Bebek giyim Mağazası Açmak Karlı mı?

tarafından
3092
Bebek giyim Mağazası Açmak Karlı mı?

Bebek giyim Mağazası Açmak Küçük ve Orta ölçekli sermayesi olan girişimciler için getirisi güzel, kar marjı yüksek bir iştir. Bebek giyim Mağazası açarak iyi de hizmet vererek uzun yıllar geçiminizi sağlayabilirsiniz. Sektörde öne çıkan giyim mağazalarının bayiliğini alarak  yola çıkabileceğiniz gibi, Kendi markanızı oluşturarak da ilerlenebilecek bir sektördür. Karlılık oranı Diğer giyim mağazalarına göre daha iyidir.

Bebek giyim Mağazası açmak

Bebek ürünleri il ilçe, fark etmeksizin demagojik yapısına endeksli olarak her yerde ihtiyaç vardır. Nüfus yoğunluğu az olan bölgelere de karlı bir şirket olmak için İnternet üzerinden, sosyal medya ve kendi web siteleriniz ile satış yapabilir ciroyu katlanabilir. Bebek giyim mağazası açmak için çok yüksek bilgiye sahip olmak gerekmez. Kaliteli ve sağlıklı ürünleri temin edip tezgaha koymak yeterli olacaktır.

Bebek giyim Mağazası açma avantajları

Bebek ürünleri satışı yapılan mağazalar hiç bir ekonomik krizden zarar görmez, Ülkemizde doğru olan şu zihniyet vardır. cefakar anne babalar, Yemez yedirir giymez giydirir. Anne babalar kendilerine alacakları her türlü ihtiyaçtan kolaylık ile vazgeçebilir iken göz bebekleri yavrularına alacakları hiç bir şeyden kaçmayacakları gibi, En iyisini almaya çalışmaktadırlar.

Bebek giyim mağazaları, Kar marjı diğer giyim ticaretine göre daha fazladır. ortalama kar marjı bayilik sistemi ile çalışan mağazalarda Brüt %30-40 bireysel mağazalarda ise %30-70 kadar artmaktadır.

Mağazalarda Büyüklüğüne göre, sadece bebek giyim ürünleri değil kar marjı yine yüksek olan, oyuncak, bebek maması, Bebek bezi gibi ürünleri satışını yapabilirsiniz.

Bu tarz mağazalarda daha çabuk kurumsallaşıp, daha hızlı marka oluşturabilirsiniz. Ülkemizde Her geçen gün kurumsal bebek mağazaları açılıyor.  Nüfusunun büyük bir kısım genç olan ülkemizde hala bu sektörde yeni girişicilere ihtiyaçlar vardır.

Bebek modası gibi bir şey olmadığı için sezonda satılmayan ürünleri, gelecek senede satabilirsiniz, sezon sonu geldi diye faiş indirimler yaparak stok eritmek zorunda değilsiniz. Her zaman satılabilir ürünlerdir.

Bebek giyim mağazaları İnternet üzerinden ciddi satışlar yapılmaktadır.

Son zamanlarda özellikle bu sektörde anneler bebeklerine İnternet üzerinden alışveriş yapmaktadır. İnternet üzerinden satış yapabileceğiniz kanalların başlıcası şöyledir; sahibinden.com, n11,gitti gidiyor, facebook ve instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinden de satış yapılmaktadır. İnternet üzerinden fazlaca rekabet olduğundan dolayı kar marjları da elinizdeki ürünün farklı olmaması durumunda düşebilmektedir.

Bebek giyim mağazası açma Maliyeti

Bebek mağazasını açmanın maliyet açısından en büyük önemli kısmı, Açacağınız Dükkanın büyüklüğü, lokasyonu ve Kira giderleri etkilemektedir. sermayenize göre bir dükkan seçimi yapmanızda fayda var, Bebek giyim mağazası açmak günümüzde vergiler dahil 20.000TL İle 150.000TL Arasında bir sermaye ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Mağazaya koyacağınız ürünleri çek ve vadeli alma imkanınız olduğundan kuruluş sermayesini minimuma indirebilirsiniz.

Eğer bebek giyim mağazası açmak için yeteri kadar sermayeniz yoksa dükkan açmak için kredi seçenekleri isimli içeriğimizi okumanızı öneriyoruz, Mevcutta bir mağazanız var ve esnaf odasına kayıtlı iseniz Esnaf kefalet kredisi isimli içeriğimizi okumanızı öneriyoruz. Devletin mevcutta işletmesi olanlara ve yeni iş kuracaklara bir çok hibe ve destek kredileri bulunuyor, site içi arama yaparak bunlardan haberdar olabilirsinzi.