Görüntülü Konuşma Tekniği İle Ders Vererek Para Kazanma 

tarafından
883
Görüntülü Konuşma Tekniği İle Ders Vererek Para Kazanma 

Görüntülü konuşma tekniği ile ders vererek para kazanma  günümüzün en çok öne çıkan ek iş türlerinden biridir. Görüntülü olarak konuşmanın yaygınlaşması, İnternet hızla herkesin elinde olması ve kameralı görüşmelerin de son derece kolay ulaşılabilir hale gelmesi beraberinde bu durumun iş açısından değerlendirilmesini de getirmektedir. İnsanlar ek işlere farklı nedenlerle ihtiyaç duyduklarından bunu gideren yöntemleri de göz önünde bulundurmaktadır. Örneğin bir alanda uzmanlık varsa bu durumda özel ders verme gibi avantajlar elde edilebilir. Örneğin gitar kursu, dil kursu, matematik kursu gibi çeşitli dersler görüntülü şekilde verilebilmektedir.

Uygun Alt Yapı Hazırlama

Görüntülü konuşma tekniği ile ders vererek para kazanma  işlemine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken nokta alt yapıda sorun olmaması ve ders verileceği zaman nasıl bir süreç olacağının önceden belirlenmesidir. Plansız hareket edilmesi halinde muhtemelen işinizin hemen boşa çıkması durumu olacaktır. Sonuçta gerçek görüşme ile değil de kameralı şekilde bir görüşme ile ders söz konusudur. Bu nedenle de tahammünn daha az olacağı bilinmelidir. Sizin alt yapınızdaki ya da genel işleyişinizdeki aksaalar karşı tarafa boşuna mı para yatırdım şeklinde düşüncelere neden olabilir. Bu nedenle kameranızın görüntüsünün gitmemesi, şarj kontrolleri, bağlantı kontrolleri gibi durumlara bakılmalıdır. Ayrıca kaynak önerileri , sizin rutin derslerde vereceğiniz ödevler de önem kazanır.Online ders vermek, çok avantajlı bir durum olabileceği gibi ters tepen bir duruma da neden olabilir. Ses akışının tam olması gerekir. Bazı hallerde görüntü zoom etkisi gerekebilir. eğer isterseniz daha ön hazırlık olması için başka ders veren kişilerin görüntülerine de bakılabilir.

Ne Kadar Kazanmak Mümkün

Görüntülü konuşma tekniği ile ders vererek para kazanma  işinin ne kadar olabileceği duruma göre değişebilir. Bazı kişilerin verdiği dersin içeriği çok donanımlıdır ve uzun süre ciddi getirileri olabilecek bir özellik taşır. Bu nedenle yapılan yatırım da işe yarar. İyi bir düzenli gelir olabilir. Diğer yandan ne kadar süre ders alınacağı da önem kazanır. Bazıları kısa süreli ders ister bazıları da uzun süre isteyebilir.