avm’de çalışmak hakkında bilgi

tarafından
1314
avm’de çalışmak hakkında bilgi

özellikle büyük şehirlerde, gidilecek pek fazla yer olmadığını düşünen, her kesimden insan. Belki de kendilerini daha güvende hissettikleri için özellikle Hafta sonları zamanlarını geçirmek ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak için gittikleri yerler haline gelmeye başladı. Dolayısı ile bu yoğunlukta insan sirkülasyonu olan yerlerde Alışveriş merkezlerine gelen insanların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için; güvenliğinden, temizlikçisine, tezgahtarına, Avm yönetimine onlarca alanda yüzlerce insan ihtiyacı gerekmektedir.  avm’de çalışmak kolay gibi gözüken zor bir meslektir. Hiç dikkat ettiniz mi AVM’de dolaşırken çalışanları pek de ciddiye almadığınızı, onlar sessiz sedasız işlerini yapmaya çalışırken  kendi ömür törpüsünün işini yapması için oyalanıyorsunuz.

Özellikle bu işi yapan kişiler genç ve Aile ilişkileri içinde olmayan kişilerin olmasında fayda var çünkü AVM açılış ve kapanış saatleri gereği insanların evlerinde olmak istedikleri hafta sonu ve akşam saatleri olmaktadır. Eğer çalıştığınız AVM vardiya takviyesi yapmıyor ise büyük ihtimal ile sabah 09:30 ile akşam 10:30 arasında ciddi bir çalışma saati çalışıyor olacaksınız.

AVM çalışanları Ne kadar maaş alır

Genellikle asgari ücret üzerinden maaş alan Alışveriş merkezi çalışanları, Özellikle prim usulü çalışanlar ve personellerine daha iyi imkanlar sunmayı hedefleyen firmalar bu bedellerin üzerinde maaş vermektedir. Müdür ve müdür yardımcıları genellikle asgari ücretten biraz daha fazla maaş vermektedirler.

Avm çalışma koşulları kimler için iyi bir seçenektir?

özellikle genç ve aktif çalışma ihtiyacı olan kişiler, üniversite öğrencileri  tam zamanlı ve part time olarak çalışabilmektedirler.  üniversite öğrencileri tahsil hayatlarına katkıda bulunmak için alışveriş merkezlerinde rahatlıkla çalışabilirler. özellikle sinema salonları gibi eğlence amaçlı hizmet eden firmalarda bu tarz öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca gönül rahatlığı ile çalışabilirler.
emekli olup da evlerine ek gelir olsun diye çalışmak isteyen kişiler de avm de temizlik personeli, tezgahtarlık veya marketlerde çalışma görevi gibi vasıflarına uygun işlerde çalışabilirler.