Kapat

Yattığı yerden Para kazandıran işler

Anasayfa
iş fikirleri Yattığı yerden Para kazandıran işler
yattığı yerden paralar kazan

Devir işini bilip işe gitmeyenleri devri. Son zamanlarda pasif gelir kaynakları elde edip. Yattığı yerden para kazanmak isteyen kişiler çok. Literatür değişiyor artık insanlar az çalışıp “kolay para” kazanmak istiyor. Bizde sizler için diğer işlere nazaran daha kolay, pasif bir şekilde yattığınız yerden para kazanabileceğiniz işlerden bahsetmek istedik.

Söyleyeceğimiz bu işler daha çok melek yatırımcıların gelir elde edebilmek için tercih ettikleri, sermaye veya zamanında ekilen ağaçların meyvesini yemek için anlatılan iş seçenekleridir. Yoksa hiç kimse bir faaliyet göstermeden yattığı yerden para kazanamaz. Kazanılacağını iddia edenler unutmasınlar bedava peynir fare kapanında olur.” Hal böyle olunca insanları yattığı yerden sadece ufak tefek sermayeler koyarak zengin edeceğiz gibi yalanlar söyleyenler çıkar. Çiflikbank buna bir örnek olabilir binlerce mağduru var. Sizde kolay yoldan para kazanmaya çalışırken birilerinin oltasına balık olup kandırılmayın.

Aşağıda yazacağımız işler insanlar tarafından denenmiş ve doğru yapıldığında garanti olarak gelir elde edebileceğiniz işlerdir. Yattığınız yerden para kazanabileceğiniz yöntemlere gelelim. Aşağıdaki gelir kapılarının bazıları sitemizde derinlemesine anlatılmış olup site içi arama sekmesini kullanarak araştırma yapabilirsiniz.

Kira gelirleri

Kira geliri derken sadece basit ev kiralamasından zannetmeyin. Kullanmadığınız eşyayı, evi, dükkanı, hatta çocuğunuzun kullanmadığı oyuncakları bile kiralayarak gelir elde edebilirsiniz. Böylelikle sizin eşyalarınız çalışırken siz yattığınız yerden para kazanmanın tadına varırsınız.

Telif hakkı

e kitap veya normal kitap yazarak, bir oyunun kullanım haklarını satın alarak veya bir filmin telif haklarını satın alarak telif hakları üzerinden gelir elde etmek mümkün. Popülaritesi yüksek olan yazılım, script veya bir temanın satış haklarını alarak sadece satılmasını bekleyip gelir elde etmek mümkün. Tek yapmanız gereken doğru yatırımı hangi ürün üzerine yatırılacağını bilmekten geçiyor.

Web site sahibi olun

web siteleri insanlara bilgi akımı verip, ciddi reklam gelirleri olan sistemlerdir. sizde yüksek hite sahip bir web sitesi oluşturup buradan gelebilecek reklam gelirleri ile yattığınız yerden gelir elde edebilirsiniz. Hatta öyledir ki sadece günlük ne adar kazanmış ona bakmak için bile girdiğiniz zamanlar olabilir. Fakat yüksek hitlere sahip bir web sitesi oluşturma ciddi emek ve zaman isteyebilir.

Satış ortaklığı yapın

Satış ortaklığı sistemi sayesinde yattığınız yerden para kazanabilirsiniz nasıl mı? Bu sistemde mevcut satış yapan firmaların ürünleri satarak kar payı alabilirsiniz. Siz iyi bir satış ortaklığı anlaşması yaparak alt üyelikler alabilir alt üyeleriniz ürün sattıkça sizde para kazanırsınız.

Drop Shipping ile bir Online Mağaza oluşturun

satış ortaklığına benzese de tam olarak aynı mantıkta işlemez. Bu yöntem ile ürünlerin depolama, kargo ve tedarik sürecini farklı bir firma yüklenirken, siz sadece ürünü pazarlayıp satmaya çalışırsınız. Markanızı büyüterek drop shipping yöntemi ile çok güzel gelirler elde edenler olabilir. Dikkat etmeniz gereken durum ise bu tarz hizmet veren firmalar batabiliyor. örnek verecek olursak uzun yıllar ülkemizde hizmet vermiş olan İNCİR markası..

Youtube videoları oluşturun

Youtube de videolar oluşturup yayın yapabilirsiniz. Başlarda zor olacaktır. Sizi tanımayan kişiler videonuzu izleyemez fakat hayran kitleniz arttıkça video izlenme oranınız artacak. Bir kaç yıl önce çektiğiniz videolar popülerlik yakalayıp size yattığınız yerden para kazandırabilir.

Mobil uygulamalar geliştirin

Mobil uygulama veya oyun üreterek internet ortamına salmanız durumunda gelir elde edebilirsiniz. Bir defa bu işi yapıp; yaptığınız işin tutması halinde başkaca hiç bir şey yapmadan gelir elde edebilirsiniz. onlarca deneme yapmış olsanız da. tutmuş kaliteli bir kaç uzun süre gelir getirecek uygulamalar yapmanız halinde pişman olmazsınız.

Gördüğünüz gibi yattığınız yerden gelir elde edebileceğiniz bir çok yol var. Umarım, bu liste sizin için hangi gelir kaynağının en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olur. Yani, para kazanmanın geleneksel yollarından bıkmış durumdaysan, yukarıdaki pasif gelir stratejilerinden birkaçını uygula, böylece daha az çalışmaya başlayabilir ve Yattığın yerden de kazanabilirsiniz.

Pazar tezgahı Kiralama

çok değişik ve tercih edilmeyen pasif gelirlerden biridir. Pazar tezgahları belediyeler tarafından ihale edilir ve ihale eden kişi haftanın veya ayın belli günlerinde tezgahı kullanmaya hak kazanır. Pazar işi yapanlar tahmin ettiğinizden çok daha fazla kira bedelleri öderler. Pazar tezgahları büyük şehirlerde 60-100 bir arası rakam ile alınıp, haftalık 400TL Yani pazar açıldığı gün günlük 400TL ortalama rakamlar ile kiralaması yapılabilir. Eğer pazar yeri iyi bir yerse asla boş kalmaz. Eğer kiraya veremezseniz bile siz satılabilecek bir kaç ürün getirerek pazarda ürün satarak kira bedelinden çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Çokta büyük sermaye getirmeyen pazar tezgahı kiralama işi, yattığı yerden para kazandıran bir iştir. Sadece sermayenizi koyarak haftalık olarak gidip kiralama bedelini alabileceğiniz bir iş türüdür. Bir kaç pazar tezgahı alacak gücünüz olur ise gelirinizi kat ve kat katlarsınız. Pazar tezgahlarını belediye ihaleleri ve mevcutta tezgahı elinde olan kişilerin satma yolu ile satın alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanEmekli olduktan sonra Yapılacak 16 iş fikri başlıklı güncel makalemizde Emeklilikle yapılacak işler, Emeklilikte yapılacak iş fikirleri ve emekliye iş hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Yattığı yerden Para kazandıran işler” üzerine 5 yorum

  1. Semih Kerem Tunalı says:
  2. Serkan kukul says:
    • HAKAN says:
  3. Rkartal69 says:
  4. atom says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar