Kapat

Okul Kantini Açmak

Anasayfa
iş fikirleri Okul Kantini Açmak

Kantin bazı yiyecek ve içeceklerin satıldığı yer olarak adlandırılmaktadır. Okul kantininde öğrencilerin gün içinde yeme, içme ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler satılmaktadır. Öğrenciler günlük beslenme ihtiyaçlarını kantinde bulunan yiyecek ve içeceklerle karşılamaktadır. Satılan ürünler okulun belirlediği ve öğrencilerin talebine göre çeşitlilik kazanmaktadır. Okul dönemi boyunca açık kalmakla birlikte okulların kapanmasıyla ara veren işletmeler, bazı okullarda yaz dönemi de hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Kantin işinden para kazanmak kolay gibi görünse de riskli bir iştir. Bilinmesi gereken bir kaç basit kural ile daha rahat para kazanılabilmektedir. Kantin işinden para kazanmak için okuldaki öğrencilere kantini sevdirmeniz gerekmektedir. Yardımcı, güler yüzlü, sevecen ve temiz kantin işletmecisi her zaman kazanan taraf olacaktır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler satmalı, bol çeşitlilik sunmalısınız. Yoğunluğa anında cevap verebilmeli, fiyatlarda çok yüksek tutarlar uygulamamalısınız. Kısacası öğrenciler ile iyi geçinmek para kazanmanın en önemli yoludur.okul-kantini-acmak Okul Kantini Açmak

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Kantin açmak için ihaleye girip kantin açmaya hak kazanmanız gerekmektedir. İhaleyi kazanmanız halinde kantin açabilirsiniz. Başka istenilen evraklar arasında T.C vatandaşı olmak, ilköğretim mezunu olmak, sabıka kaydı bulunmaması, ustalık belgesine sahip olmak, temiz, özenli, sabırlı olmalı. Gereken belgeler tamamlanması halinde kantin açmak için hiçbir engel kalmaz.

Bu İş Karlı mıdır?

Kantin işletmeciliği genel olarak karlı bir iştir. Getirisi çok yüksek olmakla birlikte gerekli özen ve itina gösterildiği takdirde para kazanmamak için hiçbir neden yoktur.

Bir önceki içeriğimiz olan Çin'den ürün getirip satmak başlıklı güncel makalemizde Çin'den ürün getirip satmak ve Çin'den ürün getirip satmak güncel hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Okul Kantini Açmak” üzerine 1 yorum

  1. portovecchiaa says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar