internetten para kazanma işi bilene çok kolay

tarafından
1582
internetten para kazanma işi bilene çok kolay

Evde oturuyorsunuz ve kendinize yapacak ek iş arıyorsunuz yada geçim kaynağınız olsun diye İnternetten para kazanma hakkında bilgiler arıyorsunuz; fakat bulamıyorsanız buldunuz tam olarak doğru yerdesiniz! İnternetten Para kazanma yolları  başlıklı yazımızda aradığınız bilgilere ışık tutmaya çalışacağız. Hangi işi yapacağınıza karar veremediyseniz, size iş arayışlarınıza yardımcı olmak için 24 adet İnternet’ten para kazanma olanağı sunan gerçekçi ve kanıtlanmış iş fikirlerini yazacağız.

Yazıya başlamadan önce şunu belirtmeliyiz ki internet üzerinden para kazanmaya çalışan 100 kişiden sadece 5-10 kişisi gerçek manada para kazanabiliyor. Bir çok kişi doğru hareket etmediği için zaman ve çoğu zaman para kayıp ediyor. Yani dimyata pirinç almaya giderken elindeki bulgurdan da oluveriyor. 

Aşağıda yazacağımız yöntemler ile çok ciddi paralar kazanan insanlar var bu kesin, fakat bilgisizlik, plansızlık ve acelecilik gibi birden fazla sebep yüzünden çok az kişi gelir elde ediyor. Bu işlere hiç girişmediyseniz öncelikle bu söylediklerimizi ciddiye alın. İnternet üzerinden hangi işi yapıyorsanız yapın! yapılan işi ciddiye alın, süreklilik arz etsin, profesyonelce yapın. 

İnternet üzerinden gelir elde etmek isteyenlerin düşündüğü ilk şey, bu şekilde kazanılan para kolay olduğudur. Aslında bu şekilde düşünerek işe başlayan kişiler hep kayıp ederler. Çünkü , internetten para kazanma sanıldığı kadar kolay değildir. Belirli tecrübe ister, bilgi birikimi ister, Plan ister. Belki de bir kaç deneme yapılır ve hiç para kazanılmaya da bilir. 

En basit youtube üzerinden gelir elde eden binlerce kişi var, fakat sanmayın ki cep telefonu ile kayıt yaptığınız bir iki video atıp da hemen milyonlarca abone kazanıp fanlarınız olacak!  bu seviyeye gelmek için bazen binlerce video atmanız gerekebilir. Bu disiplin ile işe koyulan kişiler daima kazanmıştır. 

İnternetten para kazanma yolları

İnternet ucu bucağı olmayan farklı bir alem haline gelmiştir. Öyledir ki saniyeler içinde dünyanın öteki ucundaki bir alışveriş sitesine ulaşmayı. Kutuplardaki kişi ile Akdeniz’in ortasındaki kişinin birbiri ile görüntülü iletişim kurmasına kadar bir çok farklı işi çok hızlıca çözmeye yaramaktadır.

Hal böyle olunca İnsanlar bu araç üzerinde para kazanmayı hedefler oldu. Keza artık en küçük mağazanın bile İnternet ortamında bir kaç sayfası bulunuyor ve müşterilerine bu vasıta ile hem hizmet aktarıyor hemde daha hızlı bir şekilde cirosunu büyütmeye yarıyor.

Peki İnternet ortamı gerçekten kullanıcıların para kazanabileceği bir mekan mıdır? sorunuzun cevabı kesinlikle evet, fakat işini iyi yapan kişiler çok daha fazla kazanırken. işini başaramayanlar az kazanıyor veya hiç kazanmaya biliyor. Doğru yöntem ve yeterince çalışma ile internetten para kazanmak mümkün!

Güvenilir Yöntemler ile İnternet’den Para kazanın

İnternet üzerinde şu şekilde iş yaparsanız para kazanırsınız gibi milyonlarca sayfa ziyaretinde bulunmuş olabilirsiniz, Belki bazıları doğrudur, fakat doğru olmayan ve sadece firmaların insanları kullanarak zengin olma vaatleri ile süslü püslü videolar izleterek, size kazandırmaz! Haftalarca uğraşır emeklerin  belkide küçük de olsa sermaye elden gidebilir. Bu tarz hayal kırıklıklarına uğramadan önce alanında iyi hizmet veren İnternet sitelerini araştırıp, işlerin gerçekten para kazandırabilecek işler olup olmadığı hakkında kesin bilgiler edinmelisiniz.

İnternet üzerinden gelir elde etmek çoğu çok kolay gibi gözükse de uzmanlık isteyebilir. Belki de el emeği göz nuru hazırladığınız ürünleri daha rahat satmaya yarayabilir. Fakat bir kaç işlem yaptıktan sonra sizi çok zengin etmez, İstisna olarak çok para kazanıp zengin olan insanlar varsa da Edebiyatın kuralıdır. İstisnalar kaideyi bozmaz! siz siz olun mantıklı ve sizin beceriniz ile kolay yapabileceğiniz işler seçin. Denenmiş ve insanların bu yollar ile para kazandığını bildiğiniz güvenilir internetten para kazanma şekillerini deneyin.

2018 internetten par akazanma

İnternetten para kazanma yolları,internetten para kazanma 2019

İnternetten para kazanılan 20 güvenilir iş fikri

 • Web site yapıp satmak  
 • Seo işleri yaparak para kazanmak
 • Satış ortaklığı yaparak İnternet’den para kazanmak
 • ürün Tanıtımı yaparak İnternet’den para kazanmak
 • Makale yazarlığı yazarak İnternet’den para kazanmak
 • Adsense ile İnternet Üzerinden para kazanmak
 • Moderatör ve Editörlük hizmeti vermek
 • Çevirmenlik yaparak İnternet üzerinden Para kazanmak
 • Çekilişlere katılarak ürün kazanmak
 • Domain alıp satarak para kazanmak (Domain ticareti yapmak)
 • Youtube videoları çekip satmak
 • İnternet Üzerinden satışlar yaparak para kazanın
 • Anket Doldurtarak para kazanmak (Siz doldurmayacaksınız firmalar için siz aracılık ederseniz)
 • online özel ders vererek İnternet Üzerinden para kazanma
 • drop shop yöntemi ile elektronik ticaret
 • Kendi el emeği ürünleri satarak İnternet üzerinden gelir elde etme
 • web sitesi alıp, geliştirip satmak
 • online Eğitim videoları hazırlayarak satmak

web site yapıp satmak

web site yapmak belli bir birikim ve bilgi isteyen bir iştir. Fakat; hazır paket web siteleri orta düzey bilgisayar kullanıcılarının da rahatlıkla kısa zamanda öğrenebileceği bir iş seçeneğidir. Teknolojinin gelişmesi ve bu alana yönelen çokça insan olsa da her zaman bu işten para kazanabilirsiniz. İnternet alemi var olduğunca birileri web site yaptırmak zorunda kalacaktır.

Seo işleri yaparak para kazanmak

Özellikle; genç girişimci ve meslek arayan kişilere önerdiğimiz bir meslek türüdür. Seo işi reklam harcamalarını kısıtlamak ve daha fazla kazanmak için web site sahiplerinin yukarı çıkması için arama motorlarını iyi çözmesinden ibarettir. Sürekli güncellenen ve rekabet halinde olan sektörler her daim bir seo uzmanına ihtiyaç duyacaktır.

işini iyi bilen seocular kendi web siteleri ile ilgilenip milyonlarca lira servete bile kavuşabilirler. Fakat seo işi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çok fazla okumalı ve çok fazla araştırma yapılması gerekiyor. Her daim gelişen sektörde her zaman ekmek var.

Seo araçları satarak

Arama motorları üzerinde yukarıda kalmak ve reklamları doğru zamanda yapmak web siteleri, uygulamalar ve ticaret siteleri için çok önemlidir. Doğru zamanda yapılacak yatırımlar firmaların yapacağı harcamaları müthiş derecede düşürebilmektedir. 

Dünyada örnekleri çok fazladır, seo araçları seo uzmanlarının eli ayağı analiz etmelerine yarayan ve bilgi veren en önemli etkenler içindedir. Seo uzmanlarının kullanacağı sıra bulucu, backlink takip edici veya Anahtar kelime analiz aracı gibi bir çok aracı ücretli olarak satabilirsiniz.

Backlink satışı yaparak

Seo’nun olmazsa olmazı backlinik stratejisidir. Genel manada seo stratejileri hakkında bilgisi olmayan kişiler, sadece backlink satışı yapabilirler. Dilerlerse bunları paketler haline getirerek çok güzel gelir elde edebilirler. Bu iş ile gayet güzel gelir elde eden insanlar mevcut.

Tanıtım yazısı ajansı kurarak

Tanıtım yazıları backlink almanın  bir çeşididir. İnsanlar tanıtım yazısı almak için haber siteleri ve web siteleri ile sürekli irtibat kurmak zorunda kalabilir. Tanıtım yazısı ajansı kurarak bu iki grup arasında bağ oluşturarak komisyon karşılığı aracılık yapılabilir.

Bolca reklam yaparak harika gelirler elde edilebilir. Ajanslar ve web site sahipleri ile güzel ilişkiler kurarak normal kullanıcıların alacağı fiyatların altında tanıtım yazısı anlaşması yapıp, son kullanıcıya komisyon koyarak satışı yapabilir. Bir kaç büyük web sitesi satın da alarak kendi sitelerinden de satışlar gerçekleştirilebilir.

Satış ortaklığı yaparak İnternet’den para kazanmak

satış ortaklığı hali hazırda satışı olan ürünlerin satışından menfaat edinmektir. ilerleyen zamanlarda sitemizde konu ile alakalı detaylı bir anlatım gerçekleştirilecektir. affiliate marketing de denilen sistemde banner,web site üzerinden veya text link üzerinden sizin yapmış olduğunuz reklam üzerinden yapılan alışverişlerde alınan komisyon üzerinden yürümektedir.

3 kişinin arasında geçen ilişkiyi paraya dönüştürme becerisidir. ürününü sunan, ürünü yayınlayan aracı ve tavsiye eden 3. kişi arasında dönen komisyon, maliyet ve kar gibi durumlardan sonuç itibariyle para kazanmaktır.Bazen çok ciddi rakamlar kazandıran bir meslek şeklidir. İnternet üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin şiddet ile incelemesi gereken bir seçenek olduğunu söylemek isteriz.

Makale yazarlığı yazarak İnternet’den para kazanmak

İnternetten para kazanma yolları içinde en kolay gibi gözüken ve her zaman kaliteli işler çıkaran kişilerin ekmeğini yiyebileceği bir iştir. Bilgiye ihtiyaç duyan İnternet kullanıcılarının arama motorlarında muhtemel arayacağı hususları tahmin edip veya belli araçlar ile bulup buna göre içerikler hazırlayarak, website sahiplerine satmaktan geçiyor.

web site sahipleri sitelerini güncellemek ile mükellefler aksi halde google amca sitenin popülerliğinin fişini çeker ve kar elde amacı güden siteler büyük ihtimalle bu duruma razı gelmeyecektir. Makale yazarları bu durumda devreye girer ve siteleri güncelleyerek yeni kullanıcıların web sitelerine girmesini sağlarlar. makaleleri hazır olarak veye istek üzerine yazan yazarlar aylık 2-3 bin gibi rakamları yazarak kazanabilirler. Tabi yazılan içerikler doğru, okunabilir ve kaliteli olması bu işi uzun süre yapmak isteyenler için olmazsa olmaz. Bol bol kitap okuyup webmaster siteleri veya makale satış sitelerinde yazdığı yazılara rahatlıkla müşteri bulabilirler.

Adsense ile İnternet Üzerinden para kazanmak

Adsense google’nin kullanmış olduğu güzel bir para kazanma yöntemidir. web site sahipleri sitelerine gelen kullanıcılara reklamlar gösterir ve kullanıcıların bu reklamlara tıklaması sonucu gelirler elde ederler. Adsense ek gelir kapısı olacağı gibi Tüm performansınızı bu işe vererek geçiminizi sağlayacağınız bir gelir kapısı da olabilir.

Adsense ile alakalı sitemiz içinde içerikler bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için site içi arama yapmanızı öneririz.

Yukarıda yazdığımız işleri internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz, bu yazdığımız işler güvenirliği ispatlanmış binlerce kişinin ek işi değil geçim kaynağı haline gelmiştir. İşleri detaylarına inip kullanıcıyı yormak istemedik, keza sitemizde bu yazdığımız İnternetten para kazanma yolları sitemiz içinde detaylandırılarak bir çoğu açıklanmıştır, veya açıklanma sırası beklemektedir. Zaten Bir çoğunu nasıl yapacağınızı sadece başlıklarını inceleyerek tahmin edebilirsiniz.

Adsense hesapları satarak

web sitesi işlerine yeni başlayan kişilerin en çok zorlandıkları şeylerin başında adsense hesapları gelir. Belli bir uzmanlık isteyen bu işte maalesef bazı kişiler adsense hesapları alamazlar veya sitelerini onaylatmayı başaramazlar. Konusunda uzman kişiler destek sağlayarak ya web sitelerine onay almalarına yardımcı olarak gelir elde edilebilir.

Domain alıp satmak

kısaca domain internet sitelerinin isimleridir. Yıllık olarak güncellenebilir. Dilenirse 10 yıllık olarak süresi uzatılabilir. Bazı alan adları vardır ki milyonlarca liraya satılabilir. Bir şirketin marka ismi veya jenerik çok aranan bir kelime olabilir. örneğin haber sitesi açmak isteyen büyük bir firma haber kelimesinde yukarı çıkmak ve daha kolay bulunabilirliği olması için bu alandaki domainlere çok büyük meblağlar verebilir. Domain avcıları ve alıcıları bu tarz jenerik alan adlarını ellerinde tutarlar ve yeterince iyi bir teklif geldiğinde çok büyük karlara satabilirler.

Fakat bu işten para kazanmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir hele ki jenerik Alan adlarını yakalamak veya ele geçirmek çok zor iken. Yinede bir kaç büyük iş yaparak harika gelirler elde edilebilir. Başlangıçta jenerik olmayan ve para etme ihtimali olan alan adlarını kayıt ederek bu ticarete başlayabilirsiniz. Fakat para etmeyecek alan adlarına sermaye aktar mamaya dikkat edin.

Kullanılmayan ve çok iyi paralara gideceğini düşündüğünüz alan adlarını barcoder yöntemi ile satın alıp, bir kaç yıl beklettikten sonra büyük karlar ile satmanız da mümkün olabilir.

Youtube videoları çekerek para kazanılabilir

youtube ye video yükleyip, videoların izlenme oranına göre para kazandırdığını bilmeyen yoktur sanırım. Türkiye’de bu işi çok iyi yapıp çok da güzel paralar kazanan kişiler var ki şöyle bazı kullanıcılar attıkları video başı 5 asgari ücret kadar gelir elde ettiği de bilinmektedir. Hal böyle olunca bu kadar yüksek meblağ para kazanan kişiler örnek gösterilerek bir sektör haline gelmiştir.

youtube videoları çekip para kazanmak için telif haklarına zarar vermeyen, kullanıcıların dikkatini çeken seçenekleri tercih etmenizde yarar var. keza Youtube’ye gelen şikayetler yönünde firma sistemi kapatabilir.

Alım satım yaparak para kazanma

İnternetten para kazanma yolları içinde en sevdiğim iş alım satım yaparak kazanma şeklidir. Çünkü işin içinde gerçek manada bir ticaret ve kabiliyet isteyen bir durum söz konusudur. İnternet Üzerinden milyonlarca ürünü sahiplerine ulaşarak alıp, Satım işinden gelir elde etmek mümkün.

ister sıfır ürün satışı yapın, isterseniz 2. el ürün alım satımı yapın ticaret her zaman işini iyi yapanlar için karlı olan yöntem olacaktır.

Telif Hakkı satışı

Ülkemizde bu iş kolay olmayacaktır çünkü telif haklarına çok fazla saygı yok. Çokça emek harcanıp yapılan filmler, diziler, kitaplar, resimler İnternet Üzerinde Ücretsiz olarak dolaşıyor yinede Temiz olarak almak isteyenler çıkar diye.. Dijitalleşmiş olan kitap, resim ve Telif haklarını satın aldığınız ürünlerin satışlarını gerçekleştirebilirsiniz. Telif haklarının satışı aynı zamanda güzel bir pasif gelir kaynağıdır. Fakat sermaye koymanız gerekiyor. Eğer Sermayeniz yok ise Satış ortaklığı yöntemi ile telif hakkı pazarlayabilirsiniz.

Özellikle dijital kitap satışı konusunda telif hakkı pazarlaması internetten para kazanma yolları içinde en kolayı olacağını düşünüyoruz.

Web sitesi alıp geliştirip satmak

Web sitesi alıp, satma oldukça bilgi gerektiren bir iştir. İnternetten gelir elde edilebilecek bir yöntem olmuş olsa da bu iş için sermayeden daha fazla birikiminiz olması gerekiyor.  Potansiyeli olan bir web sitesi satışa çıktığında onun gelirini artırıp alınan fiyatın çok daha üstüne satışının yapılması mümkündür.

pinterest ile gelir elde etmek

Bir web sitesi oluşturup, pinterest ile gelir elde etmek mümkün. Görsel ağırlıklı bir web sitesi oluşturup belli bir zaman aralığı ile pinterest’e pinleme işlemi yapıp zamanla ciddi hit kaynağı oluşturulabilir. Fakat burada daha çok gelir elde etmek istiyorsanız, ingilizce veya Almanca dil üzerine bir web sitesi oluşturmanız gerekiyor. Çünkü Türkçe websiteleri reklam gelirleri Yabancı sitelerine oranla %95 daha düşük gelir elde ederler.

online Eğitim videoları hazırlayarak satmak

Herhalde internetten gelir etme yöntemleri içinde en zevkli ve faydalısı bu yöntem olacaktır. Eğer belli bir konuda insanlara bilgi aktarımı yapabilecek kadar bilgiye sahipseniz, İnsanlar sizden bilgiyi satın alabilir. Birebir canlı olarak eğitim verebileceğiniz gibi, hazırladığınız eğitimleri udemy sitesine kayıt edip pazarlayabilirsiniz. Yaptığınız içerik insanlara ne kadar çok faydalı olursa daha çok reklam edilecek ve daha çok kazanacaksınız. 

Sonuç:

İnternet üzerinden gelir elde edebileceğiniz 20 birbirinden farklı, kanıtlanabilir ve insanların bu yönde gelir elde ettiği işlemlerden bahsettik. Daha fazla başlık içerik ve bu konuda merakınız var ise konu altından yorum yazarak soru sormaktan çekinmeyiniz. Unutmayın iyi fikir için yorumlarınız değerlidir.

Yazı zamanla güncellenecektir.