tabldot Yemek Yapıp satma işi hakkında

tarafından
1794
tabldot Yemek Yapıp satma işi hakkında

Tabldot Yemek Satmak

Gıda sektörü sitemizde her zaman dediğimiz gibi, hiç bir zaman ölmeyecek beşeri hayat devam ettiği sürece devam edecek iş fikirleri içindedir. iş yerlerine ve kendi işletmesinde Tabldot yemek sunarak hizmet vermek isteyen kişiler için bu işi incelemek istedik.

Tabldot yemek tercihi genellikle fiyat ile alakalı bir durumdur. Bir çok kişi tabldot yemeği fiyatı için tercih etmektedir. Dışarıdan yemek yeme alışkanlığı olan kişiler veya Dışarıda yemek yemek zorunda olan kişiler uygun fiyatlı gıda arayışına çıktıklarında ilk baktıkları yerler tabldot yemeklerdir.

Öyle bir sektör düşünün ki Hem kaliteli hizmet verilsin hemde müşterilere uygun fiyatlar sunulsun. Firmalar bu iki objeyi karlılık oranına göre mümkün mertebe ayarlamaya çalışmaktadır. Bir tabldot yemek üretecek mutfak ve işin akışını sağlamak 100 bin ile 5 milyon sermaye arasında kurulmaktadır. Harcayacağınız sermaye vermek istediğiniz hizmet kişi sayısı, ve müşterilerin sizi tercih etmesi için tutacağınız sermaye ile orantılıdır.

Sektör öylesine acımasızdır ki yıllarca yemek verdiğiniz firmalar yada kişiler sizin vereceğiniz bir iki günlük kötü yemek neticesinde farklı bir firmaya geçiş sağlayabilirler. Bu anlamda sözleşmeler sağlam olmalı..

Tabldot yemek Kar marjı

Tabldot yemek bu işe olan heves ve rakip baskısı dolayısı ile her geçen gün düşmektedir. Hele ki yıllık alınan ihalelerde aşırı enflasyon hesaplanmadığı durumlarda işini iyi bilmeyen esnaf çoğu zaman zarar ettiği bile gözlemlenmektedir.

Fakat işi iyi takip eden, kaliteli ürünleri halden ve diğer esnaftan uygun fiyatlı alabilen. Sermaye olarak belli müşterileri bir kaç ay idare edebilecek ve rakip firmaların önüne geçecek firmalar iyi kazanabilmektedir. Tabldot yemek işinde kar marjını esnafın verdiği hizmet ve işi bilme sanatı etkiler.

Tabldot Yemek işi Zorlukları

Tabldot yemek işi dışarıdan çok kazanan bir iş gibi gözükse de oldukça zorlu tarafları da bulunan bir iş durumundadır. Bu işte başlıca zorlukları şöyledir.

  • Tabldot işi en büyük zorluğu rakipler, gözde bir meslek olduğu için çok fazla rakip var.
  • Rakiplerin fazlalığı fiyat rekabetine sürüklüyor ve düşük karlılık oranlarına sebep oluyor.
  • Hizmet verilen müşterilere genellikle aylık veya 40 günlük hizmet veriliyor, 40 tutulduktan sonra ödeme alma güçlüğü yaşanabiliyor.
  • Ödemeyi sağlam yapacak olan firmalar kaliteli hizmeti çok düşük fiyatlara almak istiyor.
  • Yetkin Personeller bulmak güçleşiyor, firmalar kendi personellerini yetiştirmek zorunda ve yetiştirdiği personelleri firmada tutmak için onlara iyi maaşlar vermek zorunda.

Tabldot Yemek işinde devlet destekleri

Tabldot yemek işi başlangıç aşamasında kosgeb hibe kısmından yararlanılabilir, Ayrıca Esnaf kefalet sisteminden de yararlanılabilir. Sermayesi yetersiz gelen girişimciler riski biraz daha artırarak ipotek karşılığı banka kredileri kullanabilirler.