Düşük sermaye ile Kumpir Dükkanı açın

tarafından
1382
Düşük sermaye ile Kumpir Dükkanı açın

Sizler için Düşük sermayeler ile açacağınız karlı bir iş fikri olan Kumpir Dükkanı açma işini inceledik. Gıda sektöründe kar marjı eğer işi biliyorsanız oldukça yüksek olabilir. Gıda sektöründe kar marjı yüksek bir işe örnek vermek gerekirse Kumpir dükkanı oldukça karlıdır.

Kumpir dükkanı kar marjı yüksek

Bazı yiyecekler var insanlar karınları doysun veya açlıklarını bastırmak için tüketmezler. Kumpir çiğ köfte gibi sıklıkla yiyeceğiniz bir gıda değildir. İnsanlar keyfi olarak tüketirler. Bu sebeple Kumpir tüketirken çiğ köfte gibi fiyata değil lezzete bakarlar.

Çeşitlilik ve günlük olarak hazırlayacağınız kumpir iç mezesi ile müşterileri memnun tutmanız durumunda, Müşteriler ilk değişik bir şeyler yapmak istediğinde sizi arayacaklardır. Bugün  En dolu kumpir  adet maliyeti 2TL’dir 9 ila 20TL arasında fiyatlara satabileceğiniz ürünler rakamsal olarak baktığınız da da çok karlı olduğunu görüyorsunuz.

Kumpir Dükkanı açma maliyeti

Açılacak işletmenin konumuna ve büyüklüğüne göre dükkan açma maliyetleri değişebilir. Ortalama 25-30m2 bir Kumpir dükkanı 30-50 bin arası sermaye ile rahatlıkla açılabilir. Bu sermayeye dışarıya servis düşünülüyorsa servis ekipmanları da eklenebilir. AVM gibi lüks yerlere kumpir standı almak isterseniz bu karam biraz daha artabilir fakat AVM gibi yerlerde satış fiyatınız yüksek olacaktır (Giderler de yüksek olacaktır). Kumpir dükkanı için en büyük gider dekorasyon gideri olacaktır. Kumpir yemek istemeyen müşterilerinize, Haşlanmış mısır vb ürünler pazarlayarak satış cirosunu artırabilirsiniz.

Kumpir Dükkanı için Tavsiyeler

Kumpir dükkanları fazla sermayeler ile açılan bir yer değildir. Fakat Dükkan seçiminiz çok iyi bir yer olması şart. Göz önünde bir yer seçmelisiniz.  Sahil kenarları ve caddenin en gözde yerini veya büfe tarzı yerler olursa ciro dolayısı ile kar marjı daha yüksek olacaktır. O yüzden kiradan kaçmadan dükkan yerini çok iyi belirlemek gerekiyor. Aksi halde müşterilerinize kendinizi gösterene kadar çok zaman ve para kayıp etmiş olabilirsiniz.

Ayrıca kumpir işi yapan dükkanlar, waffle  gibi ürünlerin satışını yapabilir, ciro ve kar marjınızı artırabilirsiniz. kumpir bayiliği almak istiyorsanız acele etmeyin. Kendi markanızı oluşturmanızda yarar var çünkü bu alanda çok iyi yerlere gelmiş, çok bilindik markalar yok, kendi markanızı oluşturup bu alanda zirveye ulaşmış olabilirsiniz.

Kumpir Dükkanı Kosgeb desteğine uygundur

Sermayesi yeterli olmayanlar veya Devlet desteklerinden yararlanmak isteyen kişiler için; Kumpir dükkanı açacaklar iyi bir iş planı hazırlamaları durumunda Kosgeb’in vermiş olduğu desteklerden yararlanabilir. site içi arama yaparak Kosgeb hibe desteği hakkında bilgi alabilirsiniz.