Turkcell Bayilik şartları Hakkında bilgi

tarafından
1718
Turkcell Bayilik şartları Hakkında bilgi

Türkiye’in en büyük şirketleri arasında yer alan Turkcell bayisi olmak isteyen kişilere ön sunum niteliğinde olan bu konumuzda Turkcell Bayilik şartları Hakkında bilgiler ve tavsiyelerde bulunacağız.

Turkcell Nereden, Nereye geldi Tarihine Bakalım

Bir dünya şirketi haline gelmiş olan, Türkiye’nin Turkcell, Türkiye’de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunmaktadır.

Mobil iletişim alanında lider marka olan Turkcell 1994 yılında hizmet vermeye başlamış, Mobil ses ve veri iletişimi üzerine kurulu kurulduğu günden bugüne kadar hizmet vermeye devam etmiştir. NSYE’ye Kote olan dünya çapında ilk Türk Şirketidir.

Turcell Bayilik alma şartları

Turkcell bayilik alma şekli;

 1. Ana bayi yani Turkcell TİM

  Turkcell tim bayilik almak öyle sandığınız kadar kolay değil, Tim bayiliği almak ciddi bir sermaye ve geçmişte farklı bir TİM olmuş olması gerekiyor, sadece param var TİM açacağım diyemiyorsunuz yani, Turkcell TİM bayiliği alabilmek için uzun yıllar bu işte yoğrulmuş olmak en büyük şartlar içinde ve ciddi bir para gerekiyor. Turkcell tim alan kişiler bu işin içinde olan zamanında bu işin kaymağını yemiş ve rezilliğini de çekmiş insanlardır.200-300 bin dolar banka teminatı bulunanlardır.

 2. Turkcell alt bayilik almak (mavi nokta bayiliği almak)Turkcell alt bayiliklerine verdiği aşırı yetkiler yüzünden hukuki olarak sorunlar yaşamaktaydı, Bu tarz olaylardan kurtulmak için önlem olarak çok iyi tanımadığı ve iş yapmayan alt bayilere mavi nokta dahil olmak üzere alt bayilik vermeyi sıkı tutuyor, zamanla aylık satış adetiniz istikrarlı olarak 200 hat üstüne çıkarsa (yaklaşık benim gördüğüm) ve yeterli sermayeniz varsa (Sermaye burada çok büyük bir meblağ değil 20-50 bin arası yeterli miktarlar) mavi nokta olabiliyorsunuz, Fakat mavi nokta olmada şöyle bir sıkıntı var iş yeriniz de Türk telekom/vodafone faturasız/temlikli satış yapamıyorsunuz sadece Turkcell satacaksınız

Turkcell bayiliklerinde Kar marjı

Bu tarz bir işi bol bol kontör satarım parayı kazanırım diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz kontör satışında çok büyük kar marjı maalesef yok, Taahhütlü telefon ile faturalı hat satışında ciddi karlar veriliyor, faturalı hattı ilk sattığınız zaman belli bir miktar aktivasyon ücreti alıyorsunuz, müşteri faturalı hattını kullanmaya devam ettiği sürece belli bir oran üzerinden prim alıyorsunuz. Hat taşıma, Yeni abonelik açışı gibi bir çok işten ek gelirler elde edebilirsiniz. Sadece Turkcell ürünlerini satabilirsiniz, aksi halde mavi nokta yetkiniz veya alt bayi yetkiniz alınabilir.

Turkcell bayi açmak isteyen Destek alır mı?

Kosgeb bayilik bedeli için ödeyeceğiniz kısımlarını müstesna tutarak, standart hibe desteği  sağlamaktadır, Personel sigortası, kira desteği ve açılış desteklerini rahatlıkla alabilirsiniz. kosgeb sertifikası olan kişiler, Turkcell bayiliğine destek alabilmek için, iyi bir iş planı hazırlayarak Kosgeb’e başvurabilirsiniz.

Turkcell bayilik başvurusu için aşağıdaki telefon numaraları ve adreslere ulaşarak yapabilir veya daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş
Turkcell Küçükyalı Plaza, Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok – Maltepe / İSTANBUL

 • Genel Müdürlük Telefon No :
  0 212 313 10 00
 • Müşteri Hizmetleri Telefon No :
  532 ya da 0 532 532 0000
 • Ticaret Sicil No :
  304844
 • Mersis No :
  0877001340600017