Kapat

Oto yıkama dükkanı açmak

Anasayfa Bayilik Oto yıkama dükkanı açmak
Oto yıkama dükkanı açmak

Ülkemizde her geçen gün artan araç sayısı ile beraber oto yıkama dükkanı açmak isteyenlerin sayısında da ciddi bir artış yaşanmaktadır. Özellikle getirisi son derece fazla olan bu sektöre girmek için gerekli olan her şeyi bu yazımızda siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.

Oto yıkama dükkanı açmak için nasıl bir yol haritası çizmelisiniz?

Öncelikle dikkat etmeniz gereken konuların başında bu sektörü yakından bilmek gelmektedir. Getirisi çok fazla olan bu sektörde yer tutunmak için müşteri memnuniyetinin son derece önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Müşterinizi memnun ettiğiniz sürece sürekliliği bulunan bu sektörde ciddi bir marka haline gelme fırsatını yakalamış olursunuz. Sırada bir oto yıkama dükkanının bile bugün ciddi bir kar marjı bırakması bu alana olan rağbetin giderek artmasını sağlamaktadır. Bu yüzden sizlerde sıradan bir oto yıkama dükkanı açmak yerine daha çok masraf yaparak son derece seçkin müşterilerinizin olduğu bir oto yıkama dükkanına sahip olmak istiyorsanız, ciddi bir yatırım yapmanız gerekecektir.

İşletmenizi açmadan önce iyi bir alan araştırması yapmayı sizlere öneriyoruz. Çünkü gelişen teknoloji ile beraber oto yıkama sektöründe de ciddi yenilikler karşımıza çıkmaktadır. Özellikle standart oto yıkamaların birçoğunda bulunmayan buharla yıkama ve benzeri birçok makinenin ortaya çıkması müşterilerin bu alanlara yönelmesine neden olmaktadır. Bu yüzden açmak istediğiniz oto yıkama dükkanından önce diğer oto yıkamaları gezerek ellerinde bulunan makineler hakkında bilgi almak son derece önemli bir detay olacaktır.

Bu da ilginizi çekebilir  oto yıkama işi yaparak para kazanmak

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de, açmak istediğiniz işletmenin işlek yerde olduğuna özen gösterin. AVM otoparklarında bulunan oto yıkamalar son zamanlarda en çok tercih edilen oto yıkama dükkanları arasında gelmektedir. Özellikle de AVM’ye alışveriş veya gezmeye gelen müşterilerin son derece fazla vaktinin olması bu alanlarda bulunan oto yıkamaların detaylı bir şekilde araçlarını yıkatmasına imkan vermektedir. Sizde oto yıkama dükkanın açmak için bir AVM’nin otoparkında kendinize yer bulabilirsiniz ciddi bir gelir kapınızın olmasını sağlayabilirsiniz.

AVM dışında açacağınız oto yıkama dükkanını yerini belirlerken müşteri potansiyelinizin durumunu iyi bir şekilde değerlendirin. Özellikle oto yıkmaya gelen müşterilerin genellikle orta seviye sınıfının biraz üstünde bulunan insanlar olduğunu düşündüğümüz zaman mahalle arası yerine daha yoğun bir bölgeye açmaya özen gösteriniz. Ve açmak istediğiniz bölgede bulunan diğer firmaların çalışma prensipleri hakkında detaylı bilgi almaya özen gösteriniz. Çünkü bu alanda rakiplerinizin müşterilerine ne gibi hizmetler sunduğu hakkında bilgi sahibi olmanız sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bu da ilginizi çekebilir  Hacıalioğlu çiğ köfte bayilik şartları hakkında bilgi

Müşterilerinizi rahat ettirin

Bir AVM’nin otoparkında oto yıkama şansını bulamamış iseniz dikkat etmeniz gereken bir diğer konu müşterilerinizin işletmenize geldiği zaman rahat etmesini sağlayacak olan ortam oluşturun. Müşteri aracının yıkanmasını beklerken onlara hizmet konusunda bonkör olmanız müşterinin artık sizin devamlı müşteriniz olmasına katkı sağlayacaktır. Bokörlükten kastımız ise çay ve kahve gibi konularda onları tatmin edici bir şekilde karşılayın ve araçlarını beklerken sıkıcı bir ortam oluşmamasına gayret gösterin.

Oto yıkama açmak için ne kadar bütçe gerekli?

Öncelikle bu konuda açmak istediğiniz dükkana göre bir fiyat çıkartmak daha mantıklı olacaktır. 20 Bin TL’ye de oto yıkama dükkanı açılır, 200 Bin TL’ye de oto yıkama dükkanı açılır. Bu yüzden bu tamamen sizin bütçenize göre oluşacak olan bir durum olduğundan dolayı bu detayı sizin belirlemeniz son derece önemlidir. Almak istediğiniz ekipmanların fiyat araştırmasını yaptıktan hemen maliyet tablosunu çıkartarak ne kadar bir maliyet ile dükkan açabilirsiniz bunu öğrenme şansını bulmuş olacaksınız.

Bu da ilginizi çekebilir  Turkcell Bayilik şartları Hakkında bilgi

Ancak orta seviye bir oto yıkama açmak için ortalama ihtiyacınız olan sermayenin 50 Bin TL civarında bir rakam olduğunu belirtmek istiyoruz. Sermaye konusunda sıkıntı çeken biriyseniz devletin sizlere burada sunmuş olduğu devlet destekli kredi türlerinden veya 0 faizli kredi türlerinden hizmet alarak dükkanınızı açma fırsatını yakalamış olursunuz. oto yıkama dükkanı açmak için yukarda bahsetmiş olduğumuz detaylara bakarak sizlerde bu konuda hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulma fırsatını bulmuş olacaksınız. Aklınıza takılan soruların cevaplarını gidermek için makalemizin altında bulunan yorumlar kısmına sorularınızı yazarak sizlere en kısa süre içerisinde dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

 

 

Bir önceki içeriğimiz olanOrganik ürün dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Organik ürün dükkanı açma maaliyeti, Organik ürün dükkanı açmak ve Organik ürün dükkanı açmak için neler gerekli hakkında genel bilgiler verilmektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir