Tesbih Satmak Para kazandırır mı?

Tesbih geçmişten günümüze gelmiş, kimi zaman bir araç kimi zaman ise aksesuar olarak yerleşmiş özellikle bazı erkeklerin vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Tesbih satmak isteyen kişiler ilk araştırma yaptıklarında basit düşünerek cami önlerinde veya çeşitli noktalarda bu işi yapan kişileri inceleyip para kazanmaz düşüncesine varabilirler. Tesbih satmak istiyorum diyenlere, Tesbih işi hakkında önemli bilgiler sunuyoruz. Tesbih dükkanı karlı bir iştir.

Tesbih Satmak profesyonel bir iştir

Oysa tesbih satmak gayet profesyonel getirisi güzel ve severek yapılabilecek işler içindedir. Binlerce çeşidi bulunan tesbihlerin müptelası olan kişilerde çoktur. Hatta öyle seviyelere gelmiştir ki koleksiyon yapan kişiler yemeden içmeden en iyi tesbihleri sergisine ekleyebilmek için bir aylık gelirlerini bile gözlerini kırpmadan verebilirler. Tesbih satmak isteyen kişiler kendisi de tesbih kullanan bu işten anlayan bir kişi olursa yaptığı işten zevk almanın yanında ciddi gelirler elde edebilecektir.

tesbih satmak sanıldığı gibi kolay bir meslek değildir, sattığınız ürünler hakkında bilgi sahibi olmak zorundasınız keza bu ürünlerin alıcıları aldıkları ürünler hakkında gayet de bilgili oluyorlar.  tesbih satmak istiyorum diyen bir kişi bir kaç hafta satacağı ürünler hakkında bilgiler edinirse daha rahat ürün satışı gerçekleştirebilir.  Bu işi yapacak kişiler tesbih üretip satmak isteyebilir fakat binlerce çeşidi olan tesbihleri üretmek uzun ustalık isteyebilir. Bunun yerine siz kendi dükkanınızı açarak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Yeteri kadar sermayesi olmayan kişiler işi öğrenme ve alıştırma durumunda seyyar tesbih satmak veya internette tesbih satmak için uğraş verebilir.

İnternette Tesbih satmak için Seçenek fazla

İnstagaram, facebook , gitti gidiyor, sahibinden, N11 Tarzı sitelere koyarak ürünlerinizi rahatlıkla satabilirsiniz. Herkeste olan ürünler yerine Farklı ve kaliteli ürünler satmanız halinde daha fazla müşteri sizi çok uzak noktalardan takip edecektir. Ne kadar çok satış potansiyeli olduğunu facebook üzerinde mezat yöntemi ile satış yapan kişilerin mezatlarını inceleyerek görebilirsiniz. Mezat yöntemi ile ürün satışını site içi arama yaparak takip edebilirsiniz.

Tesbih satmak karlı mı?

Tesbih dükkanı açmak sanıldığı kadar yüksek sermayeler istemez. 10 bin sermaye ile rahatlıkla tesbih dükkanı açabilir veya instagramdan tesbih satmak isteyen kişiler daha düşük sermayeler ile bu işe girişebilirler. tesbih alıp satmak için öncelikle yaptığınız işten bir nebze anlıyor olmanız gerekir. Ayrıca Yüzük, bileklik imame, gümüş başlık gibi tesbihin yanında satabileceğiniz diğer ürünleri koyarak ciroyu artırıp ay sonu ortalama karınızı da bir nebze yukarı taşıyabilirsiniz.

internetten tesbih satmak veya dükkan açıp satmak isteyen kişiler için 10 bin gibi bir sermaye yeterli olacaktır. Tesbih dükkanı küçük bir dükkan olabilir fakat insan sirkülasyonu fazla olan yerler olursa daha çok gelir elde edebilirsiniz. Çekiliş yaparak ve küçük hediyeler vererek müşterilere kendinizi sevdirebilirsiniz.

Tesbih satarak geçinmek mümkün mü diyen kişiler için, bankada çalışırken istifa edip, 2 ev araba ve geçimini sağlayan amcanın tesbih satışı yaparak nasıl geçindiğini anlatan küçük bir hikaye sunmak istedik.

Şükrü amca 1986 yılında bankada belli bir kariyere ulaşmışken eşini istifa ettirip kendi de istifa edip, bugün sadece cami önlerinde ve belirli yerlerde tesbih satışı yaparak geçimini sağlamış. Hatta kazandığı paralar ile 2 büyük ev ve bir arabası olduğunu söylemektedir. Bu kısastan anlayacağımız üzere yaptığınız işi sever ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız ticaret yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Giyim mağazası açmak karlı mı? başlıklı güncel makalemizde çocuk giyim mağazası açmak, genç giyim mağazası açmak ve Giyim mağazası açmak hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

6 cevaplar

 1. Cafer Emektar dedi ki:

  Tespih satmak bu kadar zor bir iş mi, uygun fiyatlı teshipleri bul sat.. Ceza evinde yatarken dışarıdan damla, bukalemun, kehribar tespih getirtiyordum bizimkilere 40-50 kar ile satıyordum sigara paramız çıkıyordu..

 2. Cem dedi ki:

  Merhaba, yazınız için teşekkürler. Tesbih satma fikri oldukça iyi bir fikir fakar doğru tesbihi bulmak ve uygun fiyata almak biraz tecrübe gerektirebilir. Bunun yanında Türkiye tesbih pazarında dünyada 1 nurmara bir ülke ve bunu avantaja çevirmek tesbih tutkusu olanların elinde olabilir. Yurt dışına satış yapmak için farklı platformlar kullanılabilir. Örneğin ebay.com, tesbihciler.com, etsy.com, alibaba.com gibi siteler bu konuda avantaj sağlayabilir.

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Merhaba, Cem bey çok haklısınız.
   vermiş olduğunuz öneriler, bu işe gönül vermiş ve verecek olan kişilere ışık tutabilir.

 3. Semra yıldırım dedi ki:

  Benim yapmış olduğum tesbıhle var çok nasıl satıcam

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Facebook ve internet üzerinden pazarlamanızı öneriyorum. Eğer kaliteli tesbihler çıkarırsanız satılmaması için hiç bir neden yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir