Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Türkiye’de araç kullananların sayısının sürekli olarak artması otoyolda ya da her hangi bir yerde araçların başına bir şey geldiğinde ya da yanlış yere park edildiklerinde oto kurtarıcılara ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Bunun için de oto kurtarıcı işi yapmak iş kurmak isteyen girişimciler için alternatif bir seçenek olabilir.

Oto Kurtarıcı İşi için Gerekenler Nelerdir?

Bu işe girebilmek için öncelikli olarak oto kurtarıcı aracının alınması gerekir. Araç alındıktan sonra kişi kendisi kullanacaksa K ehliyet belgesine ihtiyacı olur. Kendisi kullanmayacaksa bu belgeyi bulunduran bir kişiyi işe alabilir. Oto kurtarıcı aracının maliyeti 80 bin lira değerinde iken K belgesinin maliyeti ise girişimci için 5 bin lira değerini bulmaktadır.oto-kurtarici-isi-yapmak Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Oto Kurtarıcı İşinden Nasıl Para Kazanılır?

Bu işten para kazanmak isteyen girişimcinin ya çevresinin çok geniş olması ya da bir sigorta firması ile anlaşma sağlayarak verilen bölgelere gitmesi gerekir. Tanıtımı iyi yapılmamış ya da bir kurumla anlaşma sağlamamış olan oto kurtarıcı firmaları beklenen değerdeki kazançları sağlayamazlar.

Oto Kurtarıcı İşi Karlı mıdır?

Verilen kriterlerin yapılması halinde bu işten ciddi miktarda para kazanmak mümkündür. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde oto kurtarıcı işi yapmak girişimciye ciddi miktarda para kazandırmaktadır. Küçükşehirlerde ise yaşanan şehirdeki sanayi sitelerine gidilerek günlük ortalama 500 adet araca yapılan kurtarma çağrısını siz alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Parti evi ve oyun evi açarak para kazanma başlıklı güncel makalemizde oyun evi, parti evi ve parti evi açma sermayesi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

11 cevaplar

 1. Mehmet dedi ki:

  Memur birisi elemanla buişiyapabilir mi

 2. Mustafa dedi ki:

  Bu işi yapmak için sadece araç olması yeterli mi yoksa bir işletme kurulmalı mı yani bir Ltd. Şirketi açmak gerek duyulmakta mıdır?

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Merhaba;
   Şirket kurmak zorunlu.
   Ltd şirket olmak zorunda değil, şahıs şirketi kurarak da işinizi yapabilirsiniz.

 3. TOLGAHAN dedi ki:

  Merhaba herhangi bir sigorta şirketiyle anlaştığımız zaman aylık ortalama ne kadar kazana biliriz

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Sigorta şirketleri ve bankalar ile çalışırsanız işsiz kalmazsınız. Fakat Kendiniz özel bulduğunuz iş kadar kazanamazsınız. İş sirkilasyonuna göre kazancınız değişir. İstanbul gibi yoğun illerde kazanç artarken, daha az nüfusu olan illerde gelir ona göre daha da düşecektir.

 4. efe dedi ki:

  Üstad bu oto kurtarma yani çekicilik işi için vergi açısından nasıl bir yol izlenmeli?Yani bildiğimiz bir şahıs şirketi tabiri ile bir işletme mı açacaz?Muafiyetlik söz konusu mu?Kuruluş için ve daha sonrası için yardımcı olur musunuz?

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Şahıs şirketi açarak devam edebilirsiniz. Yakıt ve araca yapılacak giderleri masraf olarak göstererek daha az vergi ödeyebilirsiniz.
   Banka ve sigorta şirketleri dışında kalan kısım sizden fatura istemeyeceği için çok fazla vergi ödemezsiniz.
   Gönlümüz vergi ödemenizden yana fakat Genel olarak ödenmediği için rekabet şansınızı düşüreceği için bunu söylüyoruz.
   Bilinen herhangi muhafiyet söz konusu değil.

 5. gökhan ç dedi ki:

  oto çekicilik icin tam olarak ne gibi evrak istiyorlar ehliyetten tutunda baştan sona bi bilen yokmu acaba yardım edecek?

 6. Burak dedi ki:

  Ben bu işe sıfırdan başlamak istiyorum ama kendimi de en azindan iş konusunda azcık garantiye almak icin bana is istihdami saglayacak firma ,acente veya bayi varmidir varsa nasil ulasabilirim

 7. ramazan dedi ki:

  önce araç. senin için ehliyet src pisigo teknik ve k belgesi araç küçükse 3bin büyükse 15 bin sonra araca sigorta 7 8 bin
  sonra bir muhasebeci yıllık 2 bin sonra reklam internet 2 bin sonra hayırlı oolsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir