Kapat

Dükkan Açmak isteyenlere Basit öneriler

Anasayfa
Girişimcilik Dükkan Açmak isteyenlere Basit öneriler
dükkan açmak isteyenlere öneriler

Dükkan açmak isteyenlere çok etkili öneriler sunan yazımızda; dükkan açmak istiyorum ne açayım? gibi basit sorular ile bu işe başlanmayacağını ve gerçekçi bilgiler verileceğinden hiç şüpheniz olmasın!

Ülkemizde maaşlı olarak çalışmayıp, sabit gelirler elde etmek isteyen kişilerin uğrak adresidir iyi fikir tarzı siteler.  Kendilerine yeni bir gelir kapısı, hayatlarını rahat idame edebilecekleri yeni işler araştırma yaparlar.  dükkan açmak istiyorum ne açayım? gibi basit sorular ile bu işe başlanmayacağını biraz gerçekçi bilgilere ihtiyacınız olabilir.

dükkan açmak istiyorum sizce hangi işi yapmak kazançlı olur gibi aramalar yapıyorsanız bu konu tamda size göre, genellik ile insanlarımız, cadde de geçtikleri bir dükkan işliyor ise bu işi yapayım veya onu açmaya gözleri kesmiyor ise internet üzerinden  dükkan olarak ne açabilirim şeklinde arayışlara girmektedirler. Bu şekilde bir arayış içindeyseniz, değerli vaktinizi boşa harcamayın yaşınız kaç olursa olsun gidin bir işyerine çırak olarak çalışın, En azından değerli vaktinizi boşa harcamamış hemde üç beş bir şeyler maddi olarak kazanmış olursunuz. Kim bilir belki bir kaç sene sonra o işi öğrenmiş bir altın bilezik meslek sahibi olmuş olursunuz!

iş yeri açmak sanıldığı gibi kolay bir iş değil, devamlılık, bilgi beceri ve en önemlisi sermaye gerektirir. Bu yazdıklarımızdan herhangi biri eksik olsa iş yeri doğası gereği kar amacı ile kurulduğundan o doğayı yakalayamaz para kazanamazsınız. en Basit örnek; Bir İnternet Cafe açtınız, Sermayeniz var işin başında duruyorsunuz, fakat teknolojik bilginiz yok. Gerekli müdehale zamanında yapamayacağınız için zarar edersiniz. Paranız yoksa gerekli gereçleri alamazsınız; Paranız var bir işten anlayan personel çalıştırdınız ve muhtemelen nitelikli personel maaşları fazla olduğu için açtığınız internet cafe kar edemedi yine sınıfta kalındı.. Gördüğünüz gibi mükkemmel doğal bir düzenek var biri eksik olunca bomba patlıyor. Açacağınız iş yerinde karlılığı bozmadan uzun süre bu işi götürebilir miyim diye ciddi araştırmalar yapmalısınız. Karar aşamasında Yukarıda söylediğimiz vasıfları yerine getiriyor olmanız gerekiyor.

Yeni dükkan açacak olanlara öneriler

* Yapacağınız iş hakkında bilgi sahibi olun.
* Dükkan açacağınız noktayı iyi belirleyin.
* Sermayenizin Bu işlere yetebileceği konusunda kesinliklere ulaşın.
* Para kazanmak için değil, bu işi gerçekten sevebilecek misiniz kontrol edin.
* iş yeri açmak sorumluluk ister bu sorumluluğu, taşıyabileceğiniz den emin olun.
* Açacağınız dükkan ile alakalı gerekirse 1 ay benzer bir işyerin de ücretsiz çalışın.
* Fiziki olarak bu işleri yapabileceğinizi test edin.

Kaba bir tabidir fakat Ticaret ile uğraşmış kişiler hep şunu söylemektedir. Yeni açılmış bir Dükkan, bu en ufak bir mini market dahi olmuş olsa 6 ay bir sene sanki hiç para kazanamayacak gibi kendini hazırlamalı, müşterilerin ayağını alıştırmak için belki de çok cüzzi karlar ile satışlar yapmalı hatta bazen iş yeri açma doğasına aykırı da olsa, yeni müşteriler edinebilmek için zararına satışlar gerçekleştirmelidirler.

dükkan-açmak-2 Dükkan Açmak isteyenlere Basit öneriler

dükkan açmak için ne gerekli

Emek + Sermaye ve Girişimci yani siz! Bu olguları tamamlıyorsanız biraz da riski seviyor iseniz, Dükkan açmak için gerisi hikaye, Bugün hemen dükkan açabilirsiniz.

dükkan açmak kaça mal olur

dükkan açmak maliyeti açacağınız işe göre değişmektedir, Emek ağırlıklı işlerde, çok fazla sermaye gerekmez fakat, Kuyum gibi sermaye gerektiren bir iş açacaksanız çok büyük sermayeler gerektirebilir. Bu tamamen açacağınız iş ile alakalı bir durumdur.

dükkan açmak istiyorum Hibe ve Kredi nerelerden alabilirim?

Devletimiz, yeni iş kurmak isteyen bir çok kişiye ülke ekonomisine katkı sağlaması açısından destek kredi ve Hibe krediler sunmaktadır. Bunların başında KOSGEB hibe ve Sıfır faizli kredi destekleri vardır. Ayrıca Belli bir yaşa kadar girişim oluşturan kişilerden Vergi dahi almayan devletimiz yeter ki elinizde iş görür bir projeniz olsun, biz destekleriz demektedir. Bunların yanında ticari ve bireysel krediler kullanabileceğiniz bankalar bulunmaktadır. Ben faiz ile iş yapmak istemiyorum diyorsanız, Katılım bankalarından kullanacağınız iş kredileri ile işinizi kurabilir veya büyütebilirsiniz.

dükkan açma kredisi veren bankalar

işyeri açmak için kredi alabileceğiniz bir kaç banka bulunuyor fakat, çoğu banka projeniz var alın size şu kadar para sizde işinizi yapın işinizi kurun  nasılsa açtığınız işyerin’de para kazanacaksınız olunca bize verirsiniz demiyorlar. işyeri açmak için kredi veren bankalar sizlerden geriye dönük iyi bir sicil, hatta ipotek gösterebileceğiniz gayrimenkul isteyebilir. Bir çok girişimci bu tarz teminatları gösteremediği için dükkan açmak için kredi kullanamıyor ve hayallerindeki işleri yapamıyorlar.

yeni işyeri açanlara kredi seçeneği çok fazla mümkün değil, tabi krediyi özel bankalar ve faiz kuruluşlarından bekliyorsanız. Devletimiz hibe ve hibenin yetmediği yerlerde kredi seçeneği sunuyor. Fakat gerek hibe gerekse krediyi vermek için geçerli projeler istiyor. Ve sıfırdan direk sizi patron yapma derdinde değil, işyeri kredisi alabilmek için belli sermayenizin olması ve belli prosedür ve beceriyi yakalamış olmanızı istiyor.

hal böyle olunca sizlere bununla alakalı olarak bilgiler verecek dükkan açmak kredisi için kredi seçenekleri isimli yazımıza sizleri bekliyoruz.

Bir önceki içeriğimiz olanWaffle dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Waffle dükkanı açma maliyeti, Waffle dükkanı açmak ve Waffle dükkanı açmak avm hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Dükkan Açmak isteyenlere Basit öneriler” üzerine 4 yorum

  1. Enver Taşdemir says:
  2. dükkan açmak istiyorum says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar