Okul Kantin ihalesine girmek

tarafından
1484
Okul Kantin ihalesine girmek

girişimcilerin yeni gözdesi Okul Kantin ihalesine girmek  peki işleteceğiniz okul kantini para kazanır mı? detayları ile inceleyelim.

Hangi Okulların Kantinleri ihaleye girilir

Bu alanda ihale ile kantin  işletmeciliği alınacak bir çok okul türü bulunmaktadır. İlk okullar, liseler, yüksek okullar, üniversiteler, meslek eğitim merkezleri ve İş kur gibi kantin işletmeciliğini alabileceğiniz bir çok kurum bulunmaktadır. Bunların yanında Hastane kantinleri ve Kurum kantinleri ihaleler ile hizmet vermektedir. okul kantin ihale evrakları genellikle aşağıdaki evraklar istenilmektedir, ilgili kurum müdürlükleri fazla veya eksik evrak talebinde bulunabilirler, katılacağınız kurumdan gerekli evrak listesini talep edebilirsiniz.

Kantin ihalelerine katılan kişilerden istenilen özellikler

T.C vatandaşı olmak
Yüz kızartıcı suçtan hüküm giymemek
Başka kantin işletiyor olmamak
ihalesine katıldığı okulun servis taşımacılğını yapmamak
ihaleye bizzat katılmak (Vekaleten katılım yapılmaz)
ihaleye katılım tarihinden itibaren 61 yışından gün almamış olmak ve şirket, dernek, vakıf ve birlikler ihaleye katılamazlar!

Kantin İhalesine komisyonlarının istedikleri evraklar

ikametgah senedi ( muhtardan ve nüfus müdürlüklerinden)
Nufus cüzdan fotofopisi ve ihale esnasında aslı
Adli sicil ve Arşiv kaydı (yüz kızartıcı suçlara bakılması için)
Başka kantin çalıştırmadağına dair yazı (İ.K.E.O’dan alınır.)
İhaleden men yasağı almadığına dair belge
mesleki yeterlilik belgesi almak konu ile alakalı yazımızı incelemek için kantin işletmeciliği ustalık belgesi alma konumuzu inceleyebilirsiniz.
ihalesi yapılan okulun servis taşımacılığı yapmadığına dir yazı ( okul müdürlüklerinden alınır)

şartname alındı dekontları
muhammen bedelin 9 aylık tutarının %3 ila % 30unu geçmeyecek şekilde geçici teminatı yatırdığına dair dekont. 28886 sayılı devlet ihale kanunun 26. maddesine belirtilen geçici teminat kanunu geçerli olur.

okul kantini işletmek karlı mı

işinizi severek yapmanız ve kaliteli hizmet vermeniz halinde bir aileyi rahatlıkla geçindirebilecek kadar para kazanabilirsiniz. özellikle lise ve üzeri eğitim kurumlarının kantinlerinin işletmeciğini almanız durumunda sıcak çay gibi kar marjı yüksek ürünlerin fazla satılması ile sermayeye oranla ciddi kar marjı kazanabilirsiniz. Ortalama bir kantin işi yapan işletmeler 5 bin ila 10 bin arasında gelir elde edebilmektedir. Bu kar marjı okul potansiyeli ve işletmecilik kapasitesi ile alakalıdır.

Eğer hala hangi işi yapacağınıza karar vermediyseniz iş fikirleri kategorisine girip kendinize uygun iş seçeneklerini inceleyebilirsiniz. İllede dükkan açmak istiyorum diyorsanız iyi fikir sizin için onlarca içerik hazırladı sitemiz arama butonunu kullanarak içeriklere ulaşabilirsiniz.