Kapat

Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Anasayfa
iş fikirleri Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Türkiye’de araç kullananların sayısının sürekli olarak artması otoyolda ya da her hangi bir yerde araçların başına bir şey geldiğinde ya da yanlış yere park edildiklerinde oto kurtarıcılara ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Bunun için de oto kurtarıcı işi yapmak iş kurmak isteyen girişimciler için alternatif bir seçenek olabilir.

Oto Kurtarıcı İşi için Gerekenler Nelerdir?

Bu işe girebilmek için öncelikli olarak oto kurtarıcı aracının alınması gerekir. Araç alındıktan sonra kişi kendisi kullanacaksa K ehliyet belgesine ihtiyacı olur. Kendisi kullanmayacaksa bu belgeyi bulunduran bir kişiyi işe alabilir. Oto kurtarıcı aracının maliyeti 80 bin lira değerinde iken K belgesinin maliyeti ise girişimci için 5 bin lira değerini bulmaktadır.oto-kurtarici-isi-yapmak Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Oto Kurtarıcı İşinden Nasıl Para Kazanılır?

Bu işten para kazanmak isteyen girişimcinin ya çevresinin çok geniş olması ya da bir sigorta firması ile anlaşma sağlayarak verilen bölgelere gitmesi gerekir. Tanıtımı iyi yapılmamış ya da bir kurumla anlaşma sağlamamış olan oto kurtarıcı firmaları beklenen değerdeki kazançları sağlayamazlar.

Oto Kurtarıcı İşi Karlı mıdır?

Verilen kriterlerin yapılması halinde bu işten ciddi miktarda para kazanmak mümkündür. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde oto kurtarıcı işi yapmak girişimciye ciddi miktarda para kazandırmaktadır. Küçükşehirlerde ise yaşanan şehirdeki sanayi sitelerine gidilerek günlük ortalama 500 adet araca yapılan kurtarma çağrısını siz alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Su bayiliği alıp Damacana su satış işi açmak başlıklı güncel makalemizde damacana satış işi yapmak, damacana satışı ve su bayiliği hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Oto Kurtarıcı İşi Yapmak” üzerine 10 yorum

 1. Mehmet says:
 2. Mustafa says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 3. TOLGAHAN says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 4. efe says:
  • avatar İYİ FİKİR says:
 5. gökhan ç says:
 6. Burak says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar