evde Gözleme yaparak ek gelir elde etme

tarafından
1651
evde Gözleme yaparak ek gelir elde etme

Becerikli hanımlar bu konu sizin konunuz, bir ekip kurup veya tek başınıza; evde rahatlıkla hamur işleri yaparak kazanabileceğiniz işlerden bahsedeceğiz. ek iş olarak da yapabileceğiniz evde gözleme yapıp satma işi.. Bir ailenin geçim kaynağı dahi olabilir.

Yapılan gözlemeler nerelerde satılır

Ekip olarak satış yapıyorsanız, yapılan gözlemeler seyyar olarak dışarıda satılabilir, fakat gözleme sıcak daha fazla giden bir ürün olduğundan sıcak servis edilebilecek durumda olmalıdır. Seyyar dolaşan kişinin de yanında bir ısıtıcısı olmalıdır. Yine gözleme evi açarak satış yapılabilir, fakat vergi ve dükkan maliyeti ciddi bir gider furyası olduğundan bu şekilde satış yapmaya kimse yanaşmayabilir.

Bireysel olarak evde gözleme yapıp satmak isteyen kişiler, önceden planlanmış yerlere siparişleri götürebilir. Daha önceden belirlenen yerlere götürülmeli ki yapılan ürünler elde kalmasın, örneğin bi kaç firma ile anlaşıp haftada bir gün olsun gözleme gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda tatil yörelerine giden oto yollarda, sahillere gidilen yol kenarlarında ve sahil kenarlarında hızlıca yapılıp yenilen bir ürün olduğundan satışı yapılabilir, bu girişimci bayanların hayal gücü ve becerileri ile mukayeseli bir durumdur.

Evde gözleme yapıp satmak Karlı bir iş mi

Gözlemeleri satabileceğiniz fiyat yer ve üretim maliyetiniz ile kar marjınız hesaplanabilir. Tüm hazırlanışı ve sunuma kadar bir gözlemenin maliyeti en fazla 1-1,5TL arasındadır. Sahil kenarında tatilcilere bu ürünü 10-15 liradan satarken, sürekli satış gerçekleştireceğiniz bir firmaya 3TL ye de satabilirsiniz. O yüzden kar marjını direkt olarak hesaplamak zor olacaktır. günlük 200-250TL Ciro yapan bir gözlemeci bayan en az 150TL kar elde edebilir.