Kurumsal Market Bayiliği veren Firmalar

tarafından
1476
Kurumsal Market Bayiliği veren Firmalar

Marketler sanıldığı kadar sermaye istemeyen, işinizi takip etmeniz halinde rahatlıkla geçiminizi sağlayabileceğiniz  ucu açık bir sektördür ve  çok hızlı büyüyüp, çok hızlı bir şekilde iflas edilebilir. Bu işe girmeden önce bu iş hakkında tecrübeniz yoksa bir kez daha şapkanızı önünüze koyarak iyi düşünmenizi öneririz. Kar marjına göre fazla sermaye istemez ama ; bilgi ve tecrübe isteyen bir sektördür.

Market sektörü içinde kurumsal bayilik veren çok fazla market yoktur. En büyük sebebi marketler dekorasyon gibi çok önemli giderlerini aştıklarında hızlı bir şekilde gelir elde etmeye başlayabilir. Ayrıca kurumsallığı ve belirli bir şirket marka gücünü yakalayan firmalar stok ve dekorasyon gibi büyük sermaye gerektiren aşamayı uzun vadelere yayabilen bir ödeme sistemi ile aşabilirler. Bu sebeple bayilerle uğraşmak yerine mülk sahipleri ile uğraşmayı tercih ederler.

Market bayiliği veren firmalar genellikle, daha küçük ölçekli personel yönetimi ile uğraşmak istemeyen organize kuruluşlardır. Küçük marketler daha az maliyetler ile yönetileceğinden potansiyel girişimcileri fazladır. Küçük market şubelerinde en büyük sorun marketin açık tutulacağı süredir ve bu süreyi personeller ile idare etmek çok zordur. Bir şube açmak yerine Market bayiliği vererek bu sorunu kolaylıkla çözen firmalar şube sayılarını hızlıca artırabilirler.

Bayilik almak mı kendi markamızı açmak mı?

Bu sektörde bayilik almak avantajlıdır fakat, bayilik veren marketler büyük marka ücreti isteyebilir. Yıllarca markasını büyütüp, belli konuma getiren bu markalar marketin büyüklüğüne göre 400-500 bin gibi  giriş rakamları ile sizlerden ücretler isteyebilir, açılış işlemleri ve marka bilinirliği ile hiç uğraşmadan bayilik alırım diyorsanız ve büyük bir market açmak istiyorsanız en az bu oranda sermayeler koymanız gerekiyor.

Market Bayiliği veren firmalar

Süper market bayilikleri karlı, istikrarlı ve prestijli bir iş olduğu için girişimcilerin dikkatini çekmektedir. Bayilik almak markanın gücü ile oluşan; müşteriye kolay ulaşma, güven ve katkılı tecrübeleri de satın almak anlamına gelir. Markalar bulundukları yerlere gelene kadar sanki bir bebekmiş gibi düşe kalka, yapmış oldukları hataları değerlendirip analiz ederek büyümektedirler.

Gıda sektörünün temel taşı marketler binlerce ürünün satışını yapan firmalardır. Ürün takibi, personel yönetimi ve bir çok konuda ciddi tecrübelere ihtiyaç duyulan bir sektördür. Market bayiliği veren firmalar aşağıdadır ;

Seç Market bayilik şartları

Diğer kurumsal marketlerin aksine, bayilik verme konusunda oldukça istekli olduğunu gözlemlemekteyiz. Bizim toptan marketlerinin alt markası olarak da görebileceğiniz Seç marketler sektörde uzun zamandır olan bir markadır. Toptan olarak sattığı ürünleri bayilerine hızlı bir şekilde dağıtmayı amaçladığını düşünüyoruz.

Seç market bayilerine bir takım finansal avantajlar vaad etmektedir. 35 Gün vadeli satışın yanı sıra, kredi kartı ile satış yapmaları durumunda 2 gün içinde cari hesaplarına aktarma özelliği bulunuyor. Ayrıca Çok fazla market bayiliği veren firmalarda bulunmayan Kapalı devre kredi kartı olan “Bizim Profesyonel Kart ” ile taksitli alışveriş yapma imkanı sunulmaktadır.

Ekomini Bayilik şartları

Ekomini franchise yapısı olan, kurumsal marketler içindedir. Ekomini marketler gece geç saatlere kadar açık kalabilen, kendine has müşterileri olan bir kuruluştur. Tekel ve Alkol satışı yaptığı için bu alanda hizmet veren bir çok kuruluş bu firmanın bayiliğini almayı düşünmektedir.

Ekomini marketler Genel olarak müşterilerine sunmuş oldukları hizmetler Gıda, atıştırmalık, süt ürünleri, şarküteri ürünleri, gazlı-gazsız tüm içecek çeşitleri, alkollü içecek çeşitleri, temizlik ve kişisel bakım ürünleri ile hemen hemen  perakende market işletmelerinden istenilen Tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılayan şubeler; mahalle içlerindeki küçük bakkal işletmelerinin öncüleri içerindedir. Firmadan bayilik almak isteyenler için hazırladığımız içeriğe iyifikir.gen.tr/ekomini-market-bayilik-sartlari isimli bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz.

Market Bayiliği vermeyen firmalar

Süpermarket dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen zincir marketler, Bim, A101 ve ŞOK olmaktadır. Bu markalar yaptıkları kurumsal marka yatırımları sayesinde Türkiye’nin neresine şube açarsalar açsınlar iş yapar durumdadır. Peki bu markalar bayilik alıyor mu? Üzülerek belirmek isteriz ki bu markalar son yıllarda bayilik almak yerine kendi şubelerini açmayı tercih etmektedir. İnternet üzerinde Bim bayilik veriyor mu gibi arayışlara geçebilirsiniz, Hatta yanlış ve yanıltıcı onlarca içeriği okuduktan sonra firma ile iletişime geçtiğiniz zaman firmanın bayilik vermediğini öğrendiğinizde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Aşağıda yazdığımız marketler kendilerine has markaları ve kurumsal kimlikleri ile Ülke genelinde bilinen markalardır ve şimdilik bayilik vermemektedirler. Yinede bu yönde ciddi bir eğiliminiz var ise bu markaların birebir kendi resmi adresleri üzerinden bilgi almanızı öneriyoruz. Bu marketlerin potansiyellerinden faydalanıp bir nema elde etmek isteyen girişimcilerin varsa dükkanlarını bu marketlere kiralık önererek gelir elde etmeleri mümkündür. Kira geliri bir işletme işletir gibi koyulan sermayeye oranla yüksek bir gelir olmasa da pasif gelir yöntemleri içinde en fazla kullanılan yöntemdir.

  • BİM
  • A101
  • ŞOK
  • MİGROS
  • HAKMAR

Şok market Bayilik

Şok market 1995 yılından beri hizmet veren bir markadır. Geçmiş yıllarda bayilik alıyor olmuş olsa da 2015 yılında almış olduğu karar ile artık bayilik taleplerini geri çevirmektedir. Kendi kurmuş olduğu şubeler ile vermiş oldukları hizmetlere devam etmektedirler.

Bim Bayilik

Bim Türkiye geneli hizmet veren ve yaklaşık 7000 şube sayısı ile devasa bütçeler ile yönetilen kurumsal bir markettir. Her ilde, hatta her ilçede şubesi bulunabilmektedir. Bim farklı konsepte iki farklı marka ile girişimine devam etmektedir. 700’e yakın şubesi ile hizmet veren File marketlerde Bim marketin iştirakidir. Bim bayilik konusunda gelen talepleri artık olumlu yanıtlamıyor. Fakat bu market hissesini alarak veya 400MT üzeri kiralık bir dükkan sahibi iseniz bu marketlere yerlerinizi önerebilirsiniz.

A101 Bayilik

A101 marketleri son yıllarda çok hızlı olarak büyüyen, Aydın Holding yani Turgut Aydın yatırımıdır. Ülke üzerinde bilinen bir çok marka bu holding tarafından yönetilmektedir. Aydın örme, A101, Engilish home,Pizza pizza ve salon burger gibi bir çok marka ile büyülen holding A101 Marketler için herhangi bayilik taleplerini kabul etmiyor. Yine Bim marketler için önerdiğimiz. İyi bir araştırma neticesinde eğer doğru karar olarak görürseniz Hisse yatırımı veya daha garanti kiralık dükkan önerisinde bulunarak A101 Market ile çalışma yapabilirsiniz.

Migros Bayilik

Migros Kendine has fiyat ve ürün politikası ile hizmet veren en eski kurumsal marketler içindedir. Ticarete Kamyon kasalarında başlanıp bugün binlerce mağazaya sahip olan marka Bayilik alımı yapmamaktadır. Market bayiliği veren firmalar listesinde bayilik kabul eden bir firma olması bir çok kişi tarafından arzu edilse de maalesef Migros bayilik vermemektedir.

Hakmar Bayilik

Hakmar Bayilik vermeyip kendi politikaları doğrultusunda yönetilen bir marka haline gelmiştir. Yine bu marka için kendi sitesi üzerinden kiralık mağaza bildirimi yaparak mağazanın yatırım fikirlerini sizin dükkanınız üzerine kurmasını sağlayabilirsiniz. (0850) 755 58 58 numaralı kurumsal iletişim numarasına Hakmar bayilik ve diğer sorularınızı sorabilirsiniz.

UCZ Bayilik

Market bayiliği veren firmalar arayışında olan kişilerin sıklıkla karşılaştığı, bayilik verdiği sanılan bir markadır. UCZ Yıldız holding’e bağlı bir kurum olarak. Bizim Toptan marketleri bünyesinde yönetilen bir market zinciridir. Bakkaldan hallice hizmet vermektedir. Yıldız holding bir kaç yıldır yürüttüğü politika gereği bu markayı yavaş yavaş piyasadan silip, yerine ŞOK Mini market şeklinde ticarete devam ettirmiştir. Büyük ölçüde piyasadan silinen market uzun süredir yeni bayilik almamaktadır. Gıda sektöründe birden fazla marka ile hizmet veren Yıldız Grup İle çalışmak isteyenler Seç marketin bayilik sistemini inceleyebilir.