migros part time çalışma şartları 2019

özellikle üniversite öğrencilerinin part time / yarım zamanlı olarak çalışma ihtiyacı doğduklarında baktıkları ilk adresler marketlerdir. Türkiye’nin önde gelen marketlerinden olan Migros uzun süredir personellerini part time olarak işe alır ve gelecekteki mağaza müdür ve müdür yardımcılarını büyük oranda bu çalışanlarını yükselterek bu part time / yarım zamanlı personellerden seçer. migros’da part time/yarım zamanlı  çalışma şartları 2019 yılında nasıldır?

migrosta Yarım zamanlı çalışma şartları

part time çalışanlar migrost’a günlük 4 saat her akşam olmak üzere hafta sonları da 1 gün tam zamanlı olarak çalışılabilir. hafta sonu çalışma günü özellikle pazar günleri olabilir. Pazar günü işe başlayan yarım zamanlı personellere öğlen 13:30 ile akşam 22 arasında çalışılmaktadır. bazen sabah 10 akşam 19 saatleri arasında hafta sonları çalıştırılabilir.

migrost’a part time çalışan personeller hafta içi 18:00 ile 22:00 arasında çalışmaktadır. çok kötü niyetli değil ve çalıştığınız ortam iyi ise bazen gecikmeli başlayabilirsiniz. Genellikle akşam 22 de iş bitimi oluyor gibi gözükse de bu saatler 22:10 -15 dk fazla çalışabilirsiniz. Market kapanma saatleri 22:00 biter fakat müşteriler marketi terk edene kadar mağazadan ayrılamaya bilirsiniz.

migoros’ta part time çalışanlar ne işler yapar

özellikle yarım zamanlı çalışanların bir çoğu üniversite öğrencileri olduğu için, kasa görevini iyi yapabilecekleri düşünülür ve migrost’a akşamları bir mağazadan alışveriş yapıyorsanız büyük ihtimal ile oradaki çalışan yarım zamanlı personeldir. fakat Manav bölümünden tutun, reyon görevlisine kadar bir çok noktada yarım zamanlı çalışan personellerden yararlanılabilir. Çoğu zaman yarım zamanlı personeller Tam zamanlı personellerden daha fazla iş yaparlar.

Migros part time çalışma dezavantajları

 • genellikle akşam 18 ile 22 saatleri arasında ve hafta sonları 1 gün çalışma saatleri olan part time personeller, iş yoğunluğu olan en yüksek saatlerde çalışırlar ve belki de normal saatlerde çalışan bir personelin 8 saat de yapamadığı işi 4 saatlik zaman diliminde yaparlar.
 • sgk primlerinizi 18 gün olarak yatırdığı için, eğer öğrenci değilseniz Genel sağlık sigortası ödersiniz.
 • Yol ücretini veriyorlar, Part time’lere özel yemek verilmiyor.
 • Market personeli tarafından bütün iş yarım zamanlı personelin üzerine yıkılmaya çalışılır. Akşamları reyon düzeltmek diye işe girersiniz, fakat tüm malzemeler akşamları geldiği için birkaç palet ürünü reyonlara dizmek ile yükümlü tutulursunuz.
 • verilen ücrete göre yapılan iş fazladır.

Migrost’a yarım zamanlı çalışmanın avantajları

 • migros Türkiye’nin önde gelen marketlerinden dir. Çalıştığınız parayı ay sonu geldiğinde şaşma olmadan rahatlıkla alırsınız. kendinizi oradan gelecek paraya göre rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Paranız garanti gibi bir şeydir.
 • Öğrenci iseniz istanbul- Ankara gibi büyük illerde iseniz size 1 aylık yol ücretinizi verir,  aynı  kart ile okula ve özel işlerinize gidebilir bu işlere giderken fazladan yol parası vermezsiniz. Öğrenci bir kimse için 2018 şartlarında vereceğiniz 1 kart geçim ücreti bile önemli bir kardır.
 • Sigorta başlangıcınız olur, daha önceden var ise de sigorta günleriniz artar.
 • Çalışma koşulları genellikle akşam olduğu için gündüz tüm işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.
 • iyi bir hayat Tecrübeniz olacaktır.

Migros part time / Yarım zamanlı çalışanların maaşları 2019

Personel yeni olması durumunda maaş + yol + Çalıştığınız kadar SGK verilmektedir. 2018 yılı sonlarında 1050TL Maş+Bulunduğunuz ile göre yol ücreti + SGK yapılmaktadır. Koç gurubu zamanında migros çalışanlarına alışveriş çeki ve pirim de verilmekteydi fakat, devir edildikten sonra bu haklar kaldırıldı. Migros 2019 part time maaş durumu da takribi %10 enflasyon olacağını düşünürsek 1300-1400TL civarında olacaktır.

Migros Part Time İş Başvurusu 2019 yılında Nasıl Yapılır?

migros personel alımlarını özellikle kariyer sitelerine yapılan başvurular ile yapmaktadır. Fakat sizler migrosun kurumsal sitesinden başvuruda bulunabilir, hatta bizzat marketin içinden bu başvuruyu yapabilirsiniz. Keza çalışma hakkı verilmez alınır.  migros’a iş başvurusunda bulunmanız halinde 15 -20 gün içinde olumlu veye olumsuz olarak sizi bilgilendireceklerdir

Bir önceki içeriğimiz olan Hasarlı araç alıp satma Karlı bir iş mi? başlıklı güncel makalemizde hasarlı araba ek gelir, hasarlı araç alıp satmak ve hasarlı araç kar ettirir mi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

8 cevaplar

 1. ismail Ergezer dedi ki:

  daha önce 2010 yılında koç zamanında çalışmıştım, gayet eğlenceli bir ortamı var. fakat koçtan ayrıldıktan sonra biraz personele olan ilgi azalmış.
  şartları ağırlaştırılmış duyduğum kadarı ile.
  Marketler içinde en fazla maaş veren firma migrostur diye düşünüyorum. Birde macro center o da migrosun zaten.

 2. Sevgi var dedi ki:

  Mrb.ben sevgi 10 yildir is sektorundeyim erzincanda yasiyorum ve kasabim kasa bilgimde var ve migrosta calismak istiyorum

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Sevgi hanım merhaba, migros iş başvurusunun yapılacağı adres biz değiliz. Konu içini detaylı olarak incelerseniz başvuru mercilerini bulabilirsiniz.

 3. Hilal ozkal dedi ki:

  Kardesim 1 haftadir migrosta calisiyor. 8 bucuk olarak soylenen calisma saati 10 saate kadar cikiyor. Ayrica orada aylardir calisan komsumuzun hala sigortasinin yapilmadigini soyledi ve kardesiminde sigortasi hala baslamadi. Sigorta ise giriminde baslamasi gerekirken neden baslamiyor? Sigortasiz isci calistirmanizdan ve soylediginiz sartlara uygun davranmadiginizdan oncelikle migrosa sikayette bulunmak istiyorum. Cevabinizi bekliyorum

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Hilal Hanım şikayet yeriniz burası olmadığını öncelikle ve özellikle bildirmek isteriz.
   Migros sigortasız olarak çalıştırmaz, Taşeron bir firma olabilir sizin dediğiniz firma.
   Çalışma saati net saat’dir. Dolayısı ile Yemek saati ve mola saatleri Tüm şirketlerde olduğu gibi işçiden gider. 1 saat yemek molası ve 15dk dan 2 kere mola vermesi durumunda 10 saat brüt çalışmış gibi gözükebilir.
   Sigorta konusunda resmi kurumlara şikayette bulunabilirsiniz. Ispat edilmesi durumunda hangi firma olursa olsun ceza alacaktır. Üzerine basarak söylemek isteriz ki Migros kaçak personel çalıştıracağını zannetmiyorum.

  • Hatice dedi ki:

   Migros calisan haklari konusunda cok titiz bir firmadir bu dedikleriniz mumkun degil. Sizi kolay kolay cikartmazlar buyuk bir suc islemediginiz surece. Sendikaya uye olursunuz tum hakkinizi onlar savunur. Maasi 1 gun bile aksatmaz ya once yatirirlar ya o gun.

 4. Bayram dedi ki:

  Part time olarak çalıştığımda başka mağaza sayımlarına katılmak mecburimidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir