Kapat

kantin işletmeciliği ustalık belgesi

Anasayfa
Girişimcilik kantin işletmeciliği ustalık belgesi
kantin -işletmeciliği-ustalık-belgesi
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]

kantin ihalelerine girebilmek için kantin işletmeciliği ustalık belgesi veya Bu belgenin dengi olan kantin iş yeri açma belgesi almak gerekiyor, peki bu belgesi nasıl alabiliriz.

Kantin ihalesine girebilmek için gerekli olan bu belgeleri 3 farklı yöntem ile alınması mümkündür, aşağıda yazdığımız bu nitelikleri sağlayanlar, kantin ihalelerine rahatlıkla girebilirler.

Kantincilik ustalık belgesi Alma yöntemleri

1. Çalışma Hayatı sayesinde Kantin kantin ustalık belgesi alma

a) ilkokul mezunu kantin ustalık belgesi almak isteyenler

kantincilik belgesi almak için; 4 yıllık çamışma hayatı olanlar aşamaları ile önce kalfalık belgesini alabilirler. 9 yıl çalışma hayatı olan kişiler “kalfalık belgesi sınavına direk katılmaya hak kazanır, kalffalık belgesini alır almaz Kantin işletmeciliği ustalık belgesine başvuru yapabilirler.

b) Lise mezunu kantin ustalık belgesi almak isteyenler

1 yıllık çamışma hayatı olan kantincilik ustalık belgesi almak isteyen lise mezunları, kalfalık belgesi sınavına başvurda bulunabilirler. 7 yıl gibi bir çalışma hayatı olan lise mezunları ustalık belgesi almak için otomatik hakları doğuyor fakat öncelikle kalfalık belgesini almalı gerekmektedir, kalfalık belgesi sınavlarına başvuruda bulunarak ustalık belgesini alabilirsiniz.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Kumpirci Açmak | Düşük sermayeler ile Kumpirci açın

2. Denklik yöntemi ile kantin ustalık belgesi almak

elinizde hali hazırda ustalık belgeleriniz var ise kantin işletmeciliği ustalık belgesi almak biraz daha kolaylaşıyor. Bu belgeler şöyledir Servis elemanlığı,süt ve süt işletmeciliği belgesi, fırıncılık,et ve et ürünleri işletmeciliği aşçılık ve pastacılık tatlıcılık ve şekerlemecilik ustalık belgesi olanlar kantincilik ustalık belgesi alabilirler fakat bazı almaları gereken ek dersler olabilir.

3. mezun olunan okul aracılığıyla Kantin işletmeciliği ustalık belgesi almak

aşağıda ki  tabloda yazan lise, ön lisan ve lisans programları okulları mezunu olan kişiler kantin işletmeciliği ustalık belgesini direk olarak almaya hak kazanmaktadırlar. Liste uzun olduğu için yazmak yerine tablo halinde sunulmuştur.

 

kantin-işletmeciliği-ustalık-belgesi-direkt-hak-kazananlar kantin işletmeciliği ustalık belgesi

kantin işletmeciliği ustalık belgesi direkt hak kazananlar

Kantincilik Belgesi Başvuru işlem sırası şöyledir

Başvuruyu Mesleki Eğitim Merkezlerine yapmalısınız. Sınavlar genellikle 1 yıl içinde 2 dönem aralığı ile yapılmaktadır, genellikle şubat ve eylül ekim aylarında yapılmaktadır. Başvurular sınavlardan evvel mesleki eğitim merkezleri kotaları dolduktan sonra alınmaktadır, zaman zaman meslek eğitim kurslarını  arayarak veya ziyaret ederek bilgi alınız.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Bayanlar için az sermayeli iş fikirleri 2018

önemli! Başvuru sırasında diploma aslı ve fotokopisi, kimlik, fotoğraf ve sağlık raporu gibi evraklar istenilmektedir. mesleki eğitim merkezlerinden gerekli evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanAnkara'da yatırım yapmak için nedenler başlıklı güncel makalemizde Ankara'da yatırım yapmak için nedenler ve Ankara'da yatırım yapmak için nedenler 2018 hakkında genel bilgiler verilmektedir.


“kantin işletmeciliği ustalık belgesi” üzerine 17 yorum

 1. Aysel says:
  • İYİ FİKİR says:
  • Uğur says:
  • Veysi bilece says:
 2. Cuma says:
 3. Aras says:
  • İYİ FİKİR says:
 4. Ferdi says:
  • İYİ FİKİR says:
 5. süleyman says:
 6. Ferdi says:
 7. Bahattin says:
 8. Yakup says:
 9. Tata says:
  • İYİ FİKİR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir