Carrefour çalışma şartları

tarafından
1346
Carrefour çalışma şartları

1996 yılında Carefour SA olarak ismini değiştiren firma ile ilgili merak edilen tüm bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Carefour çalışma şartları hakkında iş başvurusunda bulunacaklara bir yol rehberi olarak olan bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ülkemizin en büyük perakende market satış mağazaları arasında yer alan Carefour SA’nın çalışma şartlarını ve mağazada çalışanlara verdikleri ücretler hakkında detayları buradan açıklayacağız.

CarrefourSA çalışma şartları 2019

Ortalama olarak çalışanlarının günlük 8 ila 10 saat arasında çalıştığı kurumsal bir firma olan CarrefourSA’nın özellikle çalışanlarına sunmuş olduğu hizmetlerde oldukça önemlidir. Firmada çalışanlarına düzenli olarak ödemelerini yapan firmanın aynı zamanda sunmuş olduğu bazı yardımlarda bulunmamtadır.

Haftalık olarak çalışanlarına 1 gün izin veren firmanın aynı zamanda 1 yılı dolduran çalışanlarına tanıdığı resmi izin süresi de 14+2 olmaktadır. Yani CarrefourSA bünyesinde toplamda 1 yıl ve üzerinde çalıştığınız zaman firmanın sizlere her sene haftalık izniniz dışında 14 gün 2 günde yol olmak üzere toplamda 16 gün kafa izni verdiğini belirtelim.

CarrefourSA maaşları ne kadar?

Firmanın bünyesinde çok farklı statülerde çalışan kişilerin bulunduğunu biliyoruz. Bu kişilerin aldıkları maaşlarında değişkenlik gösterdiğini belirtelim ve firmanın sizlere sunmuş olduğu maaşların ortalaması hakkında bilgiler verelim.

Kasiyer maaşları

CarrefourSA bünyesinde en düşük maaşı alan kişilerin kasiyerler olduğunu belirtelim. Genellikle firma da yeni işe başlayanların ilk alındığı bölüm olan kasiyerlikte alacağınız ücret günümüz asgari ücretidir.

Reyon görevlisi maaşları

CarrefourSA bünyesinde işe reyon görevlisi olarak da girdiğiniz zaman alacağınız ücretin asgari ücret olduğunu belirtelim. Aynı zamanda aldığınız maaşın sadece bununla sınırlı kalmadığını ayrıca ekstra ücretlerde verdiğini birazdan açıklayacağız.

Resepsiyon ve Temizlik görevlisi maaşları

CarrefourSA’da çalışan resepsiyon ve temizlik görevlilerinde de maaşları asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Tabi burada evli ve bekâr olan kişilerin farklı türden maaş aldıklarını belirtmek istiyoruz.

Kasap- Manav ve Şarküteri bölümü görevlisi maaşları

Yukarıda belirttiğimiz diğer bölümlere göre maaşları biraz daha yüksek olan bu kişilerin maaşlarının asgari ücretin biraz üzerinde olduğunu belirtelim. Ortalama olarak %10 ile %30 arasında daha yüksek maaş alan kişilerin çalıştıkları yılların ve çalıştığı bölümlere göre farklılık gösterdiğini belirtelim.

CarrefourSA ekstra olarak verdiği ücretler

Çalışanlarına ekstra olarak ücretlerde sunan CarrefourSA’nın özellikle yol parası, yemek ücreti, yakacak yardımı, okul yardımı (Evli olanlar için), ölüm yardımı ve gıda çeki gibi farklı türden ekstraları da bulunmaktadır. Bu belirttiğimiz ekstralarında aynı zamanda çalışanların kıdemlerine ve aile durumlarına göre farklılık gösterdiğini belirtmek istiyoruz.

Aynı zamanda çalışanlarının haklarını aramasını da imkan sunan CarrefourSA’nın çalışanlarının sendikaya üye olmalarına izin vermektedir. Sizlerde bir CarrefourSA çalışanı olmak istiyorsanız, yukarıda yer alan bilgileri okuyarak CarrefourSA hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha önce marketlerde hiç çalışmamış ve bu tarz yerlerde çalışmanın nasıl birşey olduğunu merak ediyorsanız, marketlerde çalışmak ve AVM çalışma şartları isimli yazıları okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.