerin fiyatlarından çok lezzetine bakarlar.

işkembe salonu açmak sandığınız gibi az sermayeler ile yapılabilecek bir iş değildir maalesef. Belli bir alt yapınız yoksa işkembe salonlarını açmak için açacağınız şehir de önemli bu noktada tabi 50 bin ile 250 bin sermaye arasında sermaye gerektirmektedir.

işkembe salonları 24 saat Açık olmalı

işkembe salonu müşterileri genel olarak bu gıdayı geceleri ve sabah erken saatlerde tüketmektedir. işkembe çorbasının yanında kelle paça çorbası da vererek, işkembe yemeyen müşterilere alternatif bir seçenek sunun. Ayrıca İşkembe Salonları mümkünse 24 saat açık olsun.  Belediyeden bununla alakalı gerekli izinleri almalısınız. Çünkü işkembe salonları genellikle gece alkol alan müşterilerin midelerini rahatlatmak için veya gece açlık çeken kişilerin çorbacıya gidip açlığımı bastırayım düşüncesi ile geldikleri keyfi Mekanlardır. Müşteriler buralarda fiyata değil, aldıkları hizmetin kalitesine ve yedikleri ürünün lezzetine bakarlar. Memnun kalmaları halinde işkembe salonlarını her zaman ziyaret edeceklerdir.

İşkembe salonu için öneriler

  • işkembe salonları her ne kadar sakatat, bağırsak ve kelle gibi hayvanın pek yenilmeyen tarafı ile yapılıyor olsa da çok temiz üretilmeli ve müşteriler bu temizliği her zaman görmeli.
  • İşkembe salonlarının dekoru çok iyi olmalı, dekor harcamaları yapmaktan kaçınılmamalı.
  • Dükkanlar işlek ve herkesin görebileceği bir noktada olmalı.
  • Ustalar ve garsonlar çok kaliteli giyinmeli ve müşteri ilişkileri çok iyi olmalı. Mümkünse daha önce işkembe salonlarında uzun süre hizmet etmiş çalışanları transfer etmelisiniz.
  • Her müşteriye turşu, roka ve ağız kokusunu gidecek ikramlıklar vermelisiniz.
  • İşkembe salonuna gelen müşterilerin yanında bu tarz yiyecekler yemeyen kişilere alternatif olarak tavuk ve dürüm gibi gıdalar sunabilirsiniz. Bu müşteri çeşitliliğini artıracaktır.
  • Kira fiyatlarından çekinmeden uzun yıllar aynı noktada bu işi yapacak gibi bir konum seçilmeli.

İşkembe Salonları kar marjı

Gıda ürünleri satan yerlerin en çok kar ettiği yerler meşrubatlar ve çorbalardır. İşkembe salonları da çorba ağırlıklıdır ve genellikle sadece çorba satılır ve müşteri karın kaymağını bırakır. Fakat işkembe salonu işletmek masraflı bir iştir. Garson ve çalışan fazlalığı olması şart. İş yapabilmek için kira gideri yüksek yerler de gerekiyor. Yinede İşkembe salonları karlı iş fikirleri içindedir. Bir kazan çorbanın maliyeti en fazla 60-70TL dir bu kazan çorbayı 500TL’e kadar rahatlıkla satabilirsiniz. Masrafları düştüğünüzde size minimum %100 kar kalacaktır. Müşteriler zamanlı sizi tanıdıkça ve sevdikçe ciro ile beraber kar marjınız da aratacaktır.