Engellilere hizmet veren iş fikirleri

tarafından
1179
Engellilere hizmet veren iş fikirleri

Engelli vatandaşlara mal veya hizmet satışı yaparak para kazanmak mümkün, ülkemizde ciddi bir engelli vatandaş sessiz sakin yaşamlarını idam ettirmektedirler. Onların hayatlarını kolaylaştıracak hizmetler vererek hem engelli vatandaşlara hizmet edip hemde para kazanmak mümkün.

Engelli vatandaşlar aslında ülkemizde çokça olan görmezden gelinen ve nüfusun ciddi bir bölümünün mağdur olduğu bir durumdadır. Ülkemizde Engelli vatandaş sayısı hiç de azımsanmayacak kadar azdır. Türkiye’de Yaklaşık 6 milyon engelli vatandaş var nüfus yüzdesine vurduğumuzda %7 civarı olan engelli vatandaş sayısı oldukça fazladır.

Engellilere hizmet verip Para kazanmak

Yukarıdaki istatistikten de anlaşılacağı üzere çok fazla engelli sayısı var, bu vatandaşlara hizmet etmek hem asli görevimiz hemde ticari olarak ciddi bir potansiyele ulaşılabilecek bir durumdadır. Üstelik çok da fazla kar marjı koymadan bu hizmeti vererek mutlu da olabileceğiniz bir işiniz olabilir.

Engellilere ürün satışı yaparak veya hizmet ederek para kazanabileceğiniz iş fikirlerine örnekler vermek gerekirse bir kaç tanesini sıralayalım.

Engellilere Medikal ürünler satmak

Engellilere ürün satışı yapmak hem hassas hemde karlı olabilecek bir iştir. Kalıcı engeli veya geçici olarak engelli olan vatandaşlara yönelik verilecek olan bu hizmette, hasta yatağı, engelliye uygun bez, kulaklık, uzuvlarını kullanamayan engeliler için aparat satışı, Tekerlekli sandalyeler gibi yüzlerce ürünü hastanelere yakın dükkanlarda satabilirsiniz. Hatta işi biraz daha ciddiye alıp İnternet üzerinden satışını yapabilirsiniz.

Engelliye yönelik hizmet veren işletmeler biraz daha ticari düşünmeyip hassas davranarak kaliteli hizmet vermesi durumunda uhrevi yatını ve geçimini sağlayacak kadar geliri rahatlıkla elde edebilir.

Engelli Rehabilitasyon merkezi açmak

özellikle engellilere hizmet satmak istiyorsanız bu kısmı okuyunuz. otistik veya kendi kendine işlerini yapamayacak olan engellilere hizmet vermeye yönelik bir iş seçeneğidir. Daha çok sermaye anlamında gücü olan kişilere tavsiye edebileceğimiz bu iş seçeneğidir.

Eğitim ve bakım konusunda tecrübeye ulaşmış büyük kuruluşların Yan sektör olarak okul, ve bakım merkezleri açmalarında ticari olarak bir beklenti olduğunu hissetmişsinizdir. Devletimiz bu tarz hizmet veren kuruluşlara ciddi destekler sunmaktadır. Sizde engelli vatandaşlara yönelik bu tarz hizmetler sunabilirsiniz.

Engelli Servis işletmeciliği

Sadece engelli vatandaşlara hizmet veren ticari taksi, servis taşımacılığı gibi ulaşım araçlarını yine engelli vatandaşların yolculuğunu daha rahat yapabilmeleri için ona göre dizayn edip hizmet verilebilir.

Devlet kurumları ile de anlaşmalar yapılıp, ücreti engellilerden değil devlet kurumlarından alarak büyük özel bir hizmet verilebilir.

unutmayın herkes bir engelli adayıdır. Girişimcilik ve para kazanma üzerine olan bir site olmuş olmamıza rağmen yukarıda vermiş olduğumuz iş fikirlerinin ticari karlılık oranlarından çok hizmet edildiğini vurgulamaya çalıştık. Bir iş yapıyorsanız tabi ki para kazanılacak, Ve engelli vatandaşlara yönelik yaptığınız işlerden de kazanabileceğinizi unutmayın

Yorumlarınız bizim için değerlidir, tüm girişimcilik yazılarımıza ve bu konuya yorum atmaktan çekinmeyin.