Rent a Car Açmak

tarafından
1304
Rent a Car Açmak

Rent a car firmaları bünyesinde birbirinden farklı taşıtları bulunduran ve insanların günlük, haftalık ya da aylık olarak kiralayabildikleri, firmaların yıllık bazda kiralama yapabildikleri bir işletmedir. Filo şeklinde yer alan araçların yanı sıra sadece lüks için yüksek segment içerisinde yer alan araçların da kiralama işlemleri bu işletmelerden yapılabilir. Rent a car açmak için gerekli olan koşulları yerine getirmek ve bu işten kar sağlayabilmek için gereken adımları atmak önemlidir.

Rent a Car Açmak için Gerekenler Nelerdir?

En az 80 metrekare bir alana sahip olma, detaylı bir şekilde hazırlanmış iş yeri krokisi bulundurma, işletmenin etrafında yanıcı veya patlayıcı maddeleri bulundurmama, LPG olan araçları bulundurmama gibi seçenekler rent a car firması açmak için gerekli olan koşullardır.

Rent a car açıp gelir elde edebilmek için minimum 2 aracı borçsuz almak gerekiyor, fakat biraz daha riske girip 2 araç parasını peşinat göstererek 5 ve üzeri araç alarak çok daha fazla gelir elde edilebilir. Bu işte daha çok gelir elde edebilmek için ne kadar çok araç alınabilirse o kadar çok kar elde edilir. Kredi borcu olmadan araç almak tabi ki daha avantajlı

Rent a Car İşinden Nasıl Para Kazanılır?

Rent a car işini açtıktan sonra hizmetin tanıtımını yapan broşürler dağıtmak ve arabaları orta ve yüksek segmentte satın almak oldukça önemlidir. Para kazanımı için uygulanan fiyatlandırma işlemi ortalamanın çok üstünde olmamalı ve müşteri işletmeye çekilmelidir.

Rent a Car İşi Karlı mıdır?

Rent a car işi açmak arabaların satın alımı esnasında oldukça yüksek bir maliyete sebep olsa da birçok insanın araba kiraladığı düşünüldüğü zaman yapılan sermaye ödemesinin kısa bir sürede geri dönüşünü ve yüksek oranda kar elde etmeyi sağlar. Bu sebeple rent a car açma işi oldukça karlı bir iştir.

Araç fiyatlarının artışı sektörü etkiledi

2017 yılından beri gerek vergi gerekse dolardaki aşırı artışlar sebebi ile araç fiyatları aşırı derecede artış gösterdi. 5 araçlık küçük bir araç kiralama filosu oluşturmak için bile neredeyse 500 bin sermaye gerekmektedir. Tabi yapılan yatırımın maliyetine göre araçların günlük kiralama fiyatları da artacağından yapılan yatırımın tam tersine iş kapasitesi düşmektedir.

Rent a car açmak için yeteri kadar sermayesi olmayanlar, dükkan açmak için kredi seçenekleri isimli içeriğimizi okuyabilir. Mevcut bir işletmeniz var ve işleri büyütmek için fazladan sermayeye ihtiyacınız varsa ve esnaf sanatkarlar odasına üye iseniz esnaf kefalet kredisi detaylarını incelemenizi öneriyoruz.