Kapat

Büfe Açmak

Anasayfa
iş fikirleri Büfe Açmak

Genellikle otobüs duraklarında, vapur iskelelerinin girişlerinde, tarihi semtlerin sokak aralarında görmeye alışık olduğumuz büfeler, günden güne yayılan zincir marketlerin gücü karşında ayakta durmak için kendilerine yenilik katıyor. Peki, büfe açmak doğru bir yatırım mı bunu araştırdık.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Büfe işletmeciliğinden para kazanmak tamamen büfenin bulunduğu semt ve bulundurduğu çeşit zenginliği ile alakalıdır. Bir otobüs durağında var olan büfe erken saatte çalışmaya başlar, gazete satmaktan ibaret olmayıp simit, poğaça gibi ayaküstü kahvaltılık gıdalar satar, bunların yanına meyve suyu eklerse ve otobüs biletleri, içme suyu, sakız, şekerleme, çikolata gibi ürünleri satışa sunarsa para kazanır. Üstelik konumu gereği oldukça iyi para kazanır.bufe-acmak Büfe Açmak

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Bu iş için gereken öncelikle iyi bir semt ve doğru konumdur. Eğer büfe açmak için bir girişim söz konusu ise öncelikle analiz yapılmalıdır. Açılmak istenen semtte başka büfeler var mı? Bu büfelerin birbirine uzaklığı ne mesafede? Satılan ürünler neler? Gibi detaylı bir analiz yapılmalı ve buna göre adım atılmalıdır.

Bu İş Karlı mıdır?

Büfe açmak fikri birçok insanın daha önce düşündüğü bir iş girişimidir. Bu girişimden zarar ederek ayrılan girişimciler de söz konusudur. Eğer bu iş karlı bir iş haline getirmek istenirse araştırmaları iyi yapılmalıdır. Doğru semt, doğru konum, doğru satış ürünleri iyi belirlenmeli ve bu doğrultuda başlanmalıdır. Bu şekilde büfe açmak gayet karlı bir iş olacaktır.

Bir önceki içeriğimiz olanDamacana su satış işi açmak başlıklı güncel makalemizde damacana bayiliği, damacana satış işi yapmak ve damacana satışı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar