Kapat

kantin işletmeciliği ustalık belgesi

Anasayfa
Girişimcilik kantin işletmeciliği ustalık belgesi
kantin -işletmeciliği-ustalık-belgesi

kantin ihalelerine girebilmek için kantin işletmeciliği ustalık belgesi veya Bu belgenin dengi olan kantin iş yeri açma belgesi almak gerekiyor, peki bu belgesi nasıl alabiliriz.

Kantin ihalesine girebilmek için gerekli olan bu belgeleri 3 farklı yöntem ile alınması mümkündür, aşağıda yazdığımız bu nitelikleri sağlayanlar, kantin ihalelerine rahatlıkla girebilirler.

Kantincilik ustalık belgesi Alma yöntemleri

1. Çalışma Hayatı sayesinde Kantin kantin ustalık belgesi alma

a) ilkokul mezunu kantin ustalık belgesi almak isteyenler

kantincilik belgesi almak için; 4 yıllık çamışma hayatı olanlar aşamaları ile önce kalfalık belgesini alabilirler. 9 yıl çalışma hayatı olan kişiler “kalfalık belgesi sınavına direk katılmaya hak kazanır, kalffalık belgesini alır almaz Kantin işletmeciliği ustalık belgesine başvuru yapabilirler.

b) Lise mezunu kantin ustalık belgesi almak isteyenler

1 yıllık çamışma hayatı olan kantincilik ustalık belgesi almak isteyen lise mezunları, kalfalık belgesi sınavına başvurda bulunabilirler. 7 yıl gibi bir çalışma hayatı olan lise mezunları ustalık belgesi almak için otomatik hakları doğuyor fakat öncelikle kalfalık belgesini almalı gerekmektedir, kalfalık belgesi sınavlarına başvuruda bulunarak ustalık belgesini alabilirsiniz.

2. Denklik yöntemi ile kantin ustalık belgesi almak

elinizde hali hazırda ustalık belgeleriniz var ise kantin işletmeciliği ustalık belgesi almak biraz daha kolaylaşıyor. Bu belgeler şöyledir Servis elemanlığı,süt ve süt işletmeciliği belgesi, fırıncılık,et ve et ürünleri işletmeciliği aşçılık ve pastacılık tatlıcılık ve şekerlemecilik ustalık belgesi olanlar kantincilik ustalık belgesi alabilirler fakat bazı almaları gereken ek dersler olabilir.

3. mezun olunan okul aracılığıyla Kantin işletmeciliği ustalık belgesi almak

aşağıda ki  tabloda yazan lise, ön lisan ve lisans programları okulları mezunu olan kişiler kantin işletmeciliği ustalık belgesini direk olarak almaya hak kazanmaktadırlar. Liste uzun olduğu için yazmak yerine tablo halinde sunulmuştur.

 

kantin-işletmeciliği-ustalık-belgesi-direkt-hak-kazananlar kantin işletmeciliği ustalık belgesi

kantin işletmeciliği ustalık belgesi direkt hak kazananlar

Kantincilik Belgesi Başvuru işlem sırası şöyledir

Başvuruyu Mesleki Eğitim Merkezlerine yapmalısınız. Sınavlar genellikle 1 yıl içinde 2 dönem aralığı ile yapılmaktadır, genellikle şubat ve eylül ekim aylarında yapılmaktadır. Başvurular sınavlardan evvel mesleki eğitim merkezleri kotaları dolduktan sonra alınmaktadır, zaman zaman meslek eğitim kurslarını  arayarak veya ziyaret ederek bilgi alınız.

önemli! Başvuru sırasında diploma aslı ve fotokopisi, kimlik, fotoğraf ve sağlık raporu gibi evraklar istenilmektedir. mesleki eğitim merkezlerinden gerekli evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanWaffle dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Waffle dükkanı açma maliyeti, Waffle dükkanı açmak ve Waffle dükkanı açmak avm hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“kantin işletmeciliği ustalık belgesi” üzerine 38 yorum

 1. Aysel says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
   • İsmail karaaslan says:
   • Uğur yilmaz says:
  • Uğur says:
  • Veysi bilece says:
  • Derya says:
 2. Cuma says:
 3. Aras says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 4. Ferdi says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 5. süleyman says:
 6. Ferdi says:
 7. Bahattin says:
 8. Yakup says:
 9. Tata says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 10. Demir says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
  • Derya says:
 11. Kemal says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 12. YASİN says:
 13. Nurettin Hazar Yeşilçimen says:
 14. erva says:
 15. İlyas says:
 16. Metin Aktaş says:
 17. mert says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 18. kadir says:
 19. Özkan says:
 20. Dilara says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar