Kapat

Evde Sabun Yapıp Satmak

Anasayfa
iş fikirleri Evde Sabun Yapıp Satmak

Evde ek iş yaparak para kazanmanın yolları arasında hobilerinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak kar elde edebileceğiniz pek çok iş fikri vardır. Bunlar arasında kadınların en çok ilgi gösterdiği ve internette veya sosyal medyada satarak para kazandığı bir iş olan evde sabun yapıp satmak giderek yaygınlaşmaktadır.

Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Evde sabun yapıp satmak için gerekli olan malzemeler ise genellikle zeytinyağı ile bilinirken türüne göre Hindistan cevizi yağı, kayısı yapı ve badem yağı gibi esansiyel yağlar mutlaka olmalıdır. Daha sonra da doğal renklendiriciler, parfümler ve kalıplar işinizde gereklidir. Organik ev yapımı sabunlar için malzemelerinizi tartabilmeniz için hassas bir tartının yanı sıra pH değerini de ölçmenize yarayan pH ölçere de ihtiyacınız olacaktır.evde-sabun-yapip-satmak Evde Sabun Yapıp Satmak

Nasıl Satış Yapılır?

Evde sabunlarınızı yaptıktan sonra pazarlamacılık yönünüzü ve yaratıcılığınızı kullanmanız gereklidir. Bu nedenle öncelikle otantik ve organik ürünler satan mağazalar veya firmalar ile görüşerek ürünlerinizi bu mağazaların vitrinlerinde sergileyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünlerinize özel bir web sayfası hazırlayabilir ve internet üzerinden de satış yapabilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü de düşünürsek aslında en geniş pazarlama ağını bulabilirsiniz. Bu şekilde daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

Karlı Bir İş midir?

Evde sabun yaparak para kazanmak isteyenlerin zamana ihtiyaçları vardır. Bu nedenle sosyal medya ve kendi çevrenizi kullanarak daha geniş kitlelere ulaşarak kendi reklamınızı yapmalısınız. Evde kendi isteklerinize ve talep gören malzemelere göre yapacağınız doğal sabunları ekonomik şekilde imal edebilirsiniz. Bu işe girerek para kazanmaya başlamak istiyorsanız ilk başta her sabun üzerinden en az 2 en fazla 5 TL’lik bir kar payı belirlemelisiniz. Daha sonra satışlarınıza göre bu kar payını arttırarak kısa zamanda daha çok para kazanarak çok iyi kar elde edebilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan10 Bin sermaye ile yapılacak işler başlıklı güncel makalemizde 10 Bin sermaye ile yapılacak işler ve 10 Bin sermaye ile yapılacak işler 2018 hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Evde Sabun Yapıp Satmak” üzerine 4 yorum

  1. Sabunkolik says:
  2. Ayla Çimen says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar