Evde Sabun Yapıp Satmak

tarafından
2242
Evde Sabun Yapıp Satmak

Evde ek iş yaparak para kazanmanın yolları arasında hobilerinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak kar elde edebileceğiniz pek çok iş fikri vardır. Bunlar arasında kadınların en çok ilgi gösterdiği ve internette veya sosyal medyada satarak para kazandığı bir iş olan evde sabun yapıp satmak giderek yaygınlaşmaktadır.

Evde sabun yaparak nasıl para kazanılır  sorusu ek iş arayan, düşük bütçeli üretim ve satış yapan kişiler için önemli bir konudur. Yani gelirinizi bir şekilde artırmak istediğinizde bunun için birçok yol vardır ve el yapımı özel üretim hediyelik eşyalar da önem kazanır. Ancak sabun üretmek tahmin edileceği gibi sadece üretmek için değil satmak için yapılır. Yani üretiminiz iyi olsa da satış iyi olmazsa kazanma şansınız olmaz. Günümüzde gelir elde etmek önemli bir konu olduğundan ek gelir olarak bu gibi işlere başvurulabilir.

Sabun yapmak için ne gerekli?

Evde sabun yapıp satmak için gerekli olan malzemeler ise genellikle zeytinyağı ile bilinirken türüne göre Hindistan cevizi yağı, kayısı yapı ve badem yağı gibi esansiyel yağlar mutlaka olmalıdır. Daha sonra da doğal renklendiriciler, parfümler ve kalıplar işinizde gereklidir. Organik ev yapımı sabunlar için malzemelerinizi tartabilmeniz için hassas bir tartının yanı sıra pH değerini de ölçmenize yarayan pH ölçere de ihtiyacınız olacaktır.

Malzeme özelliklerine bakılırsa sabunu koymak için kalıplar, çelik bir tencere, termometre, sodyum hidroksit- sud kostik, zeytinyağı, tahta kaşık, mikser şeklindedir. Bu malzemelerin nasıl değerlendirileceğine bakılırsa da tencere içine 6 bardak su ekleme ile işe başlanır. Sonra Sud kostik eklenir. Ama bunun yavaş şekilde olması gerekir. Bir seferde değil de yavaş eklemek gerekir. Belli bir ısı ortaya çıkacağından bunun 40 derece civarına düşmesi beklenir. Kap içerisine 3 bardak zeytinyağını koyduktan sonra eşitlemek için 40 dereceye kadar ısıtma yapılır. Sud kostik ve su karışımının üzerine daha sonra zeytinyağı eklenir. Dökme yaparken mikserle düşük devir ayarlı şekilde etrafa sıçratmadan karıştırma yapılır. On dakika kadar devam edilir. Biraz ara verilir ve boza kıvamı olana kadar bu devam eder. Hiç açmadan 24 saat örtülü bekletilir. Kalıba dökme 1 gün bekleme sonrasında olur. 3 güne kadar da sabun bekletilmesi ve çıkarılması gerekir. Beyazlık varsa zamanla geçecektir.


Evde yapılan sabun Nasıl satılır?

Satış için İnternet, turistik yerdeki hediyelik eşyacılar, şehir içi hediyelik eşyacılar değerlendirilebilir. Yani satışın nerede çok olacağını bilmek gerekir. Eğer iyi bir satış zemini olmazsa sonuç da beklenen gibi olmaz. Üretim bu nedenle önce örnekli şekilde olmalı sonra da siparişe göre artırılmalıdır.

Evde sabunlarınızı yaptıktan sonra pazarlamacılık yönünüzü ve yaratıcılığınızı kullanmanız gereklidir. Bu nedenle öncelikle otantik ve organik ürünler satan mağazalar veya firmalar ile görüşerek ürünlerinizi bu mağazaların vitrinlerinde sergileyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünlerinize özel bir web sayfası hazırlayabilir ve internet üzerinden de satış yapabilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü de düşünürsek aslında en geniş pazarlama ağını bulabilirsiniz. Bu şekilde daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. Sabun yapmakta çeşitte zorlanıyorsanız size eşek sütünden ve sıvı sabun yapma fikrini sunuyoruz. Fazlaca yapılmadığı için rakibiniz az olacaktır.

Evde sıvı sabun yapımı da mümkün!

Evde yapabileceğiniz sabun çeşitlerine emsal olarak, sıvı sabun yaparak da satabilirsiniz. Bu yönde bir ticarete girecekseniz, stok tutmadan sattıkça üretim yapmanız büyük önem arz ediyor. Bu yöntem ile yaptığınız sabunları daha çok kullanım ihtiyacı olan kişiler alacağı için (süs ve koku sabununa nazaran) satışı güç olabilir.

Sıvı sabun üretimi hakkında İnternet üzerinden yüzlerde detaylı makale bulabilirsiniz.

Eşek sütünden Sabun yapmak

Evde sabun yaparak para kazanmak isteyenlerin zamana ihtiyaçları vardır. Bu nedenle sosyal medya ve kendi çevrenizi kullanarak daha geniş kitlelere ulaşarak kendi reklamınızı yapmalısınız. Evde kendi isteklerinize ve talep gören malzemelere göre yapacağınız doğal sabunları ekonomik şekilde imal edebilirsiniz. Bu işe girerek para kazanmaya başlamak istiyorsanız ilk başta her sabun üzerinden en az 2 en fazla 5 TL’lik bir kar payı belirlemelisiniz. Daha sonra satışlarınıza göre bu kar payını arttırarak kısa zamanda daha çok para kazanarak çok iyi kar elde edebilirsiniz.

Eşek sütünden sabun yapıp satmak

Eşek sütünden sabun yapmak size garip gelebilir fakat son zamanlarda ünlülerin de katkısı ile popüler olan bir iş söylemek istiyoruz. Eşek sütü ile üretilmiş sabun yapıp satmak çok karlı bir iş fikri son zamanlarda.

Bilindiği üzere Eşek sütü anne sütüne en yakın süt çeşididir.  Cilt sağlına eşek sütü ile yapılan sabunlarda çok faydalı oluyor. Doğada başka hiç bir sütte bulunmayan antioksidanlar içeriyor. Estetik ve güzellik salonlarında çok amaçlı olarak kullanılan bu sabun türü satışınız hiç de zor olmayacak.

Eşek Sütünden yapılan sabunun faydaları

Kuru ciltler için çok iyi olan bu sabun ayrıca yaşlılık karşıtı olarak da biliniyor. Bu sabunu kullanan kişilerin ciltlerinde sıkılaşma olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Anne sütü hem bebeğe hem anneye faydalı olduğu için ve de eşek sütü de anne sütüne en yakın olan süt olduğu için faydası çok fazladır. Siz de bu faydalardan yararlanmak istiyorsanız bu sabundan alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Saçlar için kullanıldığında güçlü dolgun ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Cildinde herhangi bir alerjisi olanları etkilememektedir. Yaşlanmayı geciktirir ve ciltte bulunan sivilce, siyah nokta gibi pürüzlerin çözümünde etkili rol oynar.

Eşek sütü ile sabun yapıp satmak Ne Kadar Kazandırır

Sabunların fiyatları 10 tl ile 60 tl arasında olarak satılıyor. Satış fiyatının bu kadar esnek olması maliyetler ile alakalı bir durum değil, işletme ve mağazacılık giderlerine göre fiyat belirlenebiliyor. Biraz da firmalar kar marjlarını belirliyorlar. Ortalama bir eşek sütü ile yapılan sabun maliyeti 5tl civarındadır.

Eşek sütü diğer sütlere göre daha az bulunan ve fiyatı pahalı olan süt türüdür.  Osmanlıya dayanan eşek sütünden sabun yapma işi geleceği parlak olabilir. Ülkemizde eşek sütü üretimi için çiftlikler kurulmaya başlamıştır. Zamanla bu yönde yatırımlar da yapılacaktır.  İnternet üzerinden reklamlar vererek 20TL’e günlük onlarca eşek sütü sabunu satılabilir.

Evde sabun yaparak başarı örneği

Şanlıurfa’da Yaşayan bir kimya öğretmenliği mezunu ev hanımı evde sabun yaparak para kazanıyor, hatta ihracat yapıyor. Evinin bir odasını hem laboratuvar hemde atölyeye çeviren Nur Akdağ bu sayede geçimini sağlıyor. Üstelik İnternet üzerinden Türkiye’nin her yerine satış yapıyor. Hatta Evde yaptığı sabunları Yurt dışına bile satıyor.

Organik ve doğal yollar ile sabun üretip kazanın Nur hanım Yaptığı işten çok memnun. Kimyasal kullanmayarak sabun üreten bu tarz ev hanımları sayesinde toplum bilinçlenmek ile kalmıyor. Sağlıklı ürünleri tüketmemize de neden oluyorlar. Nur hanım ve Onun gibi ekonomik ve sağlık yönünden faydalı ürünler sunan tüm herkese teşekkürlerimizi bu yazı vasıtası ile borç biliriz.

Evde Sabun üretip Dünyaya pazarlıyor

Nur Akdağ yaptığı ürünleri, İnternet üzerinden satış şekli şöyle; İnstagram ve facebook gibi sosyal medya üzerinden ürünlerinin resimlerini çekip pazarlıyor. Bazen ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak için bu mecralardan küçük reklamlar vererek daha fazla kişiye ulaşıyor. Nur hanım haber 7 ye verdiği röportajda “Sabunlara karşı olan ilgim nedeniyle kimya okumaya karar verdim. Okuldan mezun olmadan öncede sabunla ilgili farklı çalışmalarda bulunmuştum. Bu işte büyük bir maddi finans gerektiği için zaman zaman ailem bu duruma isyan etti. Evlenince eşim bana destek çıktı.” dedi.

Nur Akdağ’ın hikayesine gelecek olursak; “Bir sabun formasyonu için 10 gün deney üzerinde çalıştığım oluyordu. Şimdi yapmış olduğum bu çalışmalar neticesinde 80 çeşit organik sabun elde ettik. Yeni nesil doğal sabunlarımıza yoğun ilgi ve talep var. Ben öğretmen olarak atandım ancak bu iş beni daha çok cezbettiği için öğretmenliği yapmayarak, kendi evimin bir odasını laboratuvara çevirdim. 

Kendi el emeğimle yapmış olduğum bu sabunları internet ortamında yurt içi ve yurt dışına pazarlıyorum. Bazen talep fazla gelince bu siparişleri yetiştirmek için evimin laboratuvarından günlerce çıkmıyorum. Büyük talep gören sabunların tanesini 15 ile 30 lirası arasında satıyorum. ” dedi.

otuzlu yaşlarda olanlar hatırlar. Eskiden köylerde sabun gibi küçük bir şeyi satın alan doğru düzgün kimse yoktu. Fabrikasyon sağlıksız sıvı sabunlar yerine köylü kadınları evlerinde zeytinyağları ile kendi sabunlarını evlerinde üretir. Harika sağlıklı sabunlar ortaya çıkardı. Son 10-15 yılda bu kültürümüzü kayıp ettik ve herkes hazır fabrikasyon ürünler alamaya başladı, üreten toplum olmaktan çıkıp tüketmeye meyilli bir toplum haline geldik. Kültürümüzü geri getirip kaybettiğimiz evde sabun üretme işine devam edelim. Şehirlerde bu imkanı olmayan kişilere Kendi ürettiğimiz sabunları Nur hanım gibi sunalım. Sabun deyip geçmeyelim bu şekilde Tüm ihtiyaçlarımızı evlerde üretilen sağlıklı ürünler ile giderebiliriz.

Sizlerde bu başarı hikayemizi örnek alarak, yapacağınız küçük hamleler ile hayatınıza renk katıp. El emeğiniz ile ekonominizi canlandırabilirsiniz. Belki çok büyük paralar kazanamazsınız fakat üretimin vermiş olduğu büyük hazzı elde edersiniz. kendi elleriniz ile üretimini yaptığınız o harika doğal sabunlar ile büyük mutluluk elde edebilirsiniz.

Ekonomik olarak aşırı baskılar altında kaldığımız şu günlerde. Bireylerin, Ailelerin ve Ülkemizin tek kurtuluşu Üretmekten geçer. Dışa bağımlı olmayan bir birey, aile ve Ülke olmak istiyorsak hep bir el ile üretmeliyiz.