Doğal otel açmak iyi fikir

tarafından
1160
Doğal otel açmak iyi fikir

Öyle bir otel düşünün ki, müşteriler ne müşteri otel sahibi nede otel sahibi.. Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl iş otel bu hizmet bekleriz, zaten bütün yıl evde temizlik yapıyoruz. Çalışıyoruz tatil için bir otele gidelim birileri bize hizmet versin istersiniz. Devir değişti.. Doğal otel ile artık müşteriler çalışacak otel sahibi kazanacak.

ilginç iş fikirleri içine koyduğumuz organik otel açma fikri ilerleyen zamanlarda ilginç olmaktan çıkıp, insanlar çalışıp otellere hizmet etmek için can atacak. Çünkü radyasyon, şehir kirliliği, hormon derken artık insanlar doğaldan uzaklaşıyor yediğimiz her şey hormonlu.. İnsanlar toprak ile uğraşıp sağlıklı yiyecekler yiyerek terapi almak isteyecek.

Ülkemizde Doğal oteller yok!

Türkiye’de pek örneği yok. Ülkemizde insanlar toprakla uğraşmak istediklerinde genelde memleketten bir arazi alır senenin belli zamanlarında kalır bahçe ile ilgilenerek streslerini atarlar fakat, Herkesin bahçe almaya gücü yetmeyebilir. Çokta sermaye harcamadan otellerin müşteriye köyündeki organikliği yaşatması iyi olmaz mı?

Hem memleketlerinde organik ürün yetiştirmek için çok uzun sürelere ihtiyaç var ve senenin bir kaç haftasını mecburen ürünlerin bakımını yapmak için gitmek gerekebilir. Doğal otellerde o şekilde değil, sadece gitmek istediği zamanlarda giderek tatil ve organik havayı aynı anda soluyarak işi bitirecek olan tatilciler çok memnun kalacaktır.

Doğal otel açma maliyeti

organikl oteller sandığınız kadar büyük sermayeler gerektirmez. En uygun maliyeti araziyi kiralayarak elde edebilirsiniz. en uygun arazi kiralama şekli devletten hazine arazisi kiralaması yaparak elde edebilirsiniz, devletin alanlarını nasıl kiralamasını bilmiyorsanız; Hazine arazisi nasıl kiralanır isimli konumuzu ziyaret edebilirsiniz. Ege veya Akdeniz’de yaklaşık 500 Bin sermaye ile böyle bir oteli rahatlıkla açıp yönetebilirsiniz.

Doğal otel kar marjı

Pek bilinmediği için iş oturana kadar çok büyük gelirler elde edilmese de iyi reklam ve gelen müşterilere kaliteli hizmetler sunarak kar marjı ve müşteri potansiyeli gayet artar. Doğal oteller standart oteller gibi çok fazla personel istememektedir. Bu otellerde işleri daha çok müşteriler yapacak ve çalıştıkları halde size ücret ödeyecekler. Kafanızda daha iyi oturması için ‘‘Entel köy efe köye karşı” filmini izlemenizi öneririm. Filmde standart yöntemlerde köyde hayatını idam edem kişilere Şehir dışından gelen enteller köyün bir kısmını satın alarak rakip köy olurlar ve gelen müşterileri çalıştırarak para kazanmaları köylülere garip gelir.

Unutmayın doğal oteller sağlık ve turizm cazibesi yüksektir. Gelen müşteriler kısa zamanda kendilerini daha sağlıklı hissedecekler ve her yıl gelmek isteyecekler. Dedikodu reklamları ile de sizin reklamınızı yapacaklar.