Yarasa Gübresi Satmak

tarafından
1728
Yarasa Gübresi Satmak

Tarım alanlarında ekolojik dengeyi korumak ve organik tarımı yaygınlaştırmak için son yıllarda kullanılmaya başlayan yarasa gübresi hem element hem de asit bakımından zengin bir maddedir.İçerisinde bulunan böcek özütleri ile toprak için ve ekilen ürün için son derece besleyicidir.Özellikle geçirim oranı yüksek topraklarda organik elementler bakımından zenginleşme sağlayabilmek için kullanılır.

Yarasa Gübresi Nasıl Üretilir?

Yarasa gübresi içerdiği elementler nedeniyle en kaliteli kuş gübresi konumundadır.İçeriğinde bulunan tuz oranının düşük olmasından dolayı bitkilerde normal gübrenin neden oldukları yanıkları oluşturmaz,İçeriğinde böcek organizmaları yoğun şekilde bulunduğundan toprak ve bitki için oldukça besleyicidir.Yarasa gübresi doğal mağaralardan elde edilebilmektedir doğada uzun süre el değmeden kalan yarasa gübresi fermantasyon aşamasını doğal hali ile tamamladığı için fabrikasyon gübreden çok daha faydalı ve kimyasal içermediğinden uzun vadeli kullanımda toprağa zarar vermemektedir.Tarım bakanlığı tarafından ruhsat verilen mağaralarda üretim yapılmaktadır.

Satışı Nasıl Yapılır?

Sıvı,katı ve granül halde bulunan yarasa gübresi satışa hazırlanma aşamasında ısıl işlem uygulanır böylece zararlı bakteriler gübreden uzaklaştırılır. yarasa gübresi satmak için ya ham gübre satışı yapan toplayıcılardan ürün temini yapmak yad tesisleşme faaliyetleri ile gübreyi işleyerek ticari paketleme usulleri ile satışa sunmak gerekir. Yarasa gübresi kullanım miktarı her geçen gün artan bir ürün olarak öne çıkmaktadır.