Kapat

kahve dükkanı açmak

Anasayfa Girişimcilik kahve dükkanı açmak
kahve dükkanı

kültürümüze Bağdat ve mısırdan girdiği düşünülen Kanuni sultan Süleyman dönemine kadar dayanan kahve kültürü özellikle son 5 yıl içinde tekrar revaçta dolayısı ile fırsatı değerlendirmek isteyen müteşebbisler kahve dükkanı açmak  ve  bu işin karlılık durumları hakkında bilgiler araştırıyorlar.

Kahve dükkanı açma maliyeti

Özellikle kahve dükkanı açmak için ortalama 60 bin ile 250 bin arasında bir harcama yapabilirsiniz. Yapacağınız masraf bulunduğunuz şehir ve dükkan büyüklüğü ile mukayeseli olarak değişebilir. Bu konuda bayilik veren firmalardan destek almanız durumunda bayilik giriş ücreti ve bu firmaların istedikleri farklı standartlar için ödeyeceğiniz bedeller ile bu açılış giderlerini arttırabilirsiniz.

kahve işletmeleri genellikle 24 ayda yatırdığınız parayı geri alabileceğiniz iş yerleridir. Bu tarz bir iş yeri açmak isteyenler bunu göz önüne alarak işe girmelerinde fayda var.

Kahve dükkanı açmak karlı mı

mezesi sohbet hatırı kırk yıla varan kahve satışı yapmak ortalama %200 ortalama kar marjı ile hizmet vermektedirler. özellikle görsel olarak müşteriye hizmet veren şirketler özellikle kış aylarında geliri yaz aylarına oranla daha artacaktır. Kahve satışlarının yanında küçük tatlılar ve ücretsiz olarak kahve falına bakan personeller çalıştırılması durumunda müşteriler sürekliliği aratacak, kar marjı da uzun vadeli olarak artacaktır.

Bu da ilginizi çekebilir  Çin'den ürün getirip satmak

kahve dükkanı açmaya KOSGEB Destek sağlıyor mu?

Kahve dükkanı işletmesi açıp, gerekli prostödürleri yerine getirmeniz durumunda, KOSGEB kredi vermemesi için en ufak bir sakınca yoktur. özellikle çalışan personel ve  kira giderleriniz için katkı sağlayacak KOSGEB hibe ve sıfır faizli krediler kullanabilirsiniz. site içi arama yaparak veya konu altına yorum atarak kahve dükkanı açmak ve kosgeb ile alakalı sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanOto yıkama dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Oto yıkama dükkanı açmak, Oto yıkama dükkanı açmak kaç para ve Oto yıkama dükkanı açmak ne kadar hakkında genel bilgiler verilmektedir.

4 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir