2. El Eşya Mağazası Açmak

Eşya alım satımında en az birinci el eşyalar kadar para getiren alan da 2. el eşya alım satımıdır. Bu alanda satış yapabilmek için 2. el eşya mağazası açmak gibi bir fikri değerlendirerek para kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Kullanılmış eşyalara insanların ilgi duymayacağını düşünmek yanlış bir fikirdir. Çünkü ikinci el eşyaların da kendisine göre özel alıcıları bulunuyor.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Kullanılmış olan eşyaların alım satımından para kazanabilmek için iyi satış yapabileceğiniz bir yer gerekiyor. Mahalle ve semt bu konuda iyi seçilmelidir. Örneğin öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu yerler de çok daha rahat satış yapabilirsiniz. Öğrenci evleri için genelde kullanılmış eşyalar tercih ediliyor.2.-el-esya-magazasi-acmak 2. El Eşya Mağazası Açmak

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

İkinci el eşya alım satımı yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle bir dükkan yerine ihtiyacınız olacak. Sonra insanların sizlere kullanılmış eşyalarını satmaları için kampanya fikirleri oluşturabilirsiniz. Düşük fiyatlarda alacağınız ikinci el eşyaları biraz onarım ve bakım sonrasında daha iyi fiyatlardan satabilirsiniz.

Bu İş Karlı mıdır?

Satacağınız ürünlerin çeşidine ve kullanım aciliyetine göre kazanacağınız para da farklı olacaktır. En çok tercih edilen ev eşyaları satışı yapabilirsiniz. Bunun yanında iş yerinizde daha seçme ürünleri de satmayı deneyebilirsiniz. Ancak her türlü alıcısı bulunacak ürünleri satışa sunduğunuzda çok iyi şekilde kazanç sağlayabilir ve işinizi ilerleyen zamanlarda daha da büyütebilirsiniz.

2 Responses

  1. Ayla dedi ki:

    Spotçuların internet üzerinden kendi aralarında yaptığı rekabet hepsinin sonu olabilir.

    • İYİ FİKİR dedi ki:

      İnternet bir çok ölçüde rakabeti tetiklediği doğru, ülkemizde meslek katili de çok fazla. 8TL’e bin kartvizit satılan bir ülkeden bahsediyoruz. Bu çok normal. İyi olan kısmı rekabetten halk yararlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir