Kapat

Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı

Anasayfa
Başarı Hikayeleri Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı

 

Nevzat aydın başarı hikayesi; Geçtiğimiz yıllarda Bildiğiniz üzere  Türkiye’nin en büyük online gıda satışı yapan firmalarından olan yemek sepeti çok ciddi bir rakama satılmıştı, Peki yemek sepetinin bu başarısının sırrı nedir?

Nevzat Aydın Kimdir?

Boğaz içi üniversitesi Bilgisayar Mühendistliği bölümenden mezun olan genç girişimci Nevzat Aydın 2015 yılında Nevzat Aydın yönetimindeki Yemeksepeti.com, Türkiye internet tarihinin o güne kadarki en yüksek değerlemesi olan 589 milyon dolar karşılığında dünyanın en büyük online yemek sipariş platform Delivery Hero bünyesine katıldı.  Türkiye’deki girişimciliğe olan katkılarından ötürü ABD Başkanı Barack Obama tarafından 2010 yılında düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’ne çağrılan dünya çapındaki 150 girişimciden biri oldu. Aydın aynı zamanda 2010-2012 tarihleri arası Dragon’s Den programındaki yatırımcı/jürilerden biri olarak yer almıştır.  2013 ve 2015 yıllarında Fortune dergisinin 40 Yaş Altı 40 Listesi’nde birinci seçildi. Türkiye devlet okullarında okuyup herhangi bir Holding soy ismini taşımayarak.. Kredisiz Devlet memuru ailelerini çocuklarının bir araya gelerek ABD başkanının bizati tanışmak istediği bir girişimcidir.

 27 Milyon Doları 114 Personele Bıraktı!!

Yemek sepetinin satışından elde edilen rakamın ciddi bir kısmını “Ortada bir başarı varsa bunu hep beraber gerçekleştirdik ve başarı paylaşılınca kesinlikle daha güzel”  firmayı beraber büyüttükleri 114 personel ile paylaşan Nevzat aydın 27 Milyon dolar gibi ciddi bir rakamı personel’e vefa borcu bilerek paylaştı.. Yeni girişimcileri ciddi anlamda destekleyen Yemek sepeti CEO su olarak halen bulunduğu göreve devam eden Nevzat Aydını bu ince düşüncesinden dolayı iyi fikir ailesi olarak Tebrik ediyoruz..

Yemeksepeti 4 Arkadaşın kurduğu örnek yatırım

 2000 li yıllarda başlayan yemeksepeti serüvenine ilk açtığı zamanlarda Türkiye şartlarında internet çok fazla yaygınlaşmamış, internete döktüğü 80 bin USD ‘in çöpe gideceğini düşünen yakınları Sen salakmısın? geri zekalımısın gibi aşağılayıcı yaklaşımları da olmuş olsa Nevzat Aydın ve ekibi yemek sepetinde Türkiye’nin en büyük internet satışını gerçekleştirmiştir. İyi fikir ailesi olarak, sizlerinde girişimlerinizden korkmamanız onu insanlara açmaktan çekinmemeniz gerektiğini çok açık belirtmek isteriz.

Kaynak Vikipedi

Bir önceki içeriğimiz olan asgari ücretten 400 Personel çalıştıran Genç girişimci Nusret başlıklı güncel makalemizde nusret başarı hikayesi, Nusret girişimci ve Nusret gökçe hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Nevzat Aydın 80.000USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı” üzerine 1 yorum

  1. Sefer says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar