içe kapanık olmaktan kurtaracak 7 öneri

tarafından
1610
içe kapanık olmaktan kurtaracak 7 öneri

Maalesef herkes doğuştan aktif bir yaşantı içinde olamıyor. İstemsizce içe kapanık olunabiliyor. Bizde sizler için içe kapanık olmaktan nasıl kurtulursunuz, dünyada alanında uzmanlaşmış kişilerin bu konu hakkındaki düşünceleri ile harmanlanmış 7 küçük öneriyi içeren bir yazı hazırlamak istedik.

İnsanların %100 içe dönük ya da dışa dönük değil; hepimizin içimizde gizlenen; her iki kişilik tipine de eğilimliyiz.  içe kapanık olmak için bolca dürtü olsa da, bazen içsel duygunuzu ele almanız  gerekir. Pozitif, aktif ve güler yüzlü olmak sizi Bir dışa dönüklükten daha fazlası,! müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle daha ilgi çekici olmanıza yardımcı olacaktır.

Çevreyi  gözden geçirin
Çoğu içe kapanık insan kendi çevrelerinde en rahattır.  Evinizde yada dışarıda arkadaşlarınız ile zaman geçirmeye çalışın. Bu, zihinsel olarak diğer insanları bu çevrelerle ilişkilendirmeye yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda insanlarla konuşmak ve konfor bölgenizden çıkmakla daha rahat olmanıza yardımcı olacaktır.

Gülümseyin
Sözel olmayan işaretler sandığınızdan daha güçlüdür. Başkalarının konuşmalarına ve görüşmelere başlamalarını tercih ederseniz, göz teması ve gülümsemeyle onları teşvik edin. Sokakta, mağazada veya hemen hemen her yerde pratik yapabilirsiniz.

İnsanlar mutlulukla ve sevinçle gülümsüyorlar. Bu aynı zamanda potansiyel müşterilerin gevşemesine ve çevrenizde daha rahat bir hale gelmesine neden olacak ve bu da bir satışı daha olası hale getirecektir.

İletişim kurmak için Tüm fırsatları değerlendirin

kuaförden bankacıya, kimi yakalarsanız,  günde en az bir kez kısa bir konuşma yapmak için kendinizi zorlayın. Doğal olmayanı ne kadar çok yaparsanız, o kadar rahat edersiniz. Ayrıca, yolda bazı indirimler bile alabilirsiniz!

Her gün, konfor bölgenizin dışında biriyle konuşmaya odaklanmalısınız. “Bugün nasılsınız?”, “Ne hakkında düşündün (güncel haberleri veya konuyu)?” Sonra konuşmaya başla. Buna göre dinlemek ve cevap vermek için mümkün olduğunca fazla deneyin.

Buna daha çok alıştıkça, gerçekten ihtiyaç duyulduğunda ağ oluşturma durumlarında bunu yapma olasılığınız artar.

Evet diyerek Hayata Yeni bir başlangıç yapın

Belirlenen bir süre boyunca (ve bir ayın iyi bir ölçütü) herhangi bir davetiyeye evet demeye çalışın. Kendinizi yeni durumlara zorlayarak, kendinizi dışa dönük eğilimleri uygulamaya zorlayacaksınız.

Tavsiyemiz, meşhur Bay Evet filmini  izleyin ve evet diyerek her zaman kötü bir şey olmadığını öğrenin. İşinize zarar verebileceğinden, her şeye evet demeyi önermiyorum, ancak daha açık olmak işinizin büyümesine yardımcı olacaktır.

Aktif dinleme alıştırması

En büyüleyici insanlar genellikle en iyi dinleyicidir, ve bu da, içe dönüklerin yetenekli dinleyiciler oldukları için yıldız gibi parlayacağı yerdir. Sorular sorun, takip soruları sorun ve başkalarının söylediklerine gerçek bir ilgi gösterin. Bu sadece doğal olduğunuzu  değil aynı zamanda ilgi çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Satış işini size ulaştırmak için doğru soruları dinleyerek ve sorarak iş dünyasındaki bu avantajdan yararlanın.

Güncel olaylara dikkat et

Bir etkinliğe gidiyorsanız, Google’ın en popüler haberlerini (ya da tercih ettiğiniz medya kaynağını) hızlıca tarayın. Bu güncel olaylar hakkında bilgili olmanıza yardımcı olacak ve herkesle konuşmak için bir neden var. Her liderin normalde sahip olmadıkları bir dizi beceri geliştirmeleri gerekiyor. Güncel olaylar hakkında bilgi sahibi olmak, sizinle konuştuğunuz kişi arasında sinerji olmadığında sorunlara yardımcı olabilir.

Telefonunuzu kapatın

İçe kapanık insanlar, toplantılarda veya insanların içinde sıkıldıkları zaman Kendilerini telefonlarına yönlendirip kimse ile iletişim kurmadığını fark ettiniz mi? Eğer sizde içe dönük bir kişi iseniz, bu tarz toplantılara giderken telefonu kapatın. Hatta kendinize bir iyilik yapıp telefonu yanınıza bile almayın. Telefona bakmamak sizi ortama biraz daha adapte edecektir.