Kapat

Taner Aksoy Gizli Girişimci Sahibinden.com sahibi ve Kurucusu

Anasayfa
Başarı Hikayeleri Taner Aksoy Gizli Girişimci Sahibinden.com sahibi ve Kurucusu
sahibinden kurucusu

 Başarı hikayeleri içinde sizlere pekte adını duymadığınız fakat Türkiye’de ticaretin ciddi olarak döndüğü sahibinden.com sitesinin sahibi ve kurucusu Taner Aksoy dan hakkında bilgi vereceğiz.  Türkiye’nin en büyük ilan portalı konumunda ki sitenin sahibi ve  girişimci olarak incelenmesi gereken bir çok kişi için gizli kahraman olan  bahsedeceğiz.

Taner Aksoy Florida Metropolitan University 1992 mezunudur. Amerika’da eğitim gören Aksoy Türkiye’ye kesin dönüş yaptığında İnternet üzerine bir ilan sisteminin olmadığı açını fark etti. Özellikle Amerika da bu denli yoğun olan İnternet Kullanımının Türkiye de de aynı şekilde yoğun olacağının potansiyelini gördü ve 2000 eylül ayında Sahibinden.com’u kurdu.

Şuan hala Aksoy grup bünyesinde hizmet veren sahibinden.com emlak’dan otomotive , evcil hayvana hatta ikinci el bilyeleri bile satabileceğiniz aylık 26 milyon aktif ziyaretçinin kullandığı bir sistemin kurucusu olup da bu kadar az gündeme gelmesi; Taner Aksoy’un Yaşantısını gizlediği söylenebilir.   Aksoy Internet Ventures bünyesinde bir çok farklı İnternet oluşumuna yatırım

Yatırımın İlk Zamanları Zorluklar çekildi

Edindiğimiz bilgilere göre sahibinden.com bugünkü koşullara kolay gelmedi. Bugün milyarlarca lira ticaretin dolaştığı site ilk açıldığında sadece 2700 ilan ile yayın hayatına başladı.. Kurucusu belki de bugün ki seviyelere ulaşacağını o da tahmin edemezdi.. 2007 li yıllarda ekonomik sıkıntı yaşayan sahibinden.com yayın hayatına devam edilmesi için krediler çekildiğinin istihbaratını aldık.. Fakat Ülkemizde internetin de kullanımı artması ile ve Marka bilinirliği artan sahibinden.com çok hızlı şekilde büyüdü ve Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri..

Sahibinden.com Geliri ne kadar?

Yaklaşık 250 çalışana sahip olan site 2014 yılından sonra müthiş karlı bir fiyat politikasına girmiş ve gelirini çok iyi seviyelere artırmıştır. Normal üyeler ilan vermek isteyen kişilere yılda bir kaç ücretsiz ilan kullanmasına izin veren site, bazı kategorilerde 2. ilanı vermek istendiğinde 89TL ücret almaktadır. Fakat bu gelirinin dişe vurmayacak bir kısmıdır. Özellikle otomotiv ve Emlak sektöründe ilan vermek isteyen kullanıcılar 25 ilanlık paketlere otalama 750TL aylık ücret vermektedir. Ayrıca İlanları yukarıda gözükmesini isteyen kullanıcılar doping adı verilen ilanları yukarı çıkarmak için 350-400TL arasında ücretler veriliyor.

Eğer bir gün sahibinden.com’u satmayı düşünürse Taner Aksoy Milyar dolarlık bir satış olacağını düşünüyoruz.Türkiye’de bu denli ticaretin kalbi niteliğinde olan başka bir portal yok. Fakat 2017 yılında rekabet kurumu siteyi incelemeye aldığını bildirdi umarız o sebeple cezalar yemez.

Bir önceki içeriğimiz olan10 yıl önce işe başlayan ev hanımı bugün ayda 65 bin kazanıyor başlıklı güncel makalemizde antalya başarı hikayesi, başarılı girişimcilik hikayesi ve hayvancılık başarı hikayesi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Taner Aksoy Gizli Girişimci Sahibinden.com sahibi ve Kurucusu” üzerine 3 yorum

  1. Akif says:
  2. sahibinden.com sahibi says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar