Bebek giyim Mağazası Açmak Karlı mı?

Bebek giyim Mağazası Açmak Küçük ve Orta ölçekli sermayesi olan girişimciler için getirisi güzel, kar marjı yüksek bir iştir. Bebek giyim Mağazası açarak iyi de hizmet vererek uzun yıllar geçiminizi sağlayabilirsiniz. Sektörde öne çıkan giyim mağazalarının bayiliğini alarak  yola çıkabileceğiniz gibi, Kendi markanızı oluşturarak da ilerlenebilecek bir sektördür. Karlılık oranı Diğer giyim mağazalarına göre daha iyidir.

Bebek giyim Mağazası açmak

Bebek ürünleri il ilçe, fark etmeksizin demagojik yapısına endeksli olarak her yerde ihtiyaç vardır. Nüfus yoğunluğu az olan bölgelere de karlı bir şirket olmak için İnternet üzerinden, sosyal medya ve kendi web siteleriniz ile satış yapabilir ciroyu katlanabilir. Bebek giyim mağazası açmak için çok yüksek bilgiye sahip olmak gerekmez. Kaliteli ve sağlıklı ürünleri temin edip tezgaha koymak yeterli olacaktır.

Bebek giyim Mağazası açma avantajları

Bebek ürünleri satışı yapılan mağazalar hiç bir ekonomik krizden zarar görmez, Ülkemizde doğru olan şu zihniyet vardır. cefakar anne babalar, Yemez yedirir giymez giydirir. Anne babalar kendilerine alacakları her türlü ihtiyaçtan kolaylık ile vazgeçebilir iken göz bebekleri yavrularına alacakları hiç bir şeyden kaçmayacakları gibi, En iyisini almaya çalışmaktadırlar.

Bebek giyim mağazaları, Kar marjı diğer giyim ticaretine göre daha fazladır. ortalama kar marjı bayilik sistemi ile çalışan mağazalarda Brüt %30-40 bireysel mağazalarda ise %30-70 kadar artmaktadır.

Mağazalarda Büyüklüğüne göre, sadece bebek giyim ürünleri değil kar marjı yine yüksek olan, oyuncak, bebek maması, Bebek bezi gibi ürünleri satışını yapabilirsiniz.

Bu tarz mağazalarda daha çabuk kurumsallaşıp, daha hızlı marka oluşturabilirsiniz. Ülkemizde Her geçen gün kurumsal bebek mağazaları açılıyor.  Nüfusunun büyük bir kısım genç olan ülkemizde hala bu sektörde yeni girişicilere ihtiyaçlar vardır.

Bebek modası gibi bir şey olmadığı için sezonda satılmayan ürünleri, gelecek senede satabilirsiniz, sezon sonu geldi diye faiş indirimler yaparak stok eritmek zorunda değilsiniz. Her zaman satılabilir ürünlerdir.

Bebek giyim mağazaları İnternet üzerinden ciddi satışlar yapılmaktadır.

Son zamanlarda özellikle bu sektörde anneler bebeklerine İnternet üzerinden alışveriş yapmaktadır. İnternet üzerinden satış yapabileceğiniz kanalların başlıcası şöyledir; sahibinden.com, n11,gitti gidiyor, facebook ve instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinden de satış yapılmaktadır. İnternet üzerinden fazlaca rekabet olduğundan dolayı kar marjları da elinizdeki ürünün farklı olmaması durumunda düşebilmektedir.

Bebek giyim mağazası açma Maliyeti

Bebek mağazasını açmanın maliyet açısından en büyük önemli kısmı, Açacağınız Dükkanın büyüklüğü, lokasyonu ve Kira giderleri etkilemektedir. sermayenize göre bir dükkan seçimi yapmanızda fayda var, Bebek giyim mağazası açmak günümüzde vergiler dahil 20.000TL İle 150.000TL Arasında bir sermaye ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Mağazaya koyacağınız ürünleri çek ve vadeli alma imkanınız olduğundan kuruluş sermayesini minimuma indirebilirsiniz.

Eğer bebek giyim mağazası açmak için yeteri kadar sermayeniz yoksa dükkan açmak için kredi seçenekleri isimli içeriğimizi okumanızı öneriyoruz, Mevcutta bir mağazanız var ve esnaf odasına kayıtlı iseniz Esnaf kefalet kredisi isimli içeriğimizi okumanızı öneriyoruz. Devletin mevcutta işletmesi olanlara ve yeni iş kuracaklara bir çok hibe ve destek kredileri bulunuyor, site içi arama yaparak bunlardan haberdar olabilirsinzi.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

17 Responses

 1. Bebek giyim mağazası açmak aramaları dedi ki:

  bebek giyim mağazası bayilik veren firmalar
  bebek giyim toptancıları istanbul
  bebek giyim mağazaları dekorasyonu
  bebek giyim mağazası isimleri
  giyim mağazası açmak istiyorum maliyeti
  giyim mağazası açmak karlı mı
  bebek mağazası raf sistemleri
  e bebek mağazası açmak istiyorum

 2. bebek giyim mağazası dedi ki:

  geçenlerde bir yakınımın bu yönde bir girişimi olmuştu, 6 mağazaya kadar da yükseldiler herşey iyi gidiyordu… hatta internet üzerinden de bir kaç mağazasının toplam cirosundan fazla satışlar yaptıkları da olmaya başlamıştı… Nazar mı değdi ne oldu bilmiyorum birden ödemeleri geç yapmaya, işi çevirememe başladılar.. başlanıgıçta küçük sermaye ila başlamışo lmaları onları bitirdi.. çok hızlı büyüdüler ve sonunda bitti.. şuan borçlarını kapatmak için 800bin Tl değerindeki evlerini kısıklıda satmak zorunda kaldılar.. ve hala borçları bitmedi… bu iş gerçekten böyle batamaya müsait mi olun bilimedim..

  sıfırdan işi büyütmektense bebek giyi mağazası açakacak ikişelirin bu işi yapan kişilerin desteğini alarak bir takım işlere girişmelerinde faydalar olacağını düşünüyorum.

 3. Tavsiye sahibi dedi ki:

  İstanbul’da yaşayıp geçim sıkıntısı, trafik belası bir sürü derdi üzerine yük edinmiş olan şahsum. şuan Balıkesir burnahiye’de açmış olduğum bebek giyim mağazası sayesinde hayatım kurtuldu.. Hem küçük ilde olmayan ürünleri getirdiğinizde yeteri kadar rahatlıkla kazanıyorsunuz. Hemde bu kadar ömür törpüsü haline gelmiş istanbul gibi büyük şehirlerde ki hayat steresinden kurtuluyorsunuz. Ben çok büyümeyeceğim kendi kendime geçinebileceğim bir iş arıyorum derseniz. Kendi işinizin patronu olmanızın yanında rahatlıkla geçinirsiniz. Bebek giyim mağazası açmak istiyorsanız çekinmeyin arkadaşım. Allahın izni ile geçinirsiniz. Hele siz bir işte çalışırken eşiniz de bu işler ile ilgileniyor ise size ek gelir olmuş olur..

  ayrıca son zamanlarda instagram ve facebook üzerinden parti malzemeleri satışı da yapıyoruz çok şükür hepsi beraber bize yetiryor 3-5 kuruş kazanıyoruz yeter.

 4. Fulsen dedi ki:

  Ekomini ailesinin bir parcası olmak bayilik almak istiyorum bu konuyla ilgili randevu talep ediyorum en yakın zamanda benimle iletişime geçerseniz memnun olurum İyi çalışmalar.

 5. dusunceli dedi ki:

  bende küçük dükkan var içinde bebek kıyafetleri yani sıra büyük iç giyiminde var devir almak üzereyim ama ya iş olmazsa ne yaparım diye dusunceliyim

  • iyifikir dedi ki:

   devir alacağınız yeri iyice araştırmanız gerekiyor, özellikle internet üzerinden vs satış yapmayı düşünmüyorsanız, dükkan seçimine dikkat edin..
   örnek; gerekiyorsa dükkanın karşısına 1 hafta geçip dükkan önünden geçen kişileri sayın! kaç kişi dükkana giriyor, bu girenlerin kaçı bu dükkandan alışveriş yapıp çıkıyor bunları takip edin.. bu işi ben yapamam derseniz yapan ajanslar var. belki 500-1000TL AJANS ücreti ödersiniz fakat ileride yapacağınız yatırım hakkında en azından elle tutulur bir geliriniz olur.
   dükkan kirasından korkmayın, cadde üzeri dükkan mı vs bunları iyice araştırın, şuan ki sahibi neden devir ediyor onu iyice araştırın kolay gelsin.

 6. Mehmet Balkaya dedi ki:

  Merhaba,
  İzmir ailelerin yoğun olarak yaşadığı orta ve üst segmente hitap eden ağırlıklı organik ürünlerin satışı yapılacağı bir dükkan planlıyorum yaklaşık olarak 40.000tl gibi bir sermayem var. Sizce 50m2 bir işyeri için açılış maliyetlerim ne kadar olur?
  Syg.

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   dekor giderlerini çok fazla yapmazsanız, 40 bin bu iş için yeterli olacaktır. Ayrıca KOSGEB sertifikası alıp, hibe ve sıfır faizli kredi almak için bu alan uygun.
   Şuna dikkat etmelisiniz, üst segment bir bölge olduğundan dolayı getirdiğiniz ürünler kaliteli olmalı..
   Bu iş için dükkan konumu çok önemli ve sadece dükkan üzerinden satış yapacaksanız çevrenizdekilere o işi orada yaptığınızı hissettirmelisiniz. Örneğin açılışa özel diyerek kupon kodu bastırtıp tüm bölgeye dağıtabilirsiniz.

 7. Hurriyet dedi ki:

  Bebek giyim mağazası işletmecisinden içleri ısıtan davranış… Çevrede dolaşan sokak hayvanlarının soğuktan korunma…

 8. empati_official dedi ki:

  Bebek giyim mağazası sahibinden içleri ısıtan davranış ❤empati

 9. Yakup dedi ki:

  Merhaba Vermiş Olduğunuz Bilgiler İçin Tşkler..

  Bir Kaç Konu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İstiyorum..

  Muğla Menteşede Olmayan Büyüklükte Bir Mağaza Açmayı Planlıyorum Kira 13 Bin TL

  Dükkan 2 Katlı Ama Çapraz Kot Farkından Dolayı Ön Cephe Zemin Bodrum Arka Cephe Zemin Üztü ve Zemin Altı Olmak Üzere 4 Katlı Toplam Kullanılabilir Alan 1000 m2’den Fazla..

  Oyuncak, Bebe Giyim, Çocuk Arabaları, Beşikler, Tam Takım Odalar Gibi Geniş Kapsamlı Bir İşyeri Planlıyorum.

  1. Ortalama Açılış Maliyetimiz Ne Kadarı Bulur?
  2. Bu Şartlardaki Mağazada Kaç Personel Çalışır?
  3. Sektörün Ortalama Kar Marjı Nedir?
  4. Ana Cadde Üzerinde Şehrin Tam Merkezine 200m Mesafede Bu Nitelikteki Dükkanda (Kira, Şekil, Mevki, Çalışacak Personel Sayısı) Ticaret Akla Yatkınmıdır. Ay Sonunda İyiki Bu Sektöre Girmişiz Dedirtirmi?

  Saygılarımlar

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Merhaba girişiminiz hayırlı olsun.
   Sorulara sorduğunuz Sinsile ile bilgimiz kadar cevaplamaya çalışalım.

   1. Dükkan dekor giderlerini kestiremediğimiz için ne kadar harcama yapılabileceğini kestiremiyoruz, çünkü bu tarz yerlerde açılış gideri olarak en büyük kalem Dekor gideridir. Şunu da unutmayınız ki gideriniz sadece açılış ile olmayacaktır. Dükkan yeri seçimine çok büyük önem vermeli ve gerçekten bu işe uygun bir alan mı onu çok iyi analiz etmelisiniz. https://www.iyifikir.gen.tr/dukkan-yeri-secimi-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler/ Bu içeriği okumanızı öneririm.
   2. 4 Katlı bir mağazada her kat için Personel gideri;
   Her kata 1 pazarlama personeli 4
   Kasa personeli 2
   joker personel 1
   Müdür 1

   Toplamda 8 personel ile idare edilebilir. sabah 10 akşam 9 çalışma saatleri düşünülürse mağazayı 2 personel açıp yoğunluk saatlerine doğru 5 personele kadar çıkabilir.
   3. Sektör oldukça karlı bir sektördür %30 ile %100 kar marjı ile hizmet verir, lakin şunu bilmeniz ülkemiz ekonomik olarak dar bir geçitten geçiyor, hangi sektör olursa olsun cirolar minimum %40 oranında düştü. Bu denli büyük bir dükkan ile giriş yapmayı düşünüyorsanız, kar marjını artırmak için kendinize has kar marjı yüksek ürünler daha verimli olunabilir.
   4. Ay sonu değil de bir kaç ay geçtikten sonra sizi tatmin edebilir, keza her zaman sitemizde söylediğimiz şu hususu dikkate almalısınız. Yeni bir dükkan açılırken sanki 6 ay 1 yıl hiç iş olmayacak gibi düşünerek yatırımınızı yapmalısınız. Ayrıca şu içeriğimizi de okumanızı öneririz. https://www.iyifikir.gen.tr/dukkan-yeri-secimi-icin-dikkat-edilmesi-gerekenler/

 10. Bilgehan dedi ki:

  Merhabalar,
  Ben beş aylık bir anneyim ve bulunduğum semtte bebek giyim mağazası ve ürün çeşitliliği standart düzeyde olduğu için bebek şıklığının ve farklı ürün çeşitliliğinin bulunacağı bir mağaza açmayı planlıyorum..
  Bulunduğum semt genelleme yapılırsa orta düzey gelire sahip olduğundan hem uygun fiyat hem de kalite ve tarz çeşitliliği benim için önemli sıradanlığın dışında temel ihtiyaçları karşılarken görselliğin temel olduğu bir mağaza yönünde olmasına özen göstererek planlamaktayım. Bana göre her bebeğin kendine has tarzı olmakı nasıl yetişkinlerde bu mevcutsa bebeklerde de olmalı mantığını savunuyorum.
  Kendi bebeğim için çeşitlilik olmadığından çoğunlukla yurt dışı siteden alışveriş yapıyorum ve açmayı planladığım mağazaya alt, üst giyim, ayakkabı gibi ürünleri toptan olarak almak sizce mantıklı mıdır?
  Bir de sizce iç giyim olarak zıbın, atlet vb gibi ürünleri toptancılardan temin etmek mi mantıklıdır yoksa imal edecek bir yer bulmak mı?
  Toptan ürün temin edeceğim firmaları nasıl bulabilirim?
  Mağaza kuruluş aşaması dışında nasıl bir yol izlemeliyim, bütçe yönetimimi nasıl yapmalıyım ve nelere nasıl dikkat etmeliyim? Evet mağaza lokasyonu epey önemli farkındayım bunun için araştırma yapıyorum bunun dışında maliyetimi etkileyecek unsurlar nelerdir?
  Aynı zaman da geçmiş yıllarda Kosgeb Girişimcilik Eğitimine katıldığımdan dolayı bir sertifikaya sahibim değişmediyse sertifika kullanım süresi yoktu. Bundan da yararlanmak istiyorum.
  Ama benim önce bilmem gereken şey nasıl bir yol izlemeliyim, nelere dikkat etmeliyim ve maliyet planımı nasıl belirleyebilirim? Ve ortalama maliyet ne olacaktır sizce? Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Merhaba Bilgehan Hanım;
   Girişiminiz hayırlı olsun; Bulunduğunuz bölgenin demagojik yapısını incelemek sizin için her zaman iyi olacaktır. Sorularınıza sırası ile bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışalım.
   1. Ürünlerinizi satmaya çalışırken Kendi düşünceleriniz değil de müşterilerin ne tarz alışverişlere yöneleceğine dikkat etmelisiniz. Genelin dışında bir bölümde farklılıklara yer vermek tabi ki iyi olacaktır fakat tamamen farklı hizmet vermek biraz risk ve maliyeti artıran bir aktör olabilir, bunun analizini
   consept belirlemeden önce siz başa baş kaldıracı yaparak yapabilirsiniz.

   2. İmalat konusu tamamen farklı bir olay, ürünleri imal edebilecek kapasitenizi veya imalat şeklinizi bilmeden buna net bir yanıt veremeyiz. Terzilikten anlarım kendim ürünleri yapacağım mı diyorsunuz yoksa konfeksiyonlara tasarımlarımı verip diktireceğim mi diyorsunuz. Konfeksiyonlara verip kendi ürünlerinizi yaptırayım derseniz, bu sizin için çok maliyetli olabilir. Keza konfeksiyonlarda maliyeti belirleyen en büyük husus parça başı üretim sayısıdır. Ne kadar çok parça ürün imal ederseniz o kadar çok maliyeti düşürebilirsiniz. Yeni açılmış bir işletmenin de çok fazla parça ihtiyacı olacağını düşünmüyorum. Kendi ürünlerinizi ürettirmek için bir iki mağaza sayısı yeterli değil. Minimum bir kaç mağazanız var ise kendi markanız altında da üretim yaptırabilirsiniz. Örneği çok fazladır.
   3. Bulunduğunuz şehri bilmiyoruz fakat, İstanbul osmanbey ve Merter’de dilediğiniz toptan ürünleri bulabilirsiniz.
   4. bu sorunuz için dükkan açmak için öneriler ve Dükkan yeri seçimi önemi isimli iki yazımızı ayrı ayrı okumanızı tavsiye edebiliriz.
   5. Bebek giyim konusunda instagram ve Facebook gibi kanallarda satış yapmanız artık çok önemli. Yine daha fazla müşteriye hitap edebilmek için GG,N11 ve sahibinden.com gibi web sitelerinde mağaza açarak müşterilerinize hizmet vermenizi öneririm. İnternet kar marjı mağazaya göre daha düşük fakat satış potansiyeli çok daha yüksek bir yerdir.
   6. KOSGEB Sistemi tamamen değişti, sertifika hakkınız duruyor fakat 1 Ocak 2019 tarihinde uygulanmaya başlanacak olan Yeni Girişimcilik Desteği ile teknolojik alanlarda faaliyet gösterecek girişimlere daha fazla destek sağlanacağını açıkladı. Sitemizdeki bütün içerikler bu yönde güncellenecektir.
   7.Size tavsiyemiz dükkan yeri arayışına geçmeden önce. Ürün tedarikçileri ile görüşmeniz, Pazarlama stratejilerinizi belirlemeniz, Bütçe analizinizi yapmanız olacaktır. Aksi halde iş yerini açtıktan sonra bu işlere yönelmek size oldukça zaman ve para kaybettirebilir. Elinizde leptopunuz ürünleri kaça alırım, kaça satabilirim potansiyeli nedir. Mağaza giderleri eklendiğinde ne kadara satabilirim. Mağaza açıkkın oluşabilecek sürprizler nelerdir, bunları iyice planladıktan sonra açmanız.
   Ayrıca unutmayınız yeni girişimcilerin yapmış olduğu en büyük hata sermaye yönündedir. Yeni kurulmuş işletmeler ilk yıllarında kar elde etmeyebilir. Siz işletmenizi sermaye ve moral açısından sanki 6 ay bir yıl hiç para kazanmayacak gibi açmalısınız. Bir bebeğin sürünüp,emekleyip, adımlar alaması gibi kademeli olarak büyüyeceğini unutmayın. Girişiminiz tekrardan hayırlı olsun.

 11. Büşra erdal dedi ki:

  Merhaba 13.000 nüfuslu bir ilçede yaşıyorum bebek ve tesettür giyim açmak istiyorum sizce kazanır mıyım bulunduğum ilçe merkeze 20 km aklım karışıyor hiç tecrübem yok eşimle beraber isletecegiz sizce olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir