Plastik ürün toptan ve perakendesi yapma

tarafından
3313
Plastik ürün toptan ve perakendesi yapma

Şimdi size söyleyeceğimiz bu iş fikri hem az sermayeler ile yapılan bir iş hemde çevrenizde çok fazla yapan olmadığı için rekabet olmayacak bir iş, kar marjı da ortalama %100 oranında devam etmektedir. Çevrenizde böyle iş yapan bir dükkan yoksa bu tarz bir iş yapmanızı tavsiye ederiz. Plastik dükkanı açmak istiyorum diyenlere ambalaj dükkanı açma maliyeti ve plastik ambalaj toptan ve perakende işinin incelemesini yaptık.

Plastik ambalaj dükkanı plastik poşet,koli bandı,plastik ip, plastik tabak,bıçak ve günü birlik kullanıma uygun gereçlerin satıldığı dükkanlardır. Kişilerin sürekli uğradıkları dükkanlar gibi gözükmese de işleri düştüklerinde kesinlikle uğrayacakları yerdir. Örneğin Düğün,mevlüt gibi bir toplantı düzenlemek isteyen kişi misafirlere daha hızlı hizmet verebilmek için plastik çatal,bıçak ve tablot setine ihtiyaç duyarsa bu işletmelere gideceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Ambalaj dükkanı açma maliyeti

Plastik ambalaj dükkanları genelde toptancılardan vadeli olarak alınan mallar ile doldurulmaktadır. Lakin piyasada tanınana kadar ambalaj dükkanın müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için doldurmak ve dükkan giderleri için sermaye gerekmektedir. Küçük ölçekli perakende olarak hizmet verecek olan plastik ambalaj dükkanları 30 bin ile 100 bin arası kurulurken. Toptan olarak geniş çaplı hizmet verecek ambalaj dükkanları Depo, dükkan ve diğer alt yapıları kurulmasında sermaye gerekeceği için 300 bin ile 1 milyon lira arasında bir sermaye ile bu işe başlayabilirler.

Plastik dükkanı Kar marjı çok yüksek

Öncelikle satacağınız ürünler, parça parça marketlerde bulunabilir ama sizin satacağınız bu ürünlerin hepsi market ve mağazalarda bulunmaz, Hem toptan olarak satışını yaptığınız için maliyetiniz de düşük olacak. Marketlere göre maliyetiniz düşük olduğu için  marketler sizinle fiyat konusunda rekabet etmez. Sizi fark etmeyeceklerdir bile kenardan köşeden işinizi yapacaksınız. Sattığımız bu ürünler kağıt bardak, plastik bardak,bant çeşitleri, çöp poşetleri,poşetler gibi ürünler olacak. Bu ürünler fiyatları çok pahalı ürünler olmayıp kar marjları minimum %100 olarak düşünebilirsiniz. Tabi satacağınız tüm ürünleri kalem kalem yazamayacağız fakat ofislere ve evlerin küçük ihtiyaçlarına yönelik işler olacak.

Dükkan yeriniz merkezi ve uzun süre kalabileceğiniz bir yer olmalı ki bu işte ilk aylar iş yapamayabilirsiniz fakat her geçen ay müşteriler sizin orada olduğunuzu bildiği zaman işleriniz artacaktır. Perakende tarafını oturttuktan sonra özellikle iş yerlerine ve ofislere çöp poşeti,kırtasiye ve kağıt bardak gibi ürünleri pazarlayarak ciroyu arttırabilirsiniz.

Plastik dükkanı açmak istiyorum iş fikri beni ikna etti fakat dükkanı nasıl bir konuma açmam gerekiyor diye düşünüyorsanız. Size konusunda uzman kişilerden alınan destek ile hazırladığımız Dükkan yeri seçimi isimli içeriğimizi okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

Ambalaj dükkanı için Kosgeb Destek veriyor!

Dükkan yerimizi ayarladık, malzemeleri alacağımız büyük toptancıyı ayarladık. Yüzlerce ürün çeşidinin bağlantısı yaptık, Fakat sermayeniz yeterli değil veya devlet desteği almak istiyorsanız. plastik market işi yapmak isteyenler Merak etmeyin KOSGEB hibe ve destek kredilerinden yararlanabilirsiniz.

sitemizde iş fikirleri kategorisinde yüzlerce iş fikirleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Site içi menüyü veya arama butonunu kullanarak ilgili kategoriye giriş yapabilirsiniz.