Kapat

mobilya mağazası açmak isteyenlere

Anasayfa
Girişimcilik mobilya mağazası açmak isteyenlere
mobilya dükkanı açmak

ev kuruluşunda olmazsa olmaz mobilyadır, dolayısı ile ülke genelinde ihtiyaç fazlalığı olması sebebiyle ciddi miktarda mobilya ihtiyacı doğmaktadır. Yeni evlenenler, evdeki mobilyaları eskiyenler. Hatta yeni bir eve taşınmışken yeni mobilyalarım da olsun ister insanlar. Hal böyle olunca mobilya mağazası açmak makul iş fikirleri içine girmiştir.

Mobilya mağazası açmak için Ne kadar sermaye gerektirir

Bir mobilya mağazası açmak için ne kadar sermayeniz varsa ucu açık, dekorundan nakliyesine, üretiminden personel ve garanti hizmetine kadar bir çok unsuru sermayenize göre ayarlayabilirsiniz. Hatta buna mobilya mağazaları kira fiyatları da çok yüksek olduğu için dükkan satın almayı da katarsanız 50 bin liraya da mobilya mağazası açabilirsiniz, 5 milyon dolara da.. Bazı mağazalar 100 bine sadece mağazasının dekorunu yaptırırken bazılarının tüm sermayesi bu olduğundan ona göre politika izleyecektir. kısacası mobilya mağazalarında sermayenin ucu yok.

Mobilya mağazası işi karlı bir iş mi?

her iş gibi mobilya mağazası açmak sermaye gerektiren bir iştir. firma hayatını sürdürebilmesi için karlılık şarttır mobilya sektörü özellikle son 20 yılda hızlı tüketime geçen ülkemizde popüler meslekler içindedir. Mobilya mağazalarında kar oranı sizin satış politikanız sattığınız ürün çeşidi ürünü temin ettiğiniz yer gibi bir çok etken ile belirlenir. Takribi bir mobilya mağazasında satılan üründe masraflar düşüldükten sonra %30 civarında kar kalmaktadır. satış cirolara yüksek bedeller olduğundan bu kar çok iyi rakamlar olarak düşünülebilir.

mobilya-mağazası-açmak mobilya mağazası açmak isteyenlere

mobilya mağazası açmak,mobilya mağazası sermayesi,mobilya mağazası açmanın zorlukları

mobilya mağazası işletmenin zorlukları

  • mobilya mağazaları, büyük ölçüde sermaye gerektiren işlerdir, dekor malzeme temini hatta çoğu zaman yüklü alımlar olduğu için müşterileri belli bir miktar taksite bağlamak gerekir bütün bunlar sermaye isteyen işler olduğundan mobilya mağazaları için yüklü sermayeler gerekebilir.
  • Mobilya üretimini firma kendi içinde çözmüyorsa maliyet fazlalaştığı için, kar marjı düşebilir. Yine mobilya üretimini yapabilmek için personel,ham madde gibi bir çok unsur yine sermaye ister.
  • Nakliye mobilya mağazası için en zor kısımlardan biridir, tüm iş bitmiş müşteri ile ilişik kesilecekken kalitesiz taşıma sonucu ürünler zarar görebilir, o yüzden firma ya çok güvendiği firmalar ile çalışmalı yada kendi içinde personelleri ile taşıma işini yapmaları gerekiyor buda maliyet ve sermaye ihtiyacı doğuruyor.
  • ürünler sağlam ve uzun yıllar bozulmayacak şekilde olmalı aksi taktirde garanti kapsamı dolmadan sürekli sorunlar yaşanacak firmaya ek külfiyet  oluşacaktır. Müşteri memnuniyet eksikliği nedeni ile de firma sürekliliğini arz edemeyecektir.

Bir önceki içeriğimiz olan kantin işletmeciliği ustalık belgesi Nasıl alınır? 2019 başlıklı güncel makalemizde kantin işletmeciliği denklik bölümleri, kantincilik ustalık belgesi ve kendin ihale evrak hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“mobilya mağazası açmak isteyenlere” üzerine 2 yorum

  1. Ebubekir says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar